Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok a 9 hetes babának...

Adhatok a 9 hetes babának kamilla teát pocakfájásra?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen arányban? Természetesen cukor nélkül kapná

ápr. 11. 14:51
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Aki szerint nem kell a víz a babának annak ajánlanám TikTok -on a @badmomlife videóját amit az átvirrasztott éjszakák kérdésre válaszolva csinált. Ő egy hat gyermekes anyuka azt hiszem ő tudja miről beszél ;)

És szerintem egyáltalán nem durva a gyerekemnél a hasfájás, viszont ezt a minimálisat is szeretném nullára csökkenteni. És hiába írjatok 20adjára, Hogy váltsak gyerekorvost, elmondom még egyszer, hogy a környékben egyik gyerekorvos sem hajlandó átvenni minket! Mindegyik leráz annyival hogy nem hozzá tartozunk!

ápr. 11. 18:58
 22/52 anonim ***** válasza:
93%

Én nem javasolnám a kamilla teát. Még egyáltalán, semmilyen teát.

Először is, a hasfájás nem is biztos, hogy tényleges hasi fájdalom. A hasfájás valójában a "fogalmam sincs mi baja ennek a gyereknek" állapot. Sokszor inkább csak túl fáradt a baba, túltelítődött ingerekkel, és ilyenkor ordít, mint akit nyúznak. Vörös a feje, vigasztalhatatlanul üvölt, tekereg, feszíti, netán karmolja magát.

Ilyenkor sokat segít, ha te nyugodt tudsz maradni. Ha azt látod, hogy kalimpál a baba, akkor pólyáld be. A pólya egy szoros, mégis lágy ölelést ad a babának, mintha az anyaméhben lenne. Ha van hordozókendőd, magadra kötheted vele a babát. Az is lehet, hogy csak testközelségre vágyik.

A kisbabáknak még fejletlen az emésztőrendszerük, ezért nem tanácsos össze-vissza a gyomrukba juttatni dolgokat. A teával nagyon megborítod a rendszert. De a gyakori tápszerváltás sem tesz jót. Elhiszem, hogy az orvos írta fel, de sajnos sok elavult ismeretekkel rendelkező orvos praktizál. Nem mindig jó ötlet vakon megbízni az orvosban... Sajnos.

Próbálj megnyugodni, jól csinálod, jó anya vagy. Attól ne ijedj meg, ha egy kicsit sír a baba. Minden baba sír.

ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
30%
Szerencsétlen 9-est miért pontoztátok le?:D A szélcső miatt? Kedves laikus anyucikák, akik mindenkinél okosabbnak hiszitek magatokat a 0 tudással, megsúgom, hogy kórházba is megy ez SZAKemberek által, akik tettek le az asztalra nemcsak szültek egyet kettőt. A vizet pedig a mi gyerekorvosunk is ajánlotta, amikor beesett a kutacsa, szomjas volt, tápszerre se javult a melegbe, csak akkor lett jobb, mikor a köztes időbe kapott folyadékot is. Nem mindig kapott, de ilyenkor igen. Eltelíti? Érdekes.. nekünk még akkor is a dupláját sokszor megette. Micsoda csodabogár gyerek lehet…hmmm. Mostmár értem, hogy miért fogják a fejüket a gyerekorvosok mikor kiléptek az ajtón. :) Gyerek és gyakori nélkül sokszor nem tűnt fel. Mennyit lehet itt tanulni..:D ja nem..
ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Ja és semmilyen teát nem javasolnék én sem. A régi idősek téveszméi. 24# voltam
ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
93%
Kit érdekel hogy a hatgyerekes* Juci mit ad a gyerekének. Anyám is mondta hogy adjak teát az egy hós gyerekemnek. Nem adok.
ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

#23

Nagyon szépen Köszönöm!

A hurci kendőt már gyakoroljuk :)

Igen én is belátom, hogy sajnos nem lehet mindig az orvos szavára adni, na de hát kitől reméljen az ember megfelelő segítséget, ha nem egy orvostól ugyebár. De inkább hagyjuk is a mi orvosunkat :D

Hálás vagyok azért amit írtál, kicsit megnyugodott a lelkem! KÖSZÖNÖM! <3 :)

#24

Neked is Köszönöm!

Akkor a tea kilőve! :)

ápr. 11. 19:49
 27/52 anonim ***** válasza:
89%

Olvass utána nyugodtan, hozzátáplálásig NINCS szüksége olusz folyadékra, hiszen a tápszer és az amyatej nagy része VÍZ.

Önmagában a víz lemossa a jótékony baktériumokat a bélfalakról (ami a tápszerben benne van), így ez is okozhat hasfájást.

A hatgyerekes tiktokker meg nem mérvadó. 6 gyerekkel is lehet szarul csinálni valamit.

ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
84%
28 ja :D A szomszédnak is van 6 gyereke de tegyek úgy ahogy ő csak mert 6 gyereke van és tutira ért a gyerekneveléshez? Semmit nem jelent. Inkább úgy teszek ahogy én érzem. Első gyerekem van és az orvosom állandóan tápot cserélne.Na nem. 3 hétig minimum tesztelek egyet. Jó pl a 2. tejet issza közel 12 hetesen.
ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem se a 6 gyerekes, se pedig itt a megmondó anonimok nem tudják jól, sajnos. Ugyanaz a kategória a kettő. Orvos vagy védőnőt inkább, szakembert.
ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

Nem is azért adok vizet a gyerekemnek, mert xy azt mondta, ez csak egy plusz megerősítés. És pont azért mert lemossa a beleket, tisztító hatása van a víznek. A víz egy csoda akárki akármit mond!

És lehet, hogy én adok vizet 3 napos kora óta a gyereknek, de szuper jól fejlődik!

Míg lehet aki nem ad, annak alig hízik a babája. És ez ugyanúgy lehet fordítva is. A víz nem befolyásol semmit, nem árthat, csak használhat! Minden szervezetnek szüksége van a vízre és nem mindig csak a tápszerre! Sokszor van, hogy olyan szomjas a 9 hetes fiam, hogy a 120ml felét leissza. Utána a maradék 60ml-be ugyanannyi kanál tápszert rakok, mint amennyit 120ml-be tennék, hogy az a tápanyag mennyiség amire szüksége van, meglegyen. És így se nem marad szomjas, se nem marad éhes. Mivel a tapszerbe muszáj neki sűrítőt raknom így az a sűrű sz*r 100%, hogy nem veszi el a szomját!

ápr. 11. 22:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!