Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babájukkal együtt alvó anyukák...

Babájukkal együtt alvó anyukáktól kérdezem: mikor kezditek/kezdtétek el külön altatni a babát?

Figyelt kérdés

Hány hónapos korában? Megviselte a babát, hogy nem az édesanyja mellett ébredt fel?

Én ma éjszaka tettem egy próbát, mert nagyon forgolódik a kisfiam (hasról hátra, hátról hasra)nappal, viszont éjszaka úgy éreztem, zavarom ebben. Állandóan ébren voltunk a férjemmel, 1/2 óránként fordítottuk hol hasra, hol hátra. Ma éjszaka viszont csak enni kelt fel a kisfiam, nem sírt, és jól aludtunk. Szerintetek elfogadta ezt a helyzetet, jól érzi magát? Vagy egy éjszakából még ne vonjak le következtetést?

Nem szeretném, ha lelkileg megviselné, hogy eddig együtt aludtunk, most pedig külön.


2009. jan. 7. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 hónapos koráig rajtunk aludt a mi ágyunkban, de tudni kell, hogy koraszülött volt és 2,5 kilósan jöttünk haza a kórházból, nekem megnyugvás volt, hogy rajtam aludt, aztán egy idő után, ahogy hízott és mocorgott, már nem volt biztonságos így aludni, betettük a kiságyába, ami amúgy mellettünk van, a mi ágyunk mellett 1 méterre. Simán aludt és nagyon jól aludt, azóta is ott alszik és szereti szerintem. De ez biztos babafüggő is. Egyelőre külön szobába nem tenném, bár nálunk nincs is lehetőség rá, mert 2 szobás lakásban élünk.
2009. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért forgolódik, mert ő sem fér. Jobb neki, ha egyedül alszik. (bár egy éjszaka még nem sokat jelent)

Ha megviselné, akkor nem aludna ilyen jót.

Használd ki, amíg jól alszik, pihenj te is, mert lehet, hogy később még visszakéredzkedik közétek.

Jó pihenést!

2009. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. jan. 7. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már az első naptól kezdve miután elaludt a hasamon, vagy szopizás közben, betettem a kiságyába és nem volt semmi gond. Egyből megszokta, reggel meg mikor felkelt odatettem magam mellé. Amúgy a kiságy az ágyunk mellett volt. 11 hónapos volt amikor külön szobába tettem, mondjuk addig nem is tudtam volna, (ekkor költöztünk el szüleimtől saját lakásba) és nem volt semmi gond, egyből megszokta, tudta, hogy az ő ágya, igaz sokszor kivittük magunkkal míg épült a ház, hogy ez lesz az ő szobája, hogy szokja. De nem volt semmi gond és azóta sincs. Már 19 hónapos.
2009. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is! :-)
2009. jan. 7. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi a kórházban, majd itthon egy hétig (már 3-an) együtt aludtunk, majd pont attól félve, amit írtál, az ágyam mellé húzott kiságyba tettem. Ezt a kórházban is próbáltam, ott úgy nézett rá, hogy nem volt szívem tovább, vissza mellém. Itthon elfogadta, bár fél éjszakákat simogattam...stb, az ágy magassága miatt, meg az állapotom javulása miatt (császár) meg tudtam tenni.
2009. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!