Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődési hiányosságok...

Mozgásfejlődési hiányosságok külföldön?! Mit tesztek?

Figyelt kérdés

Külföldön élő és kis gyereket nevelő szülőktől kérdezem: abban az országban ahol éltek mekkora hangsúlyt fektetnek a kisgyermekkori mozgásfejlődésre.


Nem rég egy beszélgetés alkalmával szembesültem vele, hogy Svájcban nincs konduktor, "nem foglalkoznak" a gyerek mozgásfejlődésével. Ez így nem igaz persze, de nincs az a roppant szoros - tán túlzó- nyomon követés mint nálunk. itthon még az egészséges babákat is viszik dévényeshez, konduktorhoz, gyógytornászhoz, nem csak a koraszülötteket vagy akik tényleg le vannak maradva. A svájci babákat egyáltalán nem, még akkor sem ha teszem azt kimarad a kúszás vagy egyéb.


Kicsit mesélnétek nekem, hogy a további országokban mi a protokoll, hogyan kezelik. csak nálunk ennyire elterjedt, hogy ennyire nagyon korán és általánosan tornáztatják a pici babákat vagy ez máshol is így megy (Svájcon kívül)?


ápr. 29. 12:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%

És milyen jó,hogy fleulbiraltam,különben soha nem derült volna ki a lányom baja. Az egy doglo hogy valaki valamit tanult, a szakértelem sajnos megint más. Rengeteg példát tudnék mondani,sajnos saját betegség okan is,hogy egymásnak ellentmondó véleményeket és tanácsokat adnak orvosok is.

Jó dolog a bizalom,de sajnos a saját karomon tanultam meg,hogy senkinek nem jár alapból,hanem ki kell érdemelni.

ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
7-es: én is offolok, de pont ezért vagyok én is itt, mert valahol röhej, hogy az egészséges 5 hónaposomért néha sírva tudok aggódni, hogy miért nem fordul még hátról hasra és hason miért nem játszik el jól, pedig semmi baja, és gondolom idővel mindent behoz, de 6 hósan vihetem én is a konduktorhoz, akitől már előre félek, mit mond...
ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem elek kulfoldon, de nalunk is pont szartak bele a gyerekem fejlodesebe, orvos, vedono meg legyintett is, hogy nem kell semmit csinalnom vele. Ha en nem megyek utana, ki tudja mikor derul ki, hogy sulyosan hipoton, igy is 5 honapnyi kb a lemaradasa mozgasgejlodesben.


Amugy meg egeszseges fejlodesu babakat minek visz barki is tornazni? Nem kell nyilvan :D

ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élünk.

Itt a “státuszok” a gyerekorvosnál vannak.

u2 - 3-10 napos kor között

u3 - 1 hónaposan

u4 - 3-4 hónap között

u5 - 6-7 hó között

u6 - 10-12 hó között

Majd ezek után évente.

Ezen a vizsgálaton ugyanúgy mérnek súlyt, hosszt, megkérdezik, hogy mennyit eszik, jól eszik-e, átnézik, megmozgatják egy kicsit, aztán szevasz.

Itt a kanyaró elleni oltás ami kötelező, a többit a szülők döntik el, hogy kérik-e vagy sem..

De külön konduktor, dévényes meg egyebek nem nagyon vannak..

ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Lazán kapcsolódik, de egyébként ez van már terhességtől kezdve jelen van. Az anyák a többszázezres genetikai vizsgálatokon is remegnek. Ha nem csináltatod meg kb. te vagy a legrosszabb anya a Földön, mert az KELL. Mégha nem is indokolja amúgy semmi. Azon is remegnek sokan, hogy mi lesz az eredménye, mikor jön már meg stb. kb mintha amúgy ha az negatív onnantól kezdve semmi baj nem érhetné a gyereket, merthogy egészséges.... Közben meg mennyi minden van (sajnos) amit egyáltalán nem lehet ezzel kivédeni...
ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ez erdekes h pont Svajcban nincs semmi,mikor ott nem arrol hiresek h butak az emberek... Amugy most lehet nekem estek,de nekem ez a tsmt es tsai kicsit olyan humbukk. Aki bent ul a panelban annak lehet hasznos lehet,nah de videken. Mikor kint nyargal mezitlab a gyerek 7tol 20ig. Azt minek tornaztatni. Vagy aki orokmozgo?

Tusilabda,szenzoros szonyeg<->mezitlab van kint egesz nyaron mindenen is.

Forgofotel<->kint porog a hintan

Pokrocba tekeres<->gurul az arokban

Egyensulyozo deszka<->Maszik a fara, raklapokon ugral,szalma bála tetejen is láttam

Joga labdan hasal<->ponin hasal

Kis traktort apaval vezet.

4 eves. Az ovoda 2,5 evesen beutalt a ped.szakszolgalathoz, h csak 180 szava van,amit mondatban hasznalt. 3 eves teszt alapjan ok eldontottek,h kesoi beszedfejl. Hat nem mentunk vissza. Kitalaltak h majd napkozben,munkaidoben d.e. a varosbol ugraljak a videki oviba, falurol hordjam be a varosba,majd vissza ,mert utazo gyogyped.nincs,logopedia 5 ev alatt szinten tornabol all. Fel kellett volna mondanom,egy egeszseges gyerek miatt. Mar 4 eves, van hangzohiba de tokeletesen ragoz,jovo jelent mult ido,felteles,birtokos, minden megy,csak kicsit posze.

En nem hinnem,hogy az "okosito"tornatol lesz kulonben szofogadobb, mert a magatartasa azert lehetnr jobb,de hat fiu, en az oviban nem lattam, h a tobbi nagyon jo gyerek lenne ilyen idosen. A lanyok szofogadobbak azert joval.

ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

13-as pont az a kérdés hogy mi számit egészségesnek és mi nem?


Itthon ha egy baba hipotón vagy feszes, féloldalas mozgású, stb. akkor egyből rávágják hogy korrigálni kell. Kint külföldön magát a kérdést sem értik.

ápr. 29. 15:16
 18/27 A kérdező kommentje:
16-os nagyin jó meglátás én egyetértek veled. Viszont ahogy te is írod, a városi gyerekeknek sokszor önhibájukon kívül nincs lehetőségük olyan mennyiségű és minőségű mozgásra, mint a vidéken felnövő gyerkőcöknek.
ápr. 29. 15:19
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban élek.

A babám pl 2 hósan nem emelte a fejét könyökölve,egy tiktok videó alatt egy anyuka aztmondta hogy sürgősen vigyem dévényeshez mert baja van.

Elmentem a gyerekorvosunkhoz, aki azt mondta hogy nincs lemaradva 4 hósan kell könyökölve fejet mellkast emelnie hosszabb időre. 6 hósan kell forognia max. Itt csak akkor küldenek szakemberhez a gyerekorvosok ha valóban megkésett a mozgásfejlődés.Dévényes nincs. Tornász van babáknak. 2x vittem mert hasfájós volt segitett neki a torna. De mozgásfejlödés miatt nem fordultam semmilyen szakemberhez, itt. Akkor fordulok ha a gyerekorvos azt mondja hogy baj van és tanácsolja.

ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok 2 hétre rá a kislányom már könyökölve fejet emelt és átis fordult hasról hátra..
ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!