Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet elrontani egy baba...

Mit lehet elrontani egy baba gondozása során?

Figyelt kérdés
Mindig attól tartok, hogy valamit nem csinálok vele, amit kéne, mert nem tudtam, hogy kell vagy fordítva, közben meg sokan mondják, hogy nem lehet elrontani, de azért lehet. Pl. az orvosunk mesélt olyat, hogy járt nála egy kislány, akinek nem megfelelően mosták odalent, és pici részen így összenövése volt, stb. Szerintetek mik azok a fontos dolgok, amiket el lehet rontani és figyelni kell rá?
ápr. 16. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól nő össze, mert nem mosták megfelelően. Szerintem annyit lehet elrontani, hogy elhanyagolod, nem eteted, nem fürdeted csak nagyon ritkán, ezeket úgysem fogod megtenni. Nem kell aggódni, nem bonyolult ellátni, viszont időigényes.
ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elhanyagolással lehet elrontani, de aki jól akarja ezt csinálni annál nem fordul ez elő.

Első gyerekkel szerintem mindenki követ el hibákat, de egyik sem okoz általában helyrehozhatatlan dolgokat.

De hogy írjak példát sosem szabad egyedül hagyni pelenkázón vagy magaslaton, mert leeshet, és annak lehetnek nagyon súlyos következményei. Talán ez olyan amire nem gondol mindenki amíg a pici nem annyira mozgékony.

Egyébként etetni, fürdetni, altatni, pelenkázni kell örökké.

Mi például nem tudtuk hogyan kell a szűkítő párnát betenni az autós hordozóba, amire rájöttünk, majdnem nem is kellett, de nem sokat használtuk amúgy sem.

ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szeretni is kell őket, de az nem fizikai dolog.
ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
A szükitőt énsem tudom használni a hordozóban,segitenél hogy kell?
ápr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kislányoknál mondjuk vigyázni kell,hogy a kakit nehogy előre beletöröld neki.mennyi idős a baba? Nekem 2 hós a kisfiam
ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Nekem pl nem mondták hogy a fiúknak is kell csípőtorna.

Nem tudom e miatt -e, de 2 hónapig terpeszpelus kellett neki.

ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell követelni a fegyelmet és a feltétlen engedelmességet. Könyörtelen szigort kell alkalmazni a gyermek vonatkozásában!
ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mindent el lehet rontani, de szerencsére a legtöbb helyrehozható.
ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lábujjai között, nyaki hurkák között, terdhajlatban, hónaljban mindig nagyon alaposan törölgesd meg, nehogy gombás legyen.
ápr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Elrontani" sok mindent el lehet. Nekem pl rossz alvó a babám, hozzá szoktattam a cumis alváshoz, össze vissza váltottam tápszert mert hasfajos volt pedig volt bőven tejem (mindenki azt mondta hogy kinovi de nem bírtam ki a kegyetlen éjszakákat)

Túl sok mindent vásároltam meg neki, túl hamar kezdtem a hozzataplalast és még sorolhatnam


Addig nem fogsz kárt tenni benne ameddig eteted és pelust cserélsz és szereted.

Ha tápszeres lesz extrán oda kell figyelni hogy hogyan kell elkesziteni, ha anya tejes akkor a pelenkák száma fontos (legalább 6 pisis pelusnak lennie kell egy nap)

ápr. 18. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!