Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idos koraig jo egy...

Mennyi idos koraig jo egy babat kezben elaltatni? Meddig nem elkenyeztetes ez? Es mennyi ido normalis mire elalszik a baba ha minden ok?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ke´zben altatni,mert ha nagyon megszokja,még 2-3 évesen is így altathatod.Ha kézben van,ilyen kicsi korban nem kényeztetés.A szomszédomak mindíg ke´zben volt a baba,mára a gyerek 1 éves,nem hajlandó a babakocsiban ülni,üvölt.Az anyja kézben viszi,a kocsit meg tolja.Itthon is folyton kézben volt idáig,mert most már mászik.

nekem is a lányom sokat van kézben,de nem altatom így.

2008. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Az lemaradt,hogy a lányom ha fáradt,10-15 perc e´s alszik.5,5 hónapos.1-2 hónapos korában volt hogy ke´zben kellett altatni,mert hasfa´jós volt,és sokat sírt.Ez szerrencse´re elmúlt,ma´r "csak"összerakjuk a fejünket,és alszik.
2008. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ez a kézben altatás fura dolog.Szerintem ez szokás kérdése . Nekem sose aludtak kézben a gyerekeim (de mégis ha sétáltunk és elaludtak,volt hogy apa nyakában :) ). Meg volt a napirendünk , szopi után betettem a kiságyba elköszöntem tőle és elaludt .Persze ez nem ment mindig ilyen simán! De nem döncöltem , nem sétáltam fel-alá,csak betettem az ágyába.Mellettünk akkor szokott aludni baba(vagy gyerek)ha beteg,vagy annyira fáradt voltam hogy szoptatás közben elaldtam.
2008. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy szoktatam hogy egyedül aludjon el. az elsö hetekben a mi szobánkban volt a kiságya azután a saját szobájában alszik el egyedül. persze saját lámpával és zenedobozzal. mostanra 1, 1/2 éves ö kapcsolja be mint a kettöt egyedül. es nem is szeret velünk aludni mert a saját ágyát szokta meg. az idõ meg mindenkinél más ha nem éhes meg nincs bekakilva meg nem fáj semmije akkor lehet hogy csak nem álmos. majd megszokja hogy mikor kell aludni. nállunk ez 4 honap után beált de vannak akinél 3 nap után elalszik a baba.
2008. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Én egészen 5 nappal ezelőttig kézben altattam a lányomat, ő most 5 hónapos, és 8 kiló. Szóval egy kicsit kezdtem fáradni, és elhatároztam, hogy most, vagy soha, megtanítom aludni. Azt a módszert választottam, hogy nem hagyom sírni, hanem kiveszem, és megnyugtatom, ha már nagyon sír, majd visszateszem az ágyába. Annyiszor veszem ki ahányszor csak kell. Az első nap egy picit nehéz volt, de a második nap már jóval könnyebb - most pedig 5 perc alatt elalszik! Beteszem az ágyba, simogatom, beszélek hozzá, csitítgatom halkan, és szépen elalszik.
2008. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Nekem még csak 4 hetes lesz a kislányom, de a cicin elalszik, felveszem böfizni, és a vállamon alszik megint. És így teszem le a kiságyba. Igaz, van , hogy felsírja magát, eddig mindig felvettem ilyenkor, megint elaltattam a vállamon, és úgy tettem vissza. VAn hogy 4-5 alkalommal is így kellett.

De most már kezdek rászokni, hogy nem veszem fel , csak emgsimogatom, bezsélek hozzá, és elalszik magától pár perc nyügi után.

Persze van, hogy nem, és egyre keservesebben sír, ilyenkr felveszem. Sokszor csak pátyolgatásra vágynak.

Ha álmos, hamar elalszik, de van, hogy ébren akar maradni. Ha nem álmos, akkor nehéz vele, akkor nyűgösködni fog, de elbb utóbb akkor is elalszik.

2008. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
91%
Szia. Az én lányom is sokáig kézben aludt el. Már elmult jóval 1 éves és ő kezdte azt hogy ne fogjam ő saját maga lefeküdt igaz a mi ágyunkra és ott aludt el. Szerintem ez mindenkinek más. Csináld ugy ahogy jónak látod szerintem. Vagy ha már nem kényelmes vagy nehéz akkor már ne altasd kézbe. Lehet hogy ő is igényelné hogy ne kézben aludjon. Ugyis olyan rövid a babázós idő olyan hamar elmegy ki kell használni míg lehet őket szeretgetni. Ez az én véleményem.
2008. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igazad van utolsó válaszoló:-))))))
2008. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek az utolsó előtti válaszolóval!!! Úgy csináld,ahogy nektek jó! Az enyém is rajtam alszik el és annyira jó érzés,de sajnos nem tart sokáig. Felnőnek. :)
2008. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!