Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit reagálnak az emberek az...

Mit reagálnak az emberek az utcán/buszon/stb. amikor hordozókendőben viszed a gyereked?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 23:05
1 2 3 4
 31/35 Nigra ***** válasza:
0%

Miaju-nak üzenek:


igen fontos az anya közelsége, de egy fél éves és pláne 10hónapos gyerek már nem "annyira baba" hogy folyamatosan rajta kelljen lennie. Az első hetekben még megértem....bár az én babám az első hetekben sem volt kendőben. Mondjuk ő akkor rendre fél óra alvás fél óra ébrenlétet művelte, de nagyobb korában se jutott eszembe. Volt kézben amennyire szüksége volt, a kengurut sose állhatta, csak meglátta és visított. Én nem tartom jónak, hogy az ember még otthon is magára kösse a gyereket, ezzel a saját dolgát nehezíti meg. De mindenkinek szíve joga, hogy mit csinál.

2011. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Tudod félig meddig igazad van. De például ha a két gyerekemet összehasonlítom, a nagy 4 éves, naponta 2 milliószor mondja el, mennyire szeret, megölel, puszilgat, hozzám bújik. A kicsitől úgy kell kizsarolni, hogy puszit adjon, megöleljen. Ő elfekszik a saját ágyában. A nagy az én ágyamban alszik el.

Nem vagyunk mi sem egyformák, a gyerekek sem azok. Lehet van olyan gyerek aki újszülöttként sem igényli anyja közelségét, és lehet van aki még 9 hónaposan is. Hiszen vannak párok, akik összebújnak, puszilgatják egymást, kézen fogva mennek az utcán, összebújva alszanak. Vannak, akik külön szobában alszanak és soha eszükbe nem jutna akárcsak megfogni egymás kezét az utcán és összebújva ülni vendégségben.

2011. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
66%
A kengurut hagyjuk, az egy rossz hordozó, ártalmas mind a babára, mind a mamára nézve, főleg hosszú távon, bár a hosszú távot általában sosem éri meg, mert annyira kényelmetlen.
2011. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

nekem is meitei kendőm van, és 7 hós koráig mindössze4x használtam, akkor is anyukámhoz utaztunk Pestre és a vonatra felszálláskor és leszálláskor volt rámkötve a gyerek.

aztán jött a szeparációs szorongás 7 hós kora körül, 3 hétig szenvedtünk, semmit nem tudtam szinte csinálni. ekkor eszembejutott, hogy hoppá! ott a mei-tei. elkezdtük használni, együtt takarítottunk, főztünk, stb, csináltuk a dolgomat. fél napot biztos rám volt kötve, e elvolt, jól érezte magát, pedig akkor már javában mászott és felállt a bútoroknál, 8 hós kora után már körbesétált a bútorok mentén. mégis fél napra magamra kellett, hogy kössem.

most lesz 9 hós, 1 hónapja hordozom, és kezd megnyugodni, egyre kevesebbet kell meitei-be kötni. ma csak 1 órát volt rajtam.

én így láttam jónak, nekem is és neki is jó volt, a hátamról mindent látott, figyelt, jól érezte magát velem.

ez is kezd elmúlni, szóval nem gondolom, hogy hátrány lett volna. pedig anyukám is mondta, hogy rászokik, mindig rajtam lesz, de ez nem igaz.

2011. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Én, 2011 márc 20-a óta hordozom a kislányomat, azaz 1 napos kora óta.

9 napos volt a baba, amikor felszálltam a villamosra, és kis híján felborított egy pasi, mert hogy szegény gyerek megfullad, és hogy mit képzelek én, mert ez a kendő be van tiltva, és rendőrt hív. Az egyik kezemmel a babát próbáltam tartani, a másik kezemmel a kapaszkodót fogtam, és a kutyám pórázát. "vakvezető" Van, aki észre sem veszi a gyereket rajtam, de van olyan, aki megkérdi: Mi van abban a csomagban? ruha? Vagy valami kis állat?:D

Van, aki dícséri, hogy milyen praktikus. Pl. az István korházban kifejezetten dícsérték, ahol a baba született.

Amúgy, tényleg meleg nyáron a kendő, de mi nem meleg?

Ráadásul, ha kendőbe van, akkortényleg védem a naptól, és ha fúj a szél, nem megy a sok por a szemébe, mert el tudom bújtatni.

2011. jún. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!