Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkényeztetem a babát?

Elkényeztetem a babát?

Figyelt kérdés
Férjem ma azt mondta nekem, haragszik rám, amiért este ringatva altatom a babát. Szerinte elkényeztetem. 4 hónapos babáról van szó. Eléggé rosszul esett. Minden este én altatom egyébként.
ápr. 2. 21:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy tud elaludni, akkor úgy tud. Ő hogy altatna egyébként? Ja, hogy sehogy, altasd csak te mindig? Akkor ne szóljon bele...
ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem tőle, hogy ha annyira jobban csinálta volna, miért nem vette át az altatást, mikor látta, hogy nekem csak ringatva sikerül, hogy ne szokjon rá…de választ már nem kaptam.
ápr. 2. 22:02
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem kényezteted el! Ilyen kis korban (is) fontos, hogy a megfelelő mennyiségű alvást biztosítsd a babának, és hogy valahogy el tudjon aludni. Ha konkrétan a ringatás nem tetszik a férjednek, megpróbálhatná ő máshogy elaltatni.

A férjed nyilván szeretné, ha vele foglalkoznál. Az első pár hónapban előfordul ilyen "féltékenység".

ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Egy újabb taplo férj akinek kár volt szülni ...
ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem, konkrétan az volt a baja, hogy megkérdeztem, hogy miért nyomkodja annyit a telefonját. És ma mikor a gyerek sírt, magától miért nem vette fel, mikor nekem dolgom volt, hanem akkor is telefonozott. És ezért jött az, hogy én ölbe szokatom a gyereket, ringatom, elkényeztetem.
ápr. 2. 22:13
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan nem hiszem, hogy el lehet egy babát kényeztetni, főleg nem ezzel. Azt viszont idővel megszokhatja a baba, hogy altatáshoz a ringatás is hozzátartozik, de ha így alszik el, akkor így. Van az a helyzet, amikor amit csak tud, bevet az ember, hogy el tudjon aludni a baba, a ringatás szerintem még egész enyhe ezek között. Az a szívás, ha nagyobb (nehezebb) korában is csak így alszik el. Megjegyzem, az altatással kapcsolatban a második babánál elég sok elvemet feladtam. Majd meglátom, ezek közül mi üt majd később vissza ;).

Ha a férjed tud jobb módszert, akkor nosza rajta, csinálja! Könnyű a partvonalról okoskodni. Az enyém is beleszól néha, de legalább meg is próbálja. Néha sikerül is neki.

ápr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tehát megideologizálja magának, hogy miért nem foglalkozik a babával és legjobb védekezés... alapon visszatámad és téged hibáztat, ha szóvá ezt teszed. Kedves. Vannak férfiak, akik nem tudnak mit kezdeni egy csecsemővel (az én férjem is ilyen), szereti megúszósra venni a figurát, de ne a telefonját vagy téged b.szogasson helyette, hanem vegye a kezébe a seprűt vagy a mosogatószivacsot! Az enyém legalábbis ezt csinálja + sokat foglalkozik a nagyobbik gyerekünkkel is. 6-os voltam.
ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Huhh, hát éjszaka 6-7x kel enni, anyatejes, nappal nem alszik csak 2-3x félórát, ma mei tai-ban aludt vagy másfelet… egész nap programokat találok ki, hozom-viszem, játszunk, sétálunk, megállás nélkül szórakoztatom, gondolom nem kell bemutatni senkinek. Plusz amikor elvan egyedül vagy alszik, akkor csinálom, amiket nagyon muszáj, így is elég sürven muszáj vagyok félbehagyni dolgokat, de hát ez van… Persze, hogy este nincs kedvem síratni a gyereket órákig, kísérletezni, hanem elringatom, ha látom, hogy működik.
ápr. 2. 22:26
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a férjed egyszerűen tájékozatlan. Meg egy kicsit tapló. Utánanézhetne, mielőtt ilyeneket mond.
ápr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát őfelsége úgy gondolta, a gyerek napi 20 órát alszik, a köztes 4 órában meg néz ki a fejéből, hogy apukának legyen ideje telefonozni, anyukának meg ellátni őfelségét.
ápr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!