Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor ennyire szívtelen...

Most akkor ennyire szívtelen anya vagyok a 28hós fiammal altatásában?

Figyelt kérdés

Születése óta problémák vannak az alvással s nem értjük miért.egy ideig jobb volt de már kimászott a kiságyból is.De ott is hisztivel és sokszor veszekedéssel zárultak az esték.

Kb egy hete kapott nagyágyat,nem jön ki belőle de üvölt..bár a kiságynál is ez volt.De most borzalmasan..vissza hív,hogy takarjam be,.de közbe be van,ha még egyszer megteszem még ki sem léptem újra.Azt akarja feküdjek le hozzá.Ezt már másfél évesen eljátszottam vele a vége mindig az volt,hogy már azt figyelte,hogy ott vagyok e...sokszor 20percenként felnézett és nem aludt.

Most ott maradtam mellette kipróbálni,hogy elalszik e ,mert egyfolytában ott akar tartani.40percet ültem mellette és képtelen volt elaludni.8órakkor feküdt le,most 65pere,hogy nem alszik.Már kijöttem,mert meguntam-most újra visít.

A dolgon nehezít,hogy van egy 8hetes babám mellette,aki bár most épp alszik,de van,hogy ő sem teszi mindig.Tehát sok minden nem egyszerű-nem tudom már mi lenne a megoldás,mert sok minden nem számít neki.a férjem szerint hagyni kell egy hétig ordítani,mert nála nem megy másképp..én ezt drasztikusnak tartom,de tény az ha bemegyek kezdődik minden előröl.Órákig képes ezt csinálni,nem beszélve azt,hogy másnap fáradt nappal jó ha másfél órát alszik és egy borzasztó aktív gyerek,mellette se milyen házimunkát meg semmit nem tudok csinálni..most meg mérges vagyok-sőt dühös,hogy egész nap semmit nem tudok csinálni ,magamra 228hónapja egy perc időm nincs és még ilyenkor sem tudom elvégezni a dolgomat...és hát lássuk be ez az én lelki békémnek sem jó...a doktornőtől kérdeztem mit tegyek,majd mosolyogva közölte ,hát sajnos ez egy ilyen korszak-a sötét középkor kezdete..nah mondom ez király-akkor mások is így csinálják?..ha igen írjátok meg kérlek,ha nem akkor azt ,hogy csináljátok,mert már megőrülök..köszi


2010. okt. 28. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

hát pedig lehet hogy a férjednek lesz igaza persze az anyai szív ugye esendő.

Egyezz meg vele hogy 15 percet bentmaradsz nála utána kijössz. Ha visít akkor megmondod hogy másnap nem maradsz vele. Másnap ne maradj vele bent. Hidd el hipp hopp rájön hogy mi ujság. Egy ekkora gyerekkel már lehet egyezkedni. Nem hogy féltékenyebb a kistesóra? Persze akkor sincs mit tenni. Kitartás menni fog! Pihenni neked is kell!!

2010. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem babájánál ugyan ez volt, ő csak úgy volt képes elaludni, hogyha valaki járkált vele. De sokszor egész éjjel gügyögött, és nem érdekelte, hogy a nővérem 1,5 évig nem aludt miatta. Aztán elkezdtek bölcsődalokat hallgatni, és az nagyon megnyugtatta a picit. A második fiúnál már rutinos volt, születése óta zenére aludt el. Arra mindig megnyugodott. Ha kell 2-3 ilyen babazene album, írj rám privátban, szívesen segítek!
2010. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

igaza van a férjednek, úgy látom, ez nem fog másképp menni.

legyél innentől nagyon kemény, ne hagyd, hogy ő irányítson! rendszert vezess be, amihez ragaszkodj. soha nem fog normálisan aludni, mert állandóan bemész és kezdődik a cirkusz, tudja, hogy bármit megtehet.

28 hónapos? már majdnem 2,5 éves!!! nem baba már egyáltalán! kinek jó az, hogy nem alszik? egészségügyi szempontból is rossz, hogy nem alszik eleget.

megértelek, borzalmas lehet, átérzem nagyon.

aztán valahogy a nappali viselkedését is normalizálni kellene, mert azért az se normális, hogy nem tudsz mellette házimunkát végezni meg semmit. azért ekkora gyerek mellett már lehetne, sőt neki kellene "segíteni".

ja és az orvosod hülye, olyan nincs, hogy ez ilyen korszak!

2010. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A ferjedre hallgass, mivel Neki van igaza. Egy gyermeket mar a 6 het, de elso 3 honapos korban megkell tanitani arra, hogy az ejszaka az alvas ideje!

Meg az elso 1-2 honapban lehet ejszaka felvenni esetleg szoptatni, de aztan ezt lassan elkell hagyni, s aztan raszoktatni az ejszakai alvasra.

Most nagyon nehez lesz, es sajnalni fogod a picidet, ami termeszetes, de muszaj megtenned, tehat hagyjad sirni es majd egy parnap utan rafog dobbeni arra, hogy vesztett es elfogadja az alvast!

Talan meg azert is lesz nehezebb, mivel ott a pici testver es ilyenkor van egy kis feltekenyseg is, ami megneheziti ezt.

2010. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van teljesen!
2010. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nálunk a 28 hónapos nagyfiunk velünk alszik, de nem bánjuk.

a kicsi 12 hónapos egyedül de Őt is altatjuk, a mellkasunkon alalszik, be a kiságyba és kész, de ő azt szokta meg.

ha a nagy is majd vele lesz egy szobában akkor majd elaltatjuk nálunk és átvisszük oda.

így mindenki nyugodt, 10 perc alatt alszanak :)

próbáljátok ki, magatok közt elalszik és át a sajátjába.

amúgy egyszobában alszik a 2 kicsi?

2010. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

hát szerintem ne jutalmazd ezt a viselkedést azzal, hogy még magatok közé veszitek! Van neki szép új saját ágya, ha jól értem, ott kell aludnia!

Az előzőek jól írták, persze fokozatosan jobb lenne, de mindenképp rá kell szoktatnod az egyedül elalvásra! Esetleg nálatok már működne a Szuperdadus módszer.

2010. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

30 hós anyukája vagyok.

Sehogy semmit soha nem aludt,esetleg 20 percet.6 hónapos koráig bírtam cérnával,magunkhoz vettem,azóta "csak" 2-3 szor kel,tettem külön is,úgy 6 volt a minimum.

Szóval ez a legjobb megoldás,mert a különalvásos éjszaka 6szor kelés oda vezetett,hogy azt mondtam:megfojtom,leülöm azt az X évet,de legalább kialszom magam=>(le lehet pontozni,de ez volt az igazság!)

A mostani nem is kelés,csak fel-felsír,megsimizem,és alszik is.Ha érett lesz,és kéri,majd külön alszik.Addig meg jó így,azóta nem vagyok idegbeteg,és ez mindennél többet ér.

2010. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az a gondom,hogy nekem felkel fél 8körül és este 8-9ig pörög..most is veri magát a délutáni alvásnál..nekem kell az a kis szabad idő,mert bedilizek,hogy este pár órát szusszanjak,nem beszélve arról,hogy egyre önzőbb lesz azt veszem észre.

A másik mi elég későn fekszünk ..én nem vagyok hajlandó 8kor ágyba bújni vele,lévén,hogy a kicsi is sokszor fent van még ekkor..az utolsó hozzá szólóval egyet értek..sokszor van nekem is,hogy megruháznám legszívesebben..mert olyan dolgokat csinál,hogy már azt várom a szomszédok mikor jönnek fel...veri a radiátort ,ugrál az ágyban ami dübög..stb..mérgében,hogy aludni a kell..szval nem egyszerű azt hiszem..na megyek mert szétveri a lakást...megőrülök..

2010. okt. 29. 13:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább nagyon féltékeny a kicsire.Hagyd sírni, majd rájön arra,hogy nincs értelme.Nekem az 5hónapos kisfiam hisztizik alvás előtt, de ott tartunk, hogy 5-10perc sírás és egyedül elalszik, mert tudja, hogy hiába csinálja.
2010. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!