Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél évesemnél észre vettem,...

Fél évesemnél észre vettem, hogy a bal kezével játék közben csapkod, és etetésnél is, a jobbat stabilan tartja. Nem is “csapkodás” inkább rángatózás. Ha le fogom akkor szépen abba hagyja, de amint a kezébe kerül valami, kezdi előröl. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

márc. 30. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Mozgászervi gondok, akár autista is lehet. Rángatòzik, mint aki veszett?
márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak a keze, abból is csak a bal, nem folyton, nem úgy mint aki veszett! Vagyis remélem, nem tudom milyen ha valaki veszett. Inkább ilyen “dá dá” jellegű mozgás. Csak furcsálom, hogy csak egyik kezével, és szerintem nem akarattal teszi. Szemembe néz, értelmesen figyel, vissza mosolyog, nevet, kommunikál, jó kedvű. Remélem nem lesz autista.
márc. 30. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Na ezt szépen le írta az egyes. 🤦🏽‍♀️


Említsd meg az orvosnak, esetleg videózd le neki. De a bal kezével is tud stabilan fogni?

márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Fél éves. Ne akarjuk már diagnosztizálni! Majd a gyerekorvos szól, ha gondot lát. Ha nagyon aggódsz, vedd fel telefonnal és a következő találkozásánál mutasd meg neki.
márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen dádá jellegűen csapkod a BAL kezével, szerintem bal kezes. De ez csak tipp. Ez jutott legelőször eszembe.
márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Az egyest ne vedd figyelembe...
márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Videó és orvos. Lehetőleg neurológus.
márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
márc. 30. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!