Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy neveljem 1 éves fiam,...

Hogy neveljem 1 éves fiam, nagyon rosszcsont?

Figyelt kérdés
hiába mondom neki nem szabad,oda se neki...5 perc alatt felforgatja a lakást.ledönti a virágot(szép szó nem használ)kipakol minden elérhetö fiokot és szekrényt.a vasalni valot ledobálja,a szárogatót leszedi...sorolhatnám.én nem gondolom hogy rá kéne ütni a fenekére de akkor mit tegyek?igy nem nöhet fel,valahogy meg kell tanulni mit nem szabad,mire az egyiket összepakolom mehetek a másikhoz,egész nap ezt csinalom.hogy csinaljam hogy értse nem szabad?
2010. okt. 29. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Örül annak, hogy eljut mindenhova és látványos dolgokat csinálhat. Az meg külön műsor neki, hogy Anya még pakol is, meg kiabál! :)


A virágot ki kell kötni a falhoz, hogy ne tudja felborítani. (egy csavar a falba, meg egy kis damil és kész). Az alsó polcokról le kell pakolni mindent, ami értékes/törékeny/veszélyes. A könyveket úgy pakolni, hogy cipőkanállal se lehessen kifeszegetni onnan! A szekrényajtókra, fiókokra lehet nyitásgátlót tenni, párszáz forintos kis műanyag mütyürök ezek.


A ruhaszárítót ha megoldható be kell tenni egy olyan helységbe, amit be tudsz zárni. A vasalni való miért nem jó a földön? :) Ha tényleg nem jó, be kell tenni egy szekrénybe, vagy egy nagy kosárban a szekrény tetejére.


Azért hagyjál neki valamit, amihez hozzáfér, ahol pakohat. Ő ezzel rengeteget tanul. Nem akar rosszat, tetszik neki, amit csinál, és nem érti meg, hogy miért lenne ez rossz. Majd kinövi.

2010. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, mivel csak 1 éves, nagyon nem érti meg, hogy nem szabad. Mármint tudatosan nem. Türelem és kitartás, fél szemed mindig rajta és legyen nem elérhető, vagy jól elzárva az, amihez nem nyúlhat hozzá. El fog tartani még egy darabig ez az időszak.
2010. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én egy évesem pontosan ezt csinálja, és bár tudom, milyen fárasztó, de egyben szerintem csodálatos is figyelni, ahogy minden nappal ügyesebb, ahogy felfedezi a világot, tanul, okosodik.


Ez nem rosszalkodás, amit csinálnak, hanem ismerkedés a világgal. Neked, nekünk kell okosabbnak lennünk, és eltávolítani a veszélyes dolgokat a közeléből. Tudom, hogy nehéz, és kiszámíthatatlan is, mert amit múlt héten még nem ért el a polcon, azt ma már leveszi....de ilyen ez! :-)


Semmiképpen ne üss a fenekére, nem azt fogja megtanulni belőle, hogy nem szabad hozzányúlni a virághoz, hanem azt, hogy anya, akit a világon mindennél jobban szeretek, bánt engem.


Minden "rosszaság" után elmondom neki, hogy ezt nem szabad, ilyet nem csinálunk, ez nem okos dolog, és elhozom onnan.

Persze egy perc múlva csinálja megint, de ennyi idős korban még nem várható el tőle, hogy szót fogadjon.

Majd szépen megtanulja, ha elég türelmes és higgadt maradsz vele szemben.

2010. okt. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az egész lakás balesetmentes már..nincs amivel megsértheti magát csak olyan dolog van amivel játszhat.játékokaat raktam midnen polcra.csak a virág ami lent van,de azt eddig nem bántotta.a vasalni valot széthordja a kincsem,a szekrényböl lentröl kipakoltam csak müanyagok vannak amikkel szépen elvan,de már elhatalmasodik a káosz.mert minden helyiségben kipakol mindent jajjjjjj,imádni való ördög.arra lennék kiváncsi hgoy ennyi idös babanak akkor ez "természetes"?szoval nincs mit tenni mint várni?vagyis hiába mondom nem használ?mert azt tudom hogy érti a mondanivalom más dologban már észrevettem.pl.az is nagy dolog volt amig takaritottam a virágföldet nem tudtam távol tartani,elvittem a szobájába de mindig kijött.aztán be kellet csukjam az ajtot.persze akkor sirt.akkor kente ki a popsikrémmel a szobat(2 perc alatt)
2010. okt. 29. 10:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok


Hogy más is így csinálja-e??? :-)))


Meséljek?


Nálunk is neki van berendezve elérhető magasságig a ház, azaz olyan dolgokat hagytam lent,amivel nem okoz kárt magában és másban sem....de el lehet képzelni, hogy néz ki minden! :-)


Az én fiacskám múlt héten múlt egy éves, és kb 3 hete sétál. Most fejlesztette tökélyre a tudományát, most már úgy is tud járkálni, hogy fog valamit a kezében. Ennek az az eredménye, hogy szanaszét hordoz mindent a házban. Ma reggel összeszedte a távirányítókat (mindkét kezében egy-egy), elballagott velük a konyhába, kihúzta a serpenyős fiókot, és szépen beledobálta a két távirányítót, majd visszatolta a fiókot, mint aki jól végezte dolgát.


Pár napja meg taknyos volt, porszívózgattam az orrát, és kint maradt a nappaliban a porszívó. Mire észrevettem (pedig nem voltam messze tőle, csak nem láttam rá igazán), odatolta a konyhába, a konyhapulthoz, felállt rá, és elkezdte egyesével ledobálni a pultról a kanalat, műanyag tálcát. Még szerencse, hogy törékeny nem akadt a keze ügyébe.


Aztán ami ágyon, ülőgarnitúrán, alacsony polcon van, az 2 másodpercen belül a földre kerül, az tuti, a válla fölöt hajít hátra mindent.


Kihúzza az apa íróasztalának alsó fiókját, beleáll, és pipiskedve rámolja le az asztalról a papírokat.


Tegnap pedig a WC pucoló kefét lóbálva ballagott kifelé a WC-ből, gondolhatod..... :-)))

2010. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tyűűű, hááát, ahogy olvasom, nem vagyunk egyedül. 13 hónapos kisfiam kedvenc elfoglaltságai: az összes hosszú ujjú pólóját (kb. 20 darab, amik persze hajtogatósak) napjában ötször minimum kiszedte a fiókjából. Fiókzárat nem lehet felszerelni, mert bele tud nyúlni úgy is. Úgyhogy két fiókkal feljebb kerültek a pólók, mert meguntam a hajtogatást. Erre bosszúból tegnap kipakolta az összes melltartómat egy másik fiókból. A csipkés bugyijaimat meg úgy szokta hozni kifelé a szobából, mintha valami zsákmány lenne.

WC papír tekercset miszlikbe aprítani, ha véletlenül ott hagyom a tartójában. De már többször vagyok óvatos, és tulajdonképpen a WC kefével együtt a WC tartály tetejére rámoltam fel ezeket.

A ruhaszárítóról rendszeresen lerámolja a kiteregetett ruhákat, és hurcibálja a nedves göncöket végig a lakáson.

A konyha és tulajdonképpen az egész nappali úgy néz ki, mint egy csatatér, mert amit csak tud, a műanyag edényes szekrényből kipakol.

Reggel szóltam a páromnak, hogy ha a piperekukát és a dolgozószobai kukát kiüríti, nézze meg, nincs-e benne valami. Hát de, egy csavarhúzót belerámolt (játék, az övé).

Ma mostam, kiürítettem a szennyestartót. Mit találtam benne? Egy plüss kutyust, valamelyik nap meg egy matchboxot.

Reggel párom keresi az egyik zokniját. Hol volt? Az én bugyijaim között, az ő alsógatyái között meg az én zoknim. Szóval "rejtélyesen" helyet cserélnek a dolgok.

Egyik nap az alvós rongyiját szedtem ki a konyhaszekrény egyik fiókjából.


Szóval érdekes elfoglaltságaik vannak. :))) De ami nem veszélyes, azt hagyom neki, és jókat mosolygok rajta, illetve ezeket az "érdekes" dolgokat le szoktam fényképezni.

2010. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sokszor kell elmondani, és majd szépen megérti, hogy mit miért nem szaabd. meg is kell indokolni. lehet, most még nem érti, de majd pár hónap múlva megérti. amit lehet elpakolni, pl. ne hagyd elöl a popsikrémet, és akkro nem fogja szétkenni. stb. ha szeret pakolni, akkor adj neki egy nagy dobozt tele érdekes kacatokkal, pakolja azt, vagy legyen egy saját fiókja, ahol pakolhat, a többi legyen tilos, és mindig tilos, szépen, de hatérozottan le kell midig szerelni, ha tiltott dolgot akar pakolni. valamint, ha rosszalkodik, el kell terelni a figyelmét.

az én kislányom ezek mellett a nevelési módszerek mellett már 13-14 hósan tudta hogy hol pakolhat mihez nyúlhat. a többit nem próbálta már, mert tudta, hogy úgyis megakadályozom.

most 22 hónapos a kis rosszcsontom

2010. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11:03, mint ha a saját fiacskámról írtál volna. Olyan jót nevettem. Az az érdekes, hogy nekem van egy 27 hónapos kislányom is. Ő soha nem volt ilyen. Én is tanácstalan vagyok.
2010. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!