Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól hallottam azt, hogy...

Jól hallottam azt, hogy Erdélyben le lehet mondani az oltásokról?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy alá kell írni egy nyilatkozatot ha egy oltásról le akarunk mondani, igaz ez? Amelyik oltást kérjük, az ingyenes?
2010. nov. 2. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Minek akarnál lemondani az oltásokokról?!?!? A gyereked életével játszanál? Nem véletlen, hogy vannak védöoltások, ezzel gyerekek ezreit mentették meg a haláltól vagy a súlyos egészségi károsodásoktól.
2010. nov. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
A kötzelező oltások beadása KÖZEGÉSZSÉGÜGY. Nem véletlenül nincs idehaza szamárköhögés- meg diftéria-járvány, és ne hallottál senkiről, aki torokgyíkban vagy kanyaróban halt volna meg. Még csak az kéne, hogy megint ott tartsunk, ahol 100 évvel ezelőtt...
2010. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor lenne valaki ÉPESZŰ ember aki értelmezni tudja a kérdést és arra válaszolna? Okosjóskák kíméljenek.
2010. nov. 2. 19:40
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Okosjóska aki lemond az oltásokról:-((((((((
2010. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
azt nem tudom, hogy le lehet-e mondani az oltásokról, de itt is vannak államilag támogatott oltások (hepb, hármasoltás, tbc, stb) és vannak az opciós oltások (rota, stb.). Az opciós oltásért kemény milliókat kell fizetni. A kötelező védőoltás ingyenes, már ha nincs olyan zűr, mint utoljára volt, mikor a 4 hónapos oltást a fiam 7 hónaposan kapta meg és fizetni kellett érte. 260 lej (kb. 15 e ft) volt, mert az egészségügyi minisztérium nem tudott a biztosítóval megállapodni, mi pedig már nem tudtuk tovább halasztani az oltást.
2010. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet lemondani semmiféle oltásról. Az már másik kérdés, hogy amióta a Cantacuzino intézetet (ahol oltásokat gyártottak) bezárták, egy csomó oltáshoz gyakorlatilag lehetetlen hozzájutni, és emiatt igen magas az aluloltottság, de lemondani nem lehet róluk. Románia is az EU tagja, természetesen kizárt, hogy a közegészségügy terén ott tartsanak, ahol Uganda. Az EU-s szabályozás ott is kötelező.

Az ellenőrzés sajnos sokkal lazább, mint Magyrországon, ha valaki nem oltatja a be a gyerekét, akkor kb semmilyen jogkövetkezménye nem lesz.

De olyan jogintézmény, hogy valaki LEMOND az oltásról, nem létezik ott sem.


Egy erdélyi származűsú, magyarországon élő anyuka

2010. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat.

EU-s szabályozás egyébként nincs, most Angliában élünk és itt eldönthetjük hogy kérjük-e az egyes oltásokat. Befolyásolni megpróbálnak, de a döntés joga a miénk.

2010. nov. 3. 12:01
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
bocsi az offért: Németországban is te dönthetsz, hogy kéred -e az oltást vagy nem. Vannak ajánlott oltások de kötelezőek nincsenek.
2010. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én nagyváradon élek és nem halottam ilyesmiről,de majd megkérdezem az orvosnőt

amúgy én bisztos nem mondanék le az oltásrol mivel mi is megkellet vennünk kettőt ami 310 lej volt

2010. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon megköszönném, ha megkérdezné!
2010. nov. 8. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!