Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit reagálnak az emberek az...

Mit reagálnak az emberek az utcán/buszon/stb. amikor hordozókendőben viszed a gyereked?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 23:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Ja, és olyan "elmaradott" országokban, mint pl Németoszág, ezerszer többen hordoznak kendőben, mint nálunk. Ott az megszokott látvány, senki nem ütközik meg, senki nem szól be, és nem ciki kiadni egy minőségi hordozókendőre (pl Didymos) 80-100 eurót.
2011. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Szia!Sokszor észre se veszik rajtam a gyereket,amikor elől van. Multkor a piros7esre szálltunk fel,lazán felszálltunk mig a másik ajtónál a babakocsis nőnek 4en vitték fel a kosciját mert nem birták el. Egyedül könnyebb közlekedni.EDdig 1 beszólást kaptam a nagyimtól: mi van,magadra tekerted a függönyt? Olyat nevettem:D:D Egyébként ami nálam van most kendő az 18ezer ft,de van egy ami 25ezerbe kerül... S összehasonlitásul a babakocsink volt 29ezer..
2011. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Szerintem emlékszel még a hordozó-botrányra, hogy visszahívtak újszülött erszényeket fulladás miatt.

Ma pont ekkor volt 8hónapos a fiam, kinőtte a normál kengurut, és vettem egy nem túl gyakori csípő kengurut.

Na hogy én azért mit hallgattam... Ugye az senkinek sem tűnt fel, hogy 1 nem újszülött, 2 nem fekszik, 3 ül a csípőmön, és nem csak úgy lóg. És hallgattam a sopánkodást, hogy megfullad a vidáman nevetgélő gyerekem, hogy elzsibbad a lába szegénynek... Végül megszokták a látványunkat, és nyugton hagytak minket. Volt olyan anyuka aki kérdezte milyen úgy hordozni a babát, ő kocsival szenvedett, volt aki választás miatt kérdezett(olyan amit fektetni lehet majd előre és majd csípőre vagy két db legyen)

Valahogy nem tudom elképzelni a hordozókendőt magamon, meg félek használni, és irigylem azokat akik úgy tudják már egész pici kortól hordozni a babát.

Szerintem aranyosak a kiscsomagok.

2011. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Egyszer beszólt valaki, miközben a buszra vártunk a fiammal a hátamon, férjem mellettem, hogy ugye tudom, hogy a babák ilyenekben fulladnak meg.


Visszakérdeztem, hogy milyenekben? Legyen szíves mondani a márkáját, típusát... Persze nem tudta. Csak "hallott" valahol valamit, félinformációi voltak, de azért muszáj volt beszólnia.


Egyébként Infantino babaerszény a veszélyes hordozó, felvilágosítottam a nénit, nem mintha bíznék benne, hogy képes megjegyezni.

2011. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
30%
Nem akarok a vitába belefolyni, csak egy aprócska megjegyzésem lenne: nem állítom, hogy rossz dolog a hordozókendő, nekem volt kengurum - tény, hogy leszakadt a derekam, mert pici vagyok, a fiam meg egy vasgyúró -, de nyáron 40 fokban nem egyszer láttam anyukát hordozókendővel: magára kötve a bebugyolált gyerek, vastag, kötött cipőcskével a lábán a pici baba. Na azért ez se normális... szerintem.
2011. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron mindenben meleg van, kendőben is, a babakocsiban is, ha van napernyő, ha nincs. Mi a sötétkék babakocsinkkal ki se tudtunk mozdulni, úgy szívta magába a meleget, ráadásul nem tudtam úgy fordítani a kocsit, hogy a magasan álló nap ne égesse a gyerek lábát.


Vannak olyan kötések, amiknél csak egy réteg kendő van a gyereken, az megfelel egy réteg ruhának, amit te is ráadsz a gyermekedre, ha kimozdultok, legyen akármilyen nyár. Ha az a kendő vékony és/vagy lenes, akkor kellően szellős, ráadásul takarja a testfelületet az égető nap elől. Bár kánikulában semmivel nem jó kimenni a hőségbe.



A vastag, kötött cipőt én se értem.

2011. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
84%

Én nem egy csúnya pillantást, beszólást kaptam, pedig nagyvárosban lakunk. Főképp nyáron. De az a helyzet, hogy nyáron sem tudtam lecipelni a babakocsit a 4.-ről, ha a férjem dolgozott, ahogyan télen sem.. Az nem volt érdekes, hogy a gyerekem nyugisan aludt rajtam (mezítláb :)

Itt inkább az a zavaró, hogy az emberek ehhez nem szoktak hozzá, és akkor ugye az nem "természetes". Ez már az ő korlátoltságuk (tisztelet a kivételnek). Mondjuk én magamből indulok ki, mert én is nézhetnék furcsán a roma anyukára, aki az ölében hordja a gyerekét (mondjuk ez természetes sztem) vagy éppen arra is, sőőőőőőt: aki esernyőkocsiban tolja a gyerekét a kipufogógáz-szinten. De a saját dolga, ezért nem szólok be neki és nem nézek rá csúnyán, mert nem a más dolgával foglalkozom, hanem a SAJÁTOMMAL. Ha valaki a gyerekét bántalmazná durvábban a szemem láttára, na akkor avatkoznék közbe! Nem holmi hordozókendő vs babakocsi ügyben..

Igazából, ha nem a kendőre/mei-taira szólnak be , akkor meg beszólnak más miatt. Ilyen a magyar emberek többsége, ez van.

2011. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtam volna, 12:41-es megtette. :)


Egy éve hordozok, kaptam hideget-meleget, "a jajistenem szegény gyereknek milyen anyja van"-tól a "de jó helye van annak a babának"-ig, és a kezdeti időkben zavart mások véleményezése, ma már nem érdekel. Egyébként főképp a tájékozatlanságból fakad a beledumálás, bár ez még önmagában nem ok arra az otromba, tudálékos stílusra, ahogy azt sokan teszik.

2011. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

A majmos dologra akarnék reagálni. Természetesen a majmok nem mosnak ablakot és nem szűrik le a tésztát, de nem erről van szó. Hanem arról, hogy ezek az állatok a legközelebbi rokonaink, rengeteg motivációnk, szükségletünk megegyezik az övéikkel. Ilyen az, hogy a kismajom/ kisbaba igényli az anyja közelséget, számára az a természetes és megnyugtató. 9 hónapot töltött az anyja hasában, aztán hirtelen kikerül egy másik világra, ami számára annyira nem ideális, mint a pocakban. Természetes, hogy szüksége van egy "átmeneti periódusra".


Különben én nem kendőzök, hanem mei tai-ban hordom a manót. Általában pozitívan reagálják le, sokan odajönnek, hogy mennyire jó ez, meg hogy tetszik nekik. Főleg fiatal nők és idősebb férfiak.


Ami viszont kiakaszt, az az idősebb nők. Ha nyilvános helyen teszem a hátamra, akkor sokszor azt veszem észre, hogy valaki hátulról rángatja a gyereket és a mei tait-t. Ha rájuk szólok, akkor ők vannak megsértődve, hogy csak segíteni akartak. Az csak egy dolog, hogy idegenek gyerekét, dolgait nem kezdem szó nélkül fogdosni, a rosszabb az, hogy volt már, hogy kishíjján a betonon landolt e miatt a kisfiam. Persze ha rájuk szólok, még nekik áll feljebb. De hála Istennek a pozitív visszajelzés több.

2011. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szomszéd nénim mondta, amikor az első babája született 35 évvel ezelőtt, ő is babakocsit használt, a gyerek különszobában volt kezdetektől, saját kiságyban stb stb Aztán mikor a második született, ellopták a babakocsit, úgyhogy kendőben hordozta (mert egyébként is könnyebb volt így a két kicsivel)nem tudom hány éves koráig ott aludt a kicsi az ő ágyának végében összegömbölyödve. Ő mosott ablakot, szűrt le tésztát a gyerekkel a hátán.

Aztán valaki mondta, hogy amelyik gyerek ennyire testközelben nő fel, sokkal magabiztosabb, öntudatosabb lesz. És azt mondta határozottan igaz, a kicsi sokkal könnyebben megtalálta magát az életben. Kint él külföldön, rengeteg barátja van, különböző országokból, magabiztos, önálló személyiség. És én is ezt veszem észre a gyerekemen, hogy akkora önbizalma van és annyira magabiztos. Amikor bepisilt éjjel, én azt hittem lelki oka van és 3 héttel később kiderült, hogy beteg, az orvosom, azt mondta, Anyuka komolyan gondolta, hogy bármi megviseli ezt a gyereket annyira, hogy lelki beteg legyen? Honnan vette ezt a hülyeséget. Másnap hozni kellett volna, hogy beteg. És tényleg soha semmi nem okozza a legkisebb megrázkódtatást sem.

Úgyhogy lehet majomszokás, de nekünk bejött.

2011. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!