Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13-15 hónapos baba, mennyit...

13-15 hónapos baba, mennyit "foglalkoztok" vele?

Figyelt kérdés

14 hónapos lesz a lányom napokon belül,járni még nem jár,de stabilan áll,pár lépést is tesz segítségge. Nagyon élénk,ügyes baba,minden rendben vele.

Viszont sokszor mar nem tudom mivel foglaljam le. Délelőtt még sak csak eltelik,dél felé alszik kicsit,nem sokat,de délutánra már keresztre feszülök sokszor :) egy kávét nem lehet nyugton inni mellette,jön,kapaszkodik,mindig vele kell foglalkozni. Szívesen teszem,de egyszerűen nincs annyi program,mi kitöltenie a napunkat. A férjem öt körül ér haza,addig én vagyok vele. Aki hasonló cipőben van,mit csinál,hogy legalább kocsit ellegyen a gyerek,elmolyoljon? Hogyan lehet ha kicsit is,de önálló játékra szoktatni? Ha ezt nem,akkor meg mi el toltsem.ki az egész napot? Nem lehet és nem is akarok egész nap jstszoterezni,van mondóka,közös játék,közös házimunka (ha hagyja,bevonni még nem tudom). Napi egyszer alszik már csak napközben,maximum egy órát.


ápr. 29. 14:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ne úgy képzeld el, hogy órákra el tudja foglalni magát, de egy pár perc ordítás belefér. Próbáld meg apró lépésekkel kezdeni. Pl csináljatok dolgokat csak egymás mellett. Úgy értem próbálj meg úgy játszani vele, hogy nem magyarázol neki közben, hanem mondjuk ha már kiskonyha, akkor odamentek, kezébe adsz valamit, hogy most mindenki magának főz, stb. Nem tudom érthető-e. Ha megfigyeled, ebben a korban a legtöbb gyerek csak a másik mellett játszik, nem vele. Ugyanennek kéne működnie otthon is, csak hát tudja hogy anya úgyis szórakoztatja őt, ha kiveri a balhét. Figyi, ez csak rosszabb lesz, ha nem keményítesz be, csúnya szóval élve. 2,5 éves a lányom, és mostanában kezdi egyre jobban igényelni a közös tevékenységeket. Ha meg akarsz inni egy kávét, akkor mondd neki hogy várjon, most kávézol, majd utána játszotok. Addig adhatsz neki is egy csészét. Csak az a kérdés, hogy melyikőtök a kitartóbb. Ezek sosem egyszerű dolgok. Sőt 😂
ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is 14 hós és teljesen átérzem a helyzeted. Az én férjem este 8-9 felé jön haza, gondolhatod addig min megyek keresztül 🤣 Ráadásul napközben alig alszik a kicsi, de éjszaka bár alszik 21h-9hig. Számomra is hatalmas kihívás naphosszat lefoglalni, annyira anyás, hogy a szoba másik sarkába nem megy el egyedül nélkülem. (Ő már jár). De amúgy egyébként is a nyomába kell lenni állandóan különben életveszélyes lenne saját magára. A mi napunk így néz ki: 9-kor ébredés, tápszer, öltözés, majd babakocsiba teszem és sétálunk egyet/kicsi játszótér/bolt, épp amit. 11 felé "reggeli", majd dél felé szundít 1 órát. Addig én megfőzök. 2 felé ebéd, na ekkor jön az, hogy beleteszem a babakarámba és én is eszek normálisan. (Elejébe sírt, de mostmàr jobban elvan). Ezután ismét babakocsiba teszem, főzök 1 kávét magamnak és kiülünk a teraszra ameddig én megiszom a kávém. Ez a gyakorlatban kb 5 perc, mert addig van el a kocsiban 😭🤣. Kiveszem a kocsiból és játszunk az udvaron, labdázunk, kavicsokat gyűjtünk, ilyesmi. 4,fél5 felé bemegyünk, elkészítem az uzsiját, azt megeszi, majd ismét útra kelünk 🤣🤣 megint sétálunk egy kicsit a babakocsiban, néha barátnőimmel. (jobb esetben ilyenkor szundít egyet). Fél7 felé bemegyünk, játszunk kb 7ig

bent egy kicsit, megcsinálom a fürdővizet, fürdés fél8, 8 felé vacsi, akkor jön apa, vele is egy kis szórakozás és 9 felé tápszer + alvás.

Hát nem mondom h nem fárasztó, borzalmasan az. De én úgy vagyok vele, hogy inkább kint legyünk, mint bent a tv előtt.

Kitartás!

ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Lányom 20 hónapos és még mindig nem játszik el egyedül, mindig szól hogy menjek és ez mindig is így volt. Nálam az vált be, hogy mikor elkezdett mászni onnantól bevontam mindenbe amit csinálok és mindent nagyon élvez. Ha takarítottam adtam neki is egy törlőt, porszívózásnál tolja utánam a babakocsiját, blw-s így az evés is együtt van. A főzést alvásidőben oldottam meg( ő sem alszik többet 1 óránál) kb 15 hónapos kora óta főzünk együtt ilyenkor a konyhapulton mászkál, pakol stb.. így az alvásidőben már tudok pihenni vagy amit akarok. Gyerekfüggő is persze, ő amúgy is imád utánozni minket, a beszédértése is nagyon korán kezdett fejlődni, így nálunk ez vált be. Egy próbát megér mert az egész napos babajátek tényleg kicsinálja az embert.
ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%
15-os vagyok, milyen nagyobb baba? 15 honapos a fiam. Ha bevonod, egybol tud segiteni. Es 16-os en is szoktam fozni is. Tanulotoronyban all mellettem, amit lehet, keverget, dobalja az edenybe a felvagott zoldseget, megkostol ezt-azt. Ha vegkepp nem szeretne reszt venni es nyugos, akkor alvasidoben csinalom amit tudok, aztan befejezem, ha az apja hazaert es tud vele foglalkozni. Orditani nem hagyom. Ha nem nezed annak, egybol nem eletkeptelen egy ekkora gyerek. Portorlesnel is adok neki egy rongyot es o is “torolget”. Ha porszivozok jon es fogja o is a csovet. Ha sepregetek, hozza a kis seprujet es o is sopor. Jobb napjain meg addig leul konyvet lapozgatni. Talaljatok fel magatokat es egybol nem csak nyig majd a gyerek….
ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

#24 az ugye megvan,hogy nem egyformák a gyerekek? Az én gyerekem még nem tart itt. Egyelore még járni sem tud.

Tök jó hogy a oltied itt tart de ez nem a te érdemes,hanem a gyerek habitusa ilyen. Én is tudnám magam pár dologban fenyezni,pl.soha nem cumizott,egyáltalán nem válogatós,mindent megeszik. Van olyan,hogy személyiség és van olyan,hogy érési folyamat,ami nem ugyanaz minden gyereknél. Bírom az ilyen anyák gyöngyet,azt hiszik ők szrtk a spanyol viaszt,mindenki más meg megbukott anyasagbol. Hát nem.

ápr. 30. 19:37
 26/33 A kérdező kommentje:
Es ebben a korban bizony még egy honap is sokat számíthat. De tudom,a tiéd már legalább tíz-tizenket hónapos kora óta ilyen. Mindegy,felőlem.
ápr. 30. 19:39
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
Enyem se cumizik es mindent megeszik, villaval es kanallal is 11 honapos kora ota (blw). Az nem a gyerek habitusa hogy magunk melle tettuk mikozben kipakoltunk a szatyrokbol bevasarlas utan (meg csak ulni tudott ekkor), 2 alkalom utan o is kivette amit elbirt es odaadta, ez a mai napig igy van. Egyszeruen a nyavogas helyett, hogy mit nem birunk mellette megcsinalni inkabb azt neztuk, mi az amit o is meg tud. Mai napig odaul az asztalhoz (akar az olunkben) amig kavezunk reggel, kap egy cseszet es egy kanalat es azzal eljatszik, lam, nincs vergodes hogy kavet se tudunk meginni mellette. Ajanlom a Montessori tipego cimu konyvet. Ha lesz kovetkezo gyereked akkor pedig az elodjet, a Montessori babat. Sokmindent maskepp fogsz latni.
ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
62%

11-es vagyok, ha nem haragszol valaszolnek en is neked 27-es. Azt felejted el, hogy nem egyformak a gyerekek. En speciel olvastam mindket altalad ajanlott konyvet, megis nagyon szenvedek.

Ha a gyereket nem tudom az olembe/ mellem ultetni es kis poharkat adni neki, amig en kavezom, mert nem marad meg egy masodpercre se? Helyette inkabb kirugja a kezembol a bogret es maszik a nyakamba peldaul.

Ha nem tudom bevonni az ide-oda pakolasba, mert helyette a foldon a labamba kapaszkodik es uvolt?

Konyorogve kerlek ne akarj ennyire magas lorol kioktatni masokat. Teljesen jogos, amit irsz, sokaknal abszolut be is valik, ha esetleg erre meg nem gondoltak, hogy a mindennapi tevekenysegekbe jo oket bevonni, de tobb megertes szorulhatna beled.


Nem mindenkinel valik ez be, ha a gyerek nem egyuttmukodo. Es ne akard megmagyarazni masoknak, hogy ok “nyavognak” es bennuk van a hiba.

Mert tudom, hogy nehez elhinni, de nem minden kizarolag a szulon mulik, hiszen a gyerekek kulonbozo szemelyiseggel, temperamentummal szuletnek.

ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

#28 Hagyd,az ilyen úgyse fogja megérteni. Olvastam én is mind a két említett konyvet,sot több másikat is.

Kell neki is majd egy más habitusu baba,és akkor megérti. Talán. De ekkor szokott az lenni,hogy három négy gyerek is ugyanolyanra sikeredik és akkor verik a mellüket.

Majd harminc év múlva verd. Akkor derül ki igazán ki nevelt jól.

ápr. 30. 21:41
 30/33 anonim ***** válasza:
65%

Hát én most elgondolkodtam ,hogy én csinálom rosszúl.

Holnaptól főzésnél magam mellé állítom kap poharakat ,kínálatát már látom hogy kb fél perc és a pulton mászik és minden a földön van még a kenyérpirító is!

Wc pucolásnál is bevonat addig hagy játszon a wc kefével és a domestossal!szuper ötlet

A portörlés kimarad mert nincs olyan magas polc amit elérne így addig a lábamba kapaszkodva hisztizik hogy vegyem fel mert ő is elk akarja érni!

Na engem megvett a mintessori könyv🤣🤣🤣🤣kár ,hogy a kislányom nem olvassta!

máj. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!