Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor ennyire szívtelen...

Most akkor ennyire szívtelen anya vagyok a 28hós fiammal altatásában?

Figyelt kérdés

Születése óta problémák vannak az alvással s nem értjük miért.egy ideig jobb volt de már kimászott a kiságyból is.De ott is hisztivel és sokszor veszekedéssel zárultak az esték.

Kb egy hete kapott nagyágyat,nem jön ki belőle de üvölt..bár a kiságynál is ez volt.De most borzalmasan..vissza hív,hogy takarjam be,.de közbe be van,ha még egyszer megteszem még ki sem léptem újra.Azt akarja feküdjek le hozzá.Ezt már másfél évesen eljátszottam vele a vége mindig az volt,hogy már azt figyelte,hogy ott vagyok e...sokszor 20percenként felnézett és nem aludt.

Most ott maradtam mellette kipróbálni,hogy elalszik e ,mert egyfolytában ott akar tartani.40percet ültem mellette és képtelen volt elaludni.8órakkor feküdt le,most 65pere,hogy nem alszik.Már kijöttem,mert meguntam-most újra visít.

A dolgon nehezít,hogy van egy 8hetes babám mellette,aki bár most épp alszik,de van,hogy ő sem teszi mindig.Tehát sok minden nem egyszerű-nem tudom már mi lenne a megoldás,mert sok minden nem számít neki.a férjem szerint hagyni kell egy hétig ordítani,mert nála nem megy másképp..én ezt drasztikusnak tartom,de tény az ha bemegyek kezdődik minden előröl.Órákig képes ezt csinálni,nem beszélve azt,hogy másnap fáradt nappal jó ha másfél órát alszik és egy borzasztó aktív gyerek,mellette se milyen házimunkát meg semmit nem tudok csinálni..most meg mérges vagyok-sőt dühös,hogy egész nap semmit nem tudok csinálni ,magamra 228hónapja egy perc időm nincs és még ilyenkor sem tudom elvégezni a dolgomat...és hát lássuk be ez az én lelki békémnek sem jó...a doktornőtől kérdeztem mit tegyek,majd mosolyogva közölte ,hát sajnos ez egy ilyen korszak-a sötét középkor kezdete..nah mondom ez király-akkor mások is így csinálják?..ha igen írjátok meg kérlek,ha nem akkor azt ,hogy csináljátok,mert már megőrülök..köszi


2010. okt. 28. 21:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

szia, hát ha születése óta problémás....amikor kisebb volt, hogy aludt el? a saját kiságyába, előtte sírt, vagy mit csinált?

biztosan bekavar neki a kistesó....őt hogy altatod? kézben,vagy csak berakod a kiságyba? a nagy is szeretne újra a te kicsi babád lenni. ezért akarja hogy melléfeküdj, és ezért ellenőriz. másrészt, ha ilyen aktív napközben, akkor nehezebben is nyugszik le alváshoz. beszéld meg vele nappal, hogy nem kell aludnia, de kicsit feküdjön le pihenni. rakj be valami kellemes zenét, kaláka vagy ilyemsi, feküdj mellé,ha teheted, beszéljétek meg, hogy miért lenne jó, ha aludna, és hogy nem jó, hogy zet csinálja, mert anya szomorú tőle. ha aludna, akkor te anya is sokkal pihentebb lenne, és kevesebbet kiabálna vele...stb stb. azzal, hogy "kint is vagy bent is vagy", ide oda járkálsz, azzal elbizonytalanítod, hogy akkor most jól van ez a hiszti, vagy sem?. ha nem használ a szép szó, mondd el neki, hogy nagyon szereted, de aludni kell, és mivel úgy látod, akkor sem alszik, ha itt vagy, ezért kimész és ő meg aludjon szépen. előbb utóbb elfárad és elalszik. aztán egy kis idő elteltével egyre kevesebbet fog hisztizni, mert látja hogy nem érdemes. mindezt nagyon kedvesen, nyugodtan, de határozottan és következetesen. napközben meg biztosítsd afelől, hogy nagyon szereted, és a kistesó ezen mit sem változtatott, adj neki feladatokat a baba körül, amibe bevonódhat, ha szeretne, de ne erőltesd, és ha segít, dicsérd agyba-főbe. esetleg némi külön program csak vele, ha meg tudod oldani. ezt nagyon nehéz végigvinni, az biztos, de sztem megéri.

2010. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia! Az előző nagyon jókat írt, szerintem fogadd meg a tanácsait. Én csak annyit szerettem volna hozzátenni, hogy azért ezen kívül, amiket írtál, a dübörgés, meg hasonlók... tudom, biztos nehéz, meg fárasztó, de azért ilyenkor nyugodtan rászólhatnál (nem veszekedve kiabálva, de határozottan) és ha nem fejezi be az ilyen viselkedést, akkor kaphat valami büntetést is. Persze a büntetés is akkor működik csak, ha jutalom is van, amikor viszont jól viselkedik!
2010. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

sokszor az a gond sztem,hogy mindent megadtunk neki...most érződik az elkényeztetettség.Aki a nagyon jókat írta..egyet értek ezzel ha egy normál gyereket veszek figyelembe..de komolyan..ezeket már kismilliószor átpásztáztuk..mindig megbeszéljük,hogy el kell aludni gyorsan és utána játszunk vagy sétálunk nagyot..vagy sütünk együtt sütit amivel gyurmázhat stb..de nem használ -még a nappalinál csak csak tűri valahogy és mondjuk fél óra alatt elaszik de az estinél már borzalmas.ma már majdnem elsírtam magamat..az apjától ki is kapott kétszer.egyszerűen normálatlan volt amit csinált a gyerek,nem elég ,hogy hisztis már a fűtőt ami be van nekik téve verte a falhoz a kis kád állványt szintén-alig győztük kihordani a dolgokat amiket csapkodott..a picit már előtte jóval kihoztuk,mert féltettük..taknya nyála egybefolyt ment neki mindennek..már rá lett zárva a gyerekrács,mert nem volt hajlandó bemenni sem a szobába..szval nagyon durva volt..elvettük a kedvenc játékait stb..az sem használt.Másfél órát verte magát mire vissza dtam egy párat neki-kispárna ,cica stb..de akkor persze más kellett volna..szval itt már azt mondtam igaza van a férjemnek...nagy nehezen elaldut betettem neki mindent..majd sokat gondolkoztam éls rájöttem nem tudom,hogy jutottunk ide ,de nagyon rossz úton járunk vele..egyszerűen én nem akarom siratni a szívem szakad meg,de tényleg kezelhetetlen..Pedig mindent megteszünk neki..de ahogy megvolt az esti mese olvasás mint aki átfordul...ellenkezdik ..és már kezdem azt érezni,hogy ez kezd megszokássá válni neki-ettől félek,mert ez nem normális ..

most direkt emiatt utazunk el vidékre,hogy hátha a kimozdulás segítene..meglátjuk ha haza jöttem...tökre be vagyok fordulva miatta...jah és épp ma mentünk el kb 2órára ketten anya fiam körútra,hogy legyen közös élmény,mert kb 2 hete nem voltunk..ezek szerint ez sem segít..

2010. okt. 30. 02:27
 14/15 A kérdező kommentje:

a másik gond ami eszembe jutott,hogy ő nem az a tipus,hogy elég neki az,hogy csak befekszem hozzá 10-20percre..sajnos ezt másfél évesen lejátszottam vele..:(

Hajnalban mikor magam mellé tettem,mert fél 3kor elkezdett visítani és nem akartam siratni még azt is megmondta,hogy ne forduljak el tőle..szval nonszensz..mondtam neki,hogy elzsibbadt a kezem nem tudok most úgy feküdni és verte magát ,,mikor mondtam,hogy vissza megy a helyére akkor csillapodott le..ma du meg közölte az apjának,hogy a helye anya szobájában van..apával..nah ezt rakjuk össze...

2010. okt. 30. 02:29
 15/15 anonim ***** válasza:

szia, én lennék aki a "jókat" írta... :)

hát, ha már mindent végigvettek, és az alapján, amit leírtál, próbálgatja a határait....és ti nem vagytok vele elég haátrozottak, olya értelemben, hogy lehet, az határozottságnak tűni, hogy elvesztek tőle mindent, de azt írod, aztán visszaadsz neki vmit....világossá kell tenni, hogy addig nem kap vissza semmit, amíg nem nyugszik le. azt nem tartom jó ötletnek, hogy rézérjátok az ajtót, ezzel még kirekesztettebnek érzi magát (ha a tesót már előtte kivittétek). másrészt mikor látjátok, hogy kezdi a műsort, tegyetek el mindent, amivel érdemben düböghet, falhoz csapkodhat. harmadrészt, lehet, hogy érdemes lenne felkeresnetek egy szakembert. korai fejlesztőben nagyon jó tanácsokat kaphattok szakembertől, emrt mi most itt azért csak tippelgetünk, lehet másnál beválik, ami náélatok nem. védőnő el tud irányatni, hova menjetek.

sok sikert!

2010. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!