Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a "leglányosabb"...

Mi volt a "leglányosabb" ruhadarab, amit még ráadtál a csecsemő kisfiadra?

Figyelt kérdés

Itt most nyilván nem arra gondolok, hogy 5 évesnek vettél -e szoknyát, hanem kifejezetten 1 éves kor alatt. Ha örököltél, nagyobb lánytesótól maradt, vettél egy-két lányos darabot, majd kiderült, hogy benézték a nemét és fiú lett stb.

Leírást várok, hogy mitől volt lányos, de fotók is jöhetnek.

Légyszi, írjátok oda, hogy csak otthon, vagy utcára is ráadtad-e.



máj. 10. 09:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Rózsaszín szívecskés rugdalózó. Egyszer a védőnőhöz is abban mentünk, mert aznap kirobbanó formában volt és a két másik tiszta rugdalózót elintézte. Inkább vittem lányosban, mint kakisban.
máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekem 2 fiam van, barátnőmnek egy lánya és mindhárom gyerek majdnem ugyanabban a hónapban született 1-1 év különbséggel.

Mi úgy csináltuk, hogy a nagyobb fiamtól kapta a kislány a ruhatárat, és mindig kiegészítette azzal, ami kellett, a kisebbik fiam meg megkapta azt, ami kettejükről még megmaradt jó állapotban, plusz veszek neki, ami hiányzik.

Így a kislány is hordta a kék dinós/traktoros napozókat, illetve a kisebbik fiam is hordta a pink, szivárványos téli overált. Nem csináltunk belőle ügyet, bár javarészt semleges ruhákat vettem én is/ő is. Amióta nagyobbak, már nem csereberélünk, mert darálják a ruhákat, és nem szívesen adok oda lyukas-foltos elkopott dolgokat. Kb 1,5 éves korukig ment ez az "akármit akárkire" ha méretben és évszakban passzolt.

máj. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kivéve #9-nek. Igen, homofób vagyok, ha az az, hogy a nemének megfelelő ruhát preferálom és nem akarom direkt rózsaszín habos-babosba öltöztetni a fiamat. Kapaszkodj meg, én se hordok öltönyt, nyakkendőt.

Nagyon sok ruhám volt, főleg tesóm kislányáról. (Akit egyébként imádok, de nagyon messze lakik, nem találkozom vele.) Alig vártam, hogy legyen kire ráadani a kis ruháit, de kisfiam lesz🤷🏼‍♀️ Szóval kiválogattam azt a néhányat, ami teljesen jó fiúnak, vettem hozzá nagyon fiús darabokat, de bevallom van egy két lányosabb, amit nem volt szívem elrakni, megígértem magamnak, hogy azokat csak otthon adom rá és ott is csak akkor, ha már minden mást összehányt. Ettől is egy kicsit rosszul érzem magam. Ezek olyanok, hogy mondjuk tök rózsaszín, de fiúsabb mintával. Vagy a színe "fiús", de a fazon egyértelműen lányos.

Kíváncsi voltam, mennyire vagyok ciki.

Ugyanakkor meg utálom, hogy ennyire szétválasztották. Pl. a bambis ruhákat teljesen "kisajátították" a lányok. Miért? Csak a lány osztályon van.(Mellesleg fiú volt.)

máj. 11. 10:27
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Az engem irritál, hogy egyrészt a baba- és kisgyermekruhák 2/3-a mindenhol lány (pl. egy Pepcót elnézve). Mintha nem lenne ugyanannyi kisfiú baba/tipegő, mint lány... És ebben a korban még az anyák vásárolnak a gyereknek, és nem értem, miért ennyivel nagyobb a választék ruhafronton a lányoknál. (Tini és felnőttruhában értem!) A fiúcuccok így baromi hamar elfogynak, a Lidlben is alig marad nyitás után méret kisfiúban kabátból, bodyból, pizsiből. A lánycuccból ott is halomra van még.

Plusz alig vannak igazán uniszex darabok. A lányoké meg annyira csicsás.

máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14! Hú, ne is mondd. Múltkor voltunk orvosnál. Megígértem a kisfiamnak, ha "jól viselkedik", utána kap valami szépet🤣 Bementem a Pepcoba, konkrétan semmi nem volt fiú ruhából! A legkisebb 68-as volt, abból is egy darab. Lányból meg vagy 2 sor tömve. Kénytelen voltam kocsi cipőt, meg zoknit venni, mert még kifogóból is csak csajos volt🤦🏽‍♀️ Hát, kikértem magamnak.

Direkt mindent lányosítanak is. Régen pl.voltak a semleges színek. Na, most tuti, hogy ahogy írta is valaki, annak a gatyának gyorsan rádobnak egy fodrot az aljára. Most ezt miért nem lehetne fodor nélkül? Akkor tökéletes lenne fiúnak is, lánynak is.

Van egy nagyon cuki, már említett bambis hálózsákom. Az alapszíne hófehér és ugye rajta van Bambi. De direkt ilyen csillogó arany feliratot dobtak rá, mintha kötelező lenne. Ettől függetlenül persze használni fogom, nem érdekel, csak idegesítő.

máj. 11. 11:23
 16/21 babyboom567 ***** válasza:
100%

Hát akkor szokj hozzá sajnos,mert suliban is ez lesz. Most vagyunk iskolatáska választásban, ezerszer több lányos van,a fiúk meg érjék be autóval, dínóval, szuperhőssel.Annyi cuki állatos minta lehetne,de mindnek mellécse..sznek egy rózsaszín/sárga/ciklámen/alapot.Ebben 2 dolog idegesít.

Vannak fiús lányok.Sok.Na nekik nagyon nehéz választani.

És vannak kisgyerek fiúk, aki 6-7-8 évesen,nincsenek belebu...zulva az autókba,szuperhősökbe,dínókba,mincraftba és szívesen hordanának egy sünis,lovacskás,békás, vagy cuki állatos táskát.

máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 babyboom567 ***** válasza:

Jah, igen az lemaradt,mert nagyon siettem,hogy kiegészítőkben(ételhordó,tolltartó,füzetek,mappa,stbstb) amíg a gyereket nem zavarja és tetszik neki, simán megfogom venni a lányost,ha azt választja.Nyilván táskát nem fogok lányost venni,mert nincs annyi pénz,hogy x hét múlva vegyek új táskát több tízezerért,ha meggondolja magát.


Ez a tolltartó(is) van most kinézve:

[link]

máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
#17! Persze, az más, amikor már a gyerek választ. De amíg nekem kell, ne azt lássa már, hogy minden csak rózsaszín csillámpóni.(A családjában is csak nők vannak.)
máj. 11. 14:42
 19/21 anonim ***** válasza:

Én is kiválogattam a testvérem lányáról maradt dolgokat és volt olyan bőven amit végül nem adtam rá. Pl volt egy fehér alapon pöttyös body egy nagy szivecskével a közepén kicsit ilyen fodrosabb rövid ujjal. Úgy voltam rugi alá jó lesz. Sose került rá sor, sose fogyott el a fiúsabb body.


Amit pl ráadtam 2 hús színű nadrág. Mindig kék vagy szürke bodyval. Egy világoskék leggings amin élénk pink dínók és virágok vannak, szintén mindig egyszínű kék bodyval. Ez kifejezetten jól állt neki, nem volt egyáltalán lányos csak talán enyhén b.zis :D Piros body, piros rugi nem is téma, nekem ezek unisexek.

Ilyen időben abban viszem sétálni, ami itthon van rajta, nem öltöztetem át, a Mózes én még úgyse látja senki.

Ha védőnőhöz vagy orvoshoz megyünk akkor még amúgy is a legcsinibb, legmenőbb rucit adom rá, mert hova máshova adjam rá ezeket... Szóval olyankor fel sem merülnek az örökölt rózsaszín nadrágok.


Én kifejezetten szeretem az uniszex ruhákat én is rengeteg fehér, sárga, bézs ruhát vettem neki, úgyhogy ezeken nem akadok fenn. Inkább az a durva hogy a kislányomat mennyire rózsaszín habcsókoknak öltöztetik. Én tényleg imádom a rózsaszínt, még a telefonom is rózsaszín, de ha kislányom lenne tuti nem akarnám 0-24 tetőtől talpig abban látni... És valaki képes rózsaszín babahordozót, rózsaszín babakocsot, rózsaszín etetőszéket venni. Komolyan nem értem.

máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
*kislányokat. Új a mobilom és még katasztrófa az autocorrect...
máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!