Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák akik együtt...

Azok az anyukák akik együtt alszanak a babájukkal nem félnek, hogy ráfekszenek?

Figyelt kérdés
Néha néha én is magam mellé veszem, de nemrég olvastam egy esetet, ahol a szülők ráfeküdtek a két hetes babájukra, és megfulladt a pici. Ti nem féltek ettől?
2009. jan. 7. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én féltem ettől.

Nem is aludt a gyermek köztünk egy percet sem, újszülött korától saját szobában alszik, saját ágyikóban.

2009. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, amióta ezt olvastam én is külön altatom, és rájöttem, hogy igazából lustaság miatt aludt mellettem, mert ha a kiságyában altattam, akkor ugye többször is fel kellett kelnem, így meg kéznél volt.
2009. jan. 7. 11:56
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem isztok alkoholt és nem éltek más tudatmódosító szerrel nem kell félni nem nyomjátok meg. Ő is elforog ha kényelmetlen neki.

Ennek ellenére én csak reggel hozom be magunk közé és már három hónapos úgyhogy nem egyszerü ráfeküdni...

Ne aggódj.

2009. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

velünk alszik első perctől (néha aludt a sajátjában is azért). most közel 8 hós a kisfiunk, de persze hogy féltünk. De ha már megmoccan mindig felkelünk egy picit és alszunk is tovább. éberebben alszunk azóta. Én és a férjem az ágy két oladlán, szélén a baba középen. mondjuk nem izeg-mozog, nem forog álmában. HAson alszik el és úgy is kel fel. Éjszaka 1x kel eszik és alszunk tovább!

Az elején jobban féltünk (bár közel 3 hónapig többet aludt a kiságyában , mint velünk). azóta alszik a mi ágyunkban. Sír a kiságyban, felébredt és jönne.

Nekünk így kényelmes. Úgy szeret aludni, ha fogja a kezünket, ha felnéz és ottvagyunk.

Kaptunk már sok negatív megjegyzést, de kit érdekel. A mi bajunk ha odaszokik, nem másé!!!

minden jót.

2009. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom nem lustasa´gból alszik mellettem.Születése´töl 5x 6x felébred e´s csak cicivel alszik vissza.Még egy éjjelt sem aludt át.Söt.3 óránál többet egyhuamban akármit is csináltam.Este a kiságyban alszik el,e´s a 2.ébredés után nem tudom visszatennimert 5 perc múlva e´bred.Meg nézném azt az anyukát,aki minden éjjel 5x 6x felbír ülni,e´s megvárni amíg a baba vissza alszik.Immár 11 hónapja......

mindíg is éberen aludtam,de mióta Rebeka megszületett,szinte egy pisszene´sre e´bredek.Ugyan úgy kelek fel ahogyan lefeküdtem,e´s a lányom is......

2009. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell félni!Az ember tudatában van ugy is,h.ott mellettem pici baba van!Nálunk első perctől köztünk alszik!De a kiságyban is el van!Nappal oda teszem.Nálunk meg azért van köztünk mert mi meg attol félünk,h.megfullad!álandóan visszanyeli a büfit,büfizés közben bealszik,meg mikor mohón eszik és ahogy leér vissza is jön ugyan ugy!Nagyon sokat fuldokol.Az én fiam még 2 hónapos.Ha külön raknánk nem hallaná az ember de nem is látná,h.mikor jön ki a tejcsi vagy a büfi!Melletünk van a kiságy de nem látnám mikor félrenyel vagy ha a tej jön a száján!Engem is piszkálnak azért,h.köztünk van de nem érdekel!Ez a párom és az én dolgom!Mindenki ugy neveli ahogy akarja!A tied a gyerek és nem másé!Akinek nem tetszik annak azt mondom,h.csináltasson magának gyereket és csinálja meg ugy!Mi igy vagyunk nyugottabbak!
2009. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Az én lányom 10 hónapos és talán 2 hetes koráig aludt a kiságyban. Aztán éjszaka sokszor arra ébredtem, hogy nem vesz levegőt (nincs légzésfigyelő), ami persze csak ilyedtség volt, hiszen minden rendben volt vele. Aztán rászokott az éjszakai szopira és odatettem magam mellé. Azóta is együtt alszunk. És nagyon jó érzés, ha megpuszilgathatom alvás közben a kis kobakját. Amit Ő is észrevesz és álmában édesen mosolyog.

Nem nagyon érdekel más véleménye,hogy külön ágy, külön szoba. Nekem igy jó és kész!!

Üdv.

2009. jan. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Az 5. válaszolónak írnék nálunk is ugyan ez a helyzet mintha én írtam volna a választ! nekem is 2 hónapos a fiam és velünk alszik este mert állandóan félre nyel ő is be alszik büfiközben kiságyban csak nappal van és én nyugottabb vagyok ha velem alszik! mindig tudom h ott van és egyszer sem feküdtünk rá!
2009. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nohát. Erősen agresszívak ezek az együttalvós anyukák. Mi hat hósok vagyunk, kiságyban alszik/aludt mindig is. De a múlt éjjel felébredt, (egyáltalán nem szokása), magam mellé vettem, szopi, amibe én előbb belealudtam, Arra ébredtem, hogy a férjem lökdös, hogy nyomom a leányzót, jól rajta voltam és nem vetem észre. Hát ez van. A kórházban rengeteget szopott, sokszor ott aludt mellettem, nem lett semmi baj, mert úgy aludam el, hogy erre figyelni kell. Amúgy mérhetetlen önzésnek tartom az egy ágyban alvást az anyák részéről, a gyerek nem tanul meg semmi önállósodást. Inkább tízszer felveszem, most fogzik, nem könnyű, az éjjel is még kettőkor szopiztunk este 9-től, de ez van, nem tart örökké. A barátnőm kislánya hat éves!!! és még mindig velük alszik, nem lehet külön fektetni. Hát ez minden, csak nem egészséges.

Szerintem nem attól kell félni, hogy ráfekszel, inkább más oldalai vannak ennek.

2009. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem normalis dolog egyutt aludni a kisbabaddal. A vilag legtermeszetesebb dolga, csak ugy mint a szoptatas, es a kicsik is igenylik ezt, mert sokkal nagyobb biztonsagban erzik magukat az anyukajuk mellett, sot jot tesz az apa-gyerek kapcsolatnak is. Mi lett volna, ha az osember kulon alszik a gyereketol, vagy az anyacica is egyutt alszik a kismacsokkal. Ne menjek olyan messzire, rengeteg nepcsoport van akik egyutt alszanak a picikkel. A japan anyak, afrika tobb reszen is, indiaiak, alaszkaban stb. es meg a vilag szamos reszen. Persze kesobb ott is megtanitjak a gyerekeket sajat agyban aludni, sot ha ugyes vagy azt is el tudod erni, hogy a gyermek maga hozza meg ezt a dontest.Mi is egy agyban alszunk az 1 honapos fiammal. Sokkal kiegyensulyozottabbak vagyunk mindketten, hogy a ferjemet ne is emlitsem. Nincs siras ejszakankent, maximum ketszer ebred fel a pici, mert nem erzi a hianyom. Gyakran nem az ehseg miatt kernek enni a kisbabak, csak komfortszopiznak, mert jo hogy ott van veluk az anyu. Nalunk ez a hianyerzet nincs, mert vegig ott vagyok vele, es csak valodi kajcsira ebred fel, utana gyorsan vissza is alszik. Mi nagyon elvezzuk ezt a helyzetet, de hat emberek vagyunk, nem egyformak. Tiszteletben tartom mas anyukak nevelesi szokasat is. Mindenki ugy szoktatja a picit ahogy helyesnek erzi. Mindannyian jot akarunk a kisbabanknak, hiszen anyak vagyunk!
2009. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!