Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos fiamnál már 1...

7,5 hónapos fiamnál már 1 hónapja próbálkozunk a hozzátáplálással. (eddig csak anyatejet kapott) Régóta próbálkozunk eredménytelenül, Valaki jár (t) hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Almával kezdtük. Volna, de amint az első falat bekerült a szájába, "szájzárt" kap, és semmit sem tudunk "beleerőszakolni" Próbáltuk már a barackot, krumplit és sárgarépát is, hátha az íze nem jön be neki, de az eredmény ua. Nem szretném megutáltatni vele az evést, de már túl . A tejpépre allergiás rohama lett (csalánkiütés), és a cumisüveget sem fogaja el, vízet próbáltam már neki adni belőle.
2009. jan. 5. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Mi 11 hetesek vagyunk és most kezdtem el az almának a levét adni. Igaz kis mennyiségbe (3 kiskanál), de nincs baja tőle. Nekem azt mondta az orvosom hogy nyugodtan adjam ilyen idős korban, szokja a szervezete. Lehet hogy sokáig vártál vele és megszokta a tejet. De szerintem kitartó munkával el fogja fogadni.

Lehet hogy sok anyuka haragudni fog, de én szerintem az anyatej mellé nyugodtan lehet adni hamarabb is gyümölcsöt. Most lett annyira felkapva hogy csak kizárólag anyatej. Ok hogy sok minden megtalálható benne amire szükség van, de lehet a babucit szoktatni a más ízekre is! És a tápszeres babák? Azok is felnőnek egészségesen anyatej nélkül is!

2009. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, 5 hónapos, anyatejes babócám van. Mi már elkezdtünk kóstolgatni, pont azért, hogy később ne legyen baj. Az én lánykámnak ízlenek a dolgok. A banánt, sütőtököt próbáltad már? Sok anyatejjel turmixolva nekünk ízlett. Az almát pedig úgy szoktam, hogy beleharapok párat, aztán a kezébe adom egészben. Rácuppan és szívja ki belőle a levét, nagyon szereti! Érdekes módon reszelve nem jön e annyira. A cumisüveget az én picurom se fogadja el, de nem is bánom. Kanállal kapja a dolgokat, illetve pohárból is kínáltam már anyatejjel, csak hogy azt is tanulja. Nekünk egész jól kezd menni. Szerintem sok anyatejjel keverd a dolgokat, hogy ne legyen annyira idegen neki, aztán lehet szép lassan egyre kevesebb tej és több egyéb.
2009. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!