Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13-15 hónapos baba, mennyit...

13-15 hónapos baba, mennyit "foglalkoztok" vele?

Figyelt kérdés

14 hónapos lesz a lányom napokon belül,járni még nem jár,de stabilan áll,pár lépést is tesz segítségge. Nagyon élénk,ügyes baba,minden rendben vele.

Viszont sokszor mar nem tudom mivel foglaljam le. Délelőtt még sak csak eltelik,dél felé alszik kicsit,nem sokat,de délutánra már keresztre feszülök sokszor :) egy kávét nem lehet nyugton inni mellette,jön,kapaszkodik,mindig vele kell foglalkozni. Szívesen teszem,de egyszerűen nincs annyi program,mi kitöltenie a napunkat. A férjem öt körül ér haza,addig én vagyok vele. Aki hasonló cipőben van,mit csinál,hogy legalább kocsit ellegyen a gyerek,elmolyoljon? Hogyan lehet ha kicsit is,de önálló játékra szoktatni? Ha ezt nem,akkor meg mi el toltsem.ki az egész napot? Nem lehet és nem is akarok egész nap jstszoterezni,van mondóka,közös játék,közös házimunka (ha hagyja,bevonni még nem tudom). Napi egyszer alszik már csak napközben,maximum egy órát.


ápr. 29. 14:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

En is aterzem, nagyon faraszto nekem is az 1 evesemmel. Egy szendvicset nem tudok megcsinalni tole, sikit, kiabal, hogy vegyem fel, de ha felveszem, le akar menni. Es ez megy eggesz nap, ha barmit is akarnek csinalni🥲


En igazabol sokszor mar csak fekszem a foldon es hagyom, hogy ugraljon rajtam,masszon, tepje a hajam, leszarom mit csinal, csak ne sirjon es uvoltson, kulonben neha legszivesebben kiugranek az ablakon, de ha legalabb fekszem, az segit 🤣

Meg a homokozo egy jo valasztas volt, de nekunk van kertunk. Igaz, hogy szorosan ott kell ulnom mellette, nem allhatok fel, de legalabb egy kicsit el van mellettem. Persze nem sokat.

Nappal csak babakocsiban tologatva alszik, 1 oram sincs, amikor ne kene vele foglalkozni, kicsit ki vagyok mar merulve.

Nalunk nincs tv, mese, stb, de mar erosen gondolkozom rajta, hogy kene. Tudom, hogy ez lehet csak olaj lenne a tuzre, de iszonyatosan boldog lennek mondjuk 30 perc nyugiert. 😭

ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Na ez az,nálunk sincs tv! Egyelőre nem is akarok. De még tudom érteni,aki egy fél,egy órára elé teszi a gyereket..

#10es,ez hogy nézne ki a gyakorlatban? Tegyem a jarokaba,és hadd uvoltson? Tényleg komolyan kérdezem,mert pont ezt akarom,kicsit önállóságra nevelni,már ha lehetne. 1*1es jarokank van. Azon túl,hogy felelt,hogy még jobban a fejemre nő,tényleg nem tudom a gyakori lépéseket,mit kellene tenni!

A férjem is amúgy pont ezt mondja,tegyem a jarokaba,mikor már ki vágyom purcanva. Na de akkor jön a tutolás. Hagyjam tényleg?

Eleddig csakmolyan haszontalan tanácsokat kaptam,hogy ne hagyjam hogy uvoltson,de ne tegyem jarokaba sem,meg neveljen meg..na de hogy,mit? Amikor a gyakorlati részről kérdezek,hogy ez tmegis hogyan,semmi konkrét nincs.

ápr. 29. 15:19
 13/33 A kérdező kommentje:

És a nevelos könyvek is mind kettő,maximum másfél éves kortól érnek valamit, ő még fiatal ehhez. Hiába olvastam el egy rakat szakirodalmat,semmi olyat nem kaptam,amit most már használni tudnék. Az egyik kedvencem, az a tanács egy népszerű könyvből,hogy :na hagyja hogy a lakásban randarilozzon,ne hagyja,hogy a fejere nőjön!

Így,és ezzel be is volt fejezve a "tanács" hát, köszi 😵‍💫

ápr. 29. 15:21
 14/33 anonim ***** válasza:

Ezt nem ertheti az, akinek nem ilyen gyerek jutott. Jarokaba berakni? Minek, sikitva sirni? Ki birja ezt ki? Baba-mama klubb?hahahaa.

Nekem az csak nagyobb stressz, ha mashol csinalja ugyanazt, mint otthon. Mi pl konkretan mar csak setalni jarunk es vasarolni, ezeket lehet vele, mert a babakocsiban elvan, de limitalt az ido, max 1,5 ora. Meg a jatszoteren hintazni szeret, de ennyi, ezek a hetkoznapok. Amugy szoktunk menni rokonokhoz is hetvegen, de az is csak arrol szol, hogy rajtam log a gyerek. Ha szerencsesen allnak a csillagok, akkor az apjat nyuzza, nem engem, de nagyon eros szepa lehet most, mert most o sem jo neki altalaban, csak en.

Nem egyszeru.

ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
39%
Delelott bolt, seta, kis jatszoter. Hazaerunk tizorai, utana alszik 1,5-2,5 orat. Ebed, uzsi es jatszoter szinte estig. A koztes idoben segit bepakolni a mosogepet, adogatja a ruhakat a teregeteshez, az edenyszaritobol hogy elpakoljam, hintazik, zenet hallgatunk, konyveket olvasunk, fozunk a kiskonyhajaban, epitunk epitokockabol (persze o inkabb rombol).
ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
31%

15

Ez szép és jól hangzik de te egésznap vele nyünyörögsz. Itt nincs 1 perc se amikor mást csinálnál,csak őt szolgáló ki és vele foglalkozol.

Nekem kell mosni,főzni,takarítani,ovissal foglalkozni.... én nem tudok minden percben őt szorakoztatni

ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

#fozunk a kis konyhájában, segít bepakolni, adogatja a ruhákat "

Jól sejtem,hogy ő már egy nagyobb "baba"? Mert ha 13-14 honapos eltérés itt tart,akkor az egy százalékban tartozik (igaz,gyakoris korokben lehet,itt hatvan százalékban is vannak..)

ápr. 29. 16:04
 18/33 A kérdező kommentje:
Eltérés- az csak egy sima és akart lenni
ápr. 29. 16:05
 19/33 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy beszéltem hozzá, énekeltem neki. Főleg az éneklés segített, az nagyon tetszik neki. Beraktam a járókába, ott üvöltött, én meg folyamatosan mondtam neki, hogy most egy kicsit itt lesz, mert fel kell mosnom. Üvöltött tovább, erre kínomban elkezdtem énekelni, ő meg elhallgatott és figyelt.


Az elején végig kellett énekelnem, amíg bent volt, ma már viszont berakom, a kezébe adok valamit molyolni, egy dal, aztán után elvan 29 percig is, csak azután kezd el üvölteni (de akkor nagyon).

ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

14 hónapos a fiam, 10 hónaposan már szaladt. Folyton életveszélyes mutatványokat csinál. De ha csak nyugi van, akkor is figyelmet követel, és ha nem kap, felmászik hozzám a kanapéra, és tépni akarja a hajam, harap, csípked.

Én délutánra idegroncs vagyok. Igyekszem minél többet levinni a játszótérre, sétálni vele, megyünk ide-oda.

Babás programokra nem járok vele, mert én elég introvertált vagyok.

ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!