Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit reagálnak az emberek az...

Mit reagálnak az emberek az utcán/buszon/stb. amikor hordozókendőben viszed a gyereked?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 23:05
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
60%
Ezek szerint az se volt jó a babának, amikor az anyaméhben volt. A babák többsége megnyugszik attól, ha "le van kötözve", lásd pólya. A hordozó kendőt sokan használják otthon a lakásban is hasfájós babáknál, azért, mert érzi a közelséged, a tested melegét, a szívverésedet, mindazt, ami az anyaméhben tapasztalt, ezért megnyugszik. Sétálás közben ringatod. Állatnak fogsz tartani, de mi például az 5 és fél hetes babánkkal megmásztunk egy 600méter magas dombot, a gyerek végig aludt, ha annyira kényelmetlen lett volna neki a hordozó, üvöltött volna. Ha megfelelő hordozóban tartod, ami védi a kis gerincét, semmi baja nem lesz, sőt a babák nagy része élvezi a hordozót.
2010. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
60%
Még annyit hozzátennék, hogy az elmaradottabb országokban (pl afrikai országok) előszeretettel viselik a kendőt, sőt nekik nincs babakocsijuk:D az ősembernek se volt, és itt vagyunk:D Az állatok is pl a majom is a hátán cipeli kölykét, akkor azok is furcsák? Nem értem mi a furcsa abban, és nem értem azt a mondatot, hogy két külön álló személy a baba és a mama, ezzel nem tudom mit akartál mondani. A hordozó kendős mamák nem hiszem, hogy azt vallják, hogy egyek a babával.
2010. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Húha, darázsfészek van kialakulóban! XD

Nos, szerintem egy pár hónapos babának még egyáltalán eszébe sem jut, hogy ő és az anyuci nem egyek. Az majd később jön. (Élvezhetik is a szülők a hasfájós, fogzós időszak után a szeparációs félelmes időszakot :-)

Éppen ezért a babák végtelenül igénylik az anyjuk közelségét. Akinek volt más kisbabája, az tudja, hogy a sírós baba 99%-ban megnyugszik, ha az anyuci ölbe veszi és ringatja egy kicsit.

Én most szándékozom kipróbálni a hordozókendőt a legkissebbel (1,5 hónapos) és remélem, hogy beválik, mert a kenguruk (vettünk három félét is) mindkettőnknek elég kényelmetlenek.

Az emberek beszólásaira meg: Nem itt kezdődnek a beszólások, és nem is itt lesz végük, ne foglalkozz vele.

Az még idegesítőbb, amikor a gyerkőcöd kettős frontnál az ABC kellős közepén kezdi a földhöz vagdosni magát, hogy ő pedig két csokit kér, egy biztosan nem elég. Akkor jön oda az "Okos Harmadik" és leszid, hogy miért nem veszed meg a gyereknek azt a csokit, majd ő megveszi neki, ha te ilyen fösvény vagy... ésssatttöbbbiii... :-S

Ne azzal foglalkozz, hogy mások mit mondanak, hanem azzal, hogy neked és a babádnak jó legyen minden ;-)

2010. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Nigra ***** válasza:
24%
persze a majom magán hordja.....és te egynek érzed magad egy majommal? :) láttál már te majmot, forró tésztát leszűrni, ablakot mosni majomkölyökkel a hátán, hasán??????
2011. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
77%

Anyósom (45 éves) azt hitte, hogy nincs pénze babakocsira annak, aki hordozókendőben viszi a gyerekét. :) Aztán csak nlzett, mikor tájékoztattam, hogy egy jobb kendő 6-8 ezer forint.

Szerintem lehet más is így van ezzel, azt hiszi, hogy anyagi okok miatt hordoz valaki, és ezért nétz furán.

Nekem van, néha használom csak utcán, otthon már soha, mert 10 hós a babám, de az első időkben sokat használtam otthon.

2011. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne baj, ha magán hordja valaki a gyerekét? Egyrész tök jó, másrészt ha mi Pestre megyünk, én is mindig magamra kötöm, nem fogom a hatalmas babakocsit lépcsőn cipelni, meg a hatos villamosra csúcsoforgalomban felpréselni.

Amúgy én még soha nem találkoztam elítélő megjegyzéssel. Eddig bárhova mentünk, mindenki csak mosolygott rá. :)

2011. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Én pl nem is tudnék máshogy közlekedni. Bp, 4. emelet, magasföldszint - igaz, hogy addig van lift, de onnan még 17 lépcsőfok a talaj-járdaszint. Egyedül, a gyerekkel benne én nem merném levinni rajta, és nem csöngethetek be mindig a földszintiekhez, hogy segítsenek le meg felvinni rajta. (főleg, hogy mind nyugdíjas)

Én egyébként amióta kb 2-3 éve elősör észrevettem, hogy a hordozóban a kis csomag egy baba, azóta odavagyok érte és mindig figyelgetttem messziről is, vajon mekkora és mennyi látszik belőle :)

2011. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Jellemzően a fiatalabbaknak tetszik, az idősebbek szörnyülködnek!!! Általában babakocsival sétálunk, de az én kisbabám nem tud babakocsiban jókat aludni (inkább itthon), hordozókendőben viszont végig alszik, ameddig csak bírjuk :-)! Nagyon jól jött, hogy pl. most ünnepekkor a nagyszülőkhöz nem kellett felcipelni az emeletre a sáros babakocsit, az utat pedig végigaludta, így jókedvűen érkeztünk. A furcsálló ismerősöknek elmagyarázzuk és megértik, az idegenekkel meg megpróbálunk nem foglalkozni.
2011. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom vegyes. Még az idősebbek között is van, aki megjegyzi, hogy milyen jó dolga van rajtam a babámnak. Beszólni azok szoktak, akik nem értenek hozzá, de azért mindenről megvan a (többnyire negatív) véleményük, és ezt feltétlenül muszáj jó hangosan közölni - jobb esetben csak velem, rosszabb esetben a hátam mögött a többi buszon ülővel. Pedig én se megyek oda egy kengurushoz, hogy ne hordja kifelé a babáját, mert rosszat tesz a gerncének, sőt, egyáltalán ne hordja kenguruban, mert a csípőízület fejlődésének árt, kérdezze csak meg az orotpéd orvosát, és amúgy is van ennél kényelmesebb hordozó sokkal olcsóbban, csak nincs ráírva, hogy Baby Björn és nem a Brendonban kapható.


A hátamon meg nem azért hordom, mert puritán vagyok, hanem mert egy kilenc kilós, 80 centis gyereket már veszélyes és egészségtelen elöl hordozni. Egészségtelen, mert megterheli a gerincemet és a gátamat, és veszélyes, mert a gyerek nem átlátszó, és nem látok tőle a lábam elé, térdmagasságban meg nem fogom lógatni.


Ja, hogy miket kaptam: meg fog fulladni, biztos fázik (közös kabát alatt hogy fázna, ha én se fázok, és még melegítem is őt?), miért nem elöl hordom (már elmagyaráztam), honnan tudom, ha valami baja van (ráhangolódtam és feltalálták már a tükröt), mit csinálok, ha valamit tenni kell vele (leveszem a hátamról), nem kényelmetlen neki (de hát nem sír, hanem vigyorog).


De kaptam már elismerő beszólásokat is, főleg most télen, amikor a babakocsis anyukák a hóban szenvednek a kocsival, ami nem gurul, csak csúszik, én meg simán lehagyom őket a hótaposómban. Vagy az orvosi rendelőben és a boltokban, ahol jó nehéz pofánváglak-ajtó van, sok babakocsi be se fér, babakocsival bejutni kínszenvedés, próbáltam már. Ezerszer könnyebb hordozni, szabadon mozoghatok, mindenütt elférünk, a babának is egészséges, ráadásul nincs gond a szülés után leadandó kilókkal sem. :-) Sosem voltam még olyan fitt, mint most, hogy tologatás helyett hordozok.


A kérdezőnek:

[link]

[link]



A kétkedőknek és az elítélőknek:

[link] és

[link] Érdemes elolvasni, rászánni azt a 2x5 percet.

2011. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
6,5 hónapos a kislányunk, én is gyakran viszem hordozókendőben Őt. Nálunk is vegyes a fogadtatás :( Buszon és utcán ált. dícsérik de pl a kórházban amikor vittük Őt szemészetre, az egyik nővérke azt mondta hogy nem jó a gerincének. Mindegy, nem álltam le vitatkozni vele, de ha rendesen meg van kötve a kendő és stabil a baba benne, akkor semmi baja nem lesz. Praktikus a kendő, és a baba ebben a pozícióban van a legközelebb fizikailag az anyukához/apukához.
2011. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!