Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom tisztába tenni az 1...

Nem tudom tisztába tenni az 1 éves kisfiam, folyamatosan elfordul. Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Semmi sem érdekli, nem hajlandó nálam nyugton feküdni. Ha bárki más itt van, vele elmosolyog, nagyon cuki, de ha ketten vagyunk sírás, és szenvedések árán tudom csak öltöztetni. Még akkor hajlandó nyugton maradni, ha megígérem neki, hogy elviszem hintázni. De egész nap nem lehet elmenni a játszótérre, ezt csak napi egyszer-ketszer tudom ellőni. Most fogja betölteni az 1 évet, szóval a hintát is csak épphogy érti, ne olyat írjatok, hogy ezzel-vagy azzal győzzem meg. Mit adtok a kezébe vagy hogy csináljátok?
márc. 27. 15:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

13 hónapos a fiam, kb. 7 hónapos korától bugyipelenkára váltottunk. Folyton mozog, már feküdni sem hajlandó. A kakis pelus a legmacerásabb, mert már csak állva tudom tisztába tenni.

Nincs bevált módszer, nem lehet elterelni a figyelmét, ha mehetnékje van. És olyan erő van benne, hogy ketten nem tudtuk lefogni.

márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Bugyipelenka. A legtobb gyerek ilyen, minden jobban erdekli 🙂
márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Még egy szavazat a bugyipelenkára. Én a pelenkázót is hamar lecseréltem a padlóra, mert életveszélyes volt.

Ismerősömnek kislánya van pár hónappal idősebb mindig hozzá fordultam de nem is értette miről beszélek. :D

Bugyipelenka nagy megváltás volt.

Azért a kakihoz ha tudok kérek segítséget, mert azért nem szeretném ha a plafon is olyan lenne miközben elszalad.

márc. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk nem vált be a bugyipelenka,én gyűlöltem. De nem is értem..ha egy oldalt csatolós pelust nem tud az ember ráadni mert mindenfelé pörög,akkor a bugyisat még nehezebb mire ráadod. :D
márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
4# vagyok. Ja és most 20 hónapos nálunk,volt egy ilyen időszaka,most már egy ideje nincs gond ezzel. :D Egyébként játékot adtam a kezébe,meg volt egy kis kosárka mindenféle olyan játékkal,ami elvolt dugva. Csak ekkor került elő,így érdekes volt. És én tényleg nem javaslom a bugyipelust,mert akkor azzal még nehezebb lesz,sajnos. De kipróbálhatod azért,hátha.
márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam megoldani, sírás és fogcsikorgatás volt az eredmény, míg ki nem nőtte. Ha nagyon muszáj volt, lefektettem a padlóra, mellé térdeltem, egyik térdemmel a mellkasát lefogtam és így tudtam bepelenkázni.


De mindent megpróbáltam előtte. Ha állva elszórakozott, gyorsan kicseréltem úgy. (Ilyenkor bugyipelust könnyebb ráadni.) Vagy lábtornáztatós játékokat csináltunk, azután még kb. 15 másodpercig nyugton maradt, azalatt gyorsan rátépőzáraztam. Leszedni nem olyan nehéz. Volt, hogy fordítva adtam rá, mert csak hasalni akart.

márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes: bölcsődében egy gyereket nem pelenkáznak a földön és kifejezetten kérik, hogy ne bugyipelenka legyen, hanem normál....
márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%

#7

Mert bizonyára mi mind alkalmatlan anyák vagyunk. Így jó lesz?

#1 voltam.

márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Jó. ;) Közel jár, főleg ha nem a megoldást keresed, ami a határozottság, határok húzása, következetesség.
márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

#9, szépek ezek a kulcsszavak, de az érdekes az lenne, hogy csinálod a gyakorlatban egy tízhónapossal. Én például határozottan és következetesen rátérdelek a padlón a mellkasára, ha másképp nem megy a pelenkázás. Mert ott kívánom a határt meghúzni, hogy nem maradhat csupaszon.


Ha bölcsiben lennék gondozó, akkor ezen ritka alkalmakkor fél perc segítséget kérnék. Ketten nagyon gyorsan be lehet pelenkázni egy ellenkező gyereket is. Egyedül csak szerencsétlenkedés, mert nincs három kezem.

márc. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!