Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Totál tanácstalan vagyok...

Totál tanácstalan vagyok hiszti ügyben, ötletek? Elmúlik majd egyszer? Meddig fog tartani?

Figyelt kérdés
15 hós lesz a lányom, ha valamit nem kap meg, vagy a nem szabad szavakat meghallja, egyből leül a földre, összecsuklik és bőg, hisztizik. Sokszor egyszerűen otthagyom és nem veszem észre, hogy hisztizik, vagy próbálok mást adni neki, de nem mindig sikerül lekenyerezni, mert még mindig az előző dolgot akarja. Ti hogy kerekedtek ezen felül?
2010. nov. 4. 14:17
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem szabad kiszolgálni, mert akkor csak még jobban rá fog kapni a hisztire. Hagyd, hogy kitombolja magát, ha nem veszel róla tudomást, akkor meg fogja unni egy idő, hidd el. Be fogja látni, hogy hisztivel sem kaphat meg mindent.
2010. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
próbálok arra hatni hogy milyen ügyes:pl motorját rendszeresen nem akarta engedni hogy elvegyem.én erre:jajj de ügyesen be tudod tenni a helyére hova szeretnéd tenni?beteszed egyedül?"ennél ez beválik,vagy pl azt mondom neki:ha valamit nem akarok odaadni,gyere keressünk csigát,kavicsot,levelet stb(de ha a te babádnak is van kedvence hívd fel rá másképp a figyelmét mint eddig pl jajj kicsim nézd de szép kismadár ott repül megnézed?ugye aranyos?(s közben azt a másik valamit dugd el(pl távirányítót akarja mindig az én lányom addig míg eldugjuk gyorsan mutatunk mást)ha nem lehet lekenyerezni türelmes szavakkal akkor nincs ötletem lányomnál ezek a dologk elgtöbbször beválnak ha nem felkapom és elviszem máshova ahol nincs az a valami s eltérül egy idő után s én is visszatérhetek a házimunkához egy kis eltérítő játék után...
2010. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

13 hós kisbabának elképesztő sikítozással fejezi ki haragját és nemtetszését. Anno itt azt tanácsolták, hogy ez a sikítozás majd elmúlik, csak próbálgatja a hangját. Sajnos ez nem így történt és most két módszerrel próbálkozom, hogy leszoktassam az efajta hisztiről:

- figyelemelterelés, ahogy sikítozik kérdezek, mutatok vmit stb...

- nem figyelek rá, elfordulok, mást csinálok

Hogyha neked kedves kérdező vmi jobb módszered akad majd, oszd meg itt a neten mert én is tanácstalan és elkeseredett vagyok.

2010. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezzel az eltereléssel én is próbálkozom, de sajnos sokszor nem érdekli az a más, akkor is sír, és újra visszatér egy idő után ahhoz, amit nem szabad.

Direkt provokál is, az egyetlen amit nagyon tiltok, az a sarokkanapén való játék, hempergőzés és futkározás. Nem akarom látni, ahogy fejre esik. De akkor is felmászik és játéknak véli, hogy rászólok és leveszem, mondom szépen, mondom erőteljesebben, gyere játsszunk ezzel meg azzal, nem, akkor is megy és felmászik. Tegnap az utolsó pillanatban kaptam el, mert gondolt egyet és előredőlt, hát esett volna..., örökké kukázik, leveszi és cipeli a kuka tetejét,kivesz belőle dolgokat, már azon gondolkodok, h veszek neki egy sajátot, a porcelán poharak a gyengéi, de ez az én hibám, még nincs szekrényzárunk...

2010. nov. 4. 14:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem ez az ágy egy mumus, úgy félek, hogy rosszul esik és összecsúsznak a nyaki csigolyái, egyszer már gurult a lépcsőn 8 fokot, azóta rettenetesen aggódok a leesésektől.
2010. nov. 4. 14:48
 6/8 anonim ***** válasza:
az én kisfiam ugynezt csinálja, nálunk a tv-s szekrényre tilos a felmászás, mert ott vannak a vezetékek, ő meg direkt felmászik és vigyorog rám, ha meg mondom h nem szabad, akkor hisztizik. Én is próbálom elterelni a figyelmét, de persze nem sikerül mindig. Nekem azt tanácsolták, hogy nagyban csökkenti a hisztis helyzetek számát, hogyha kis dolgokban hagyjuk a gyereket dönteni, hogy érezze, nem mindig az anya akarata érvényesül, hanem néha az övé is, így csökken a frusztrációja. Pl megmondhatja, hogy melyik útvonalon akar menni a játszótérre, melyik könyvet akarja velem olvastatni, lifttel akar menni, vagy lépcsőn stb. Eddig még nem látom a hatását, bár lehet hogy még ennél is több hiszti lenne ha nem próbálkoznék ezzel meg a figyelemeltereléssel.
2010. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

13 hós a fiam és rendkívül akaratos is tud lenni (azért "is", mert egyébként egy elbűvölő figura).

Nekem is a kuka a mániája, meg a wc, illetve a zuhanyzóban, s abban is a szőnyeg, amin állunk. Ja, s az, hogy minden reggel kihúzza az ébresztő órát az egyetlen konnektorból, amihez hozzáfér.

És ha valamire azt mondom, hogy NEM SZABAD, akkor ő annál inkább csinálja, s ha már mérgesen arrébb teszem, akkor sír, de hamar túlteszi magát rajta. Ritka, amikor huzamosabb ideig sírna vmi miatt.


Ranschburg Jenő azt tanácsolja ilyen helyzetekben, hogy "Nézze a gyereket levegőnek! Tegyen úgy, mintha ott sem lenne, mintha eltűnne.. Hiába keressük, nem találjuk sehol őt. Amikor a hisztit abbahagyja, kisüt a nap, megtaláljuk a gyereket. Ezt a "rátalálást" sok-sok figyelem kísérje, hogy a gyerek éreze:amikor hisztizik, akkor ő gyakorlatilag nincs jelen, s amikor abbahagyja, újra előkerül.Fontos, hogy a gyerek érezze, hogy a számár oly fontos szülői figyelem eltűnik hiszti idején, de maximálisan megjelenik, amikor nincs hiszti. Ha lecseng a hiszti, akkor meg lehet beszélni, hogy miért nem volt szabad megcsinálnia, amiért hisztizni kezdett."


Amúgy én is először a figyelemeltereléssel próbálkozok, de ha nem jön be, akkor úgy tesezk, mintha eltnt volna. Nálunk bejön.ű

Ja, a "gondokat" úgy oldottam meg, hogy a mosogató szekrény ajtajait egy szalaggal összekötöttem (így nem fér a kukához), a fürdő és wc ajtót mindig bezárjuk, a konnektort áramtalanítjuk és az órát estig feltesszük a polcra.


Az ágytól én is félek, nem is engedem vigéckedni rajat, csak ha apával játszik, mert tudom, akkor biztonságabn van.

2010. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is hagyom önnállóan dönteni igazából mindenben, amiben lehet, ő mutatja melyik könyvet olvassuk, ha kimegyünk az udvarra és ő a teraszon akar lépcsőzni, akkor lépcsőzünk, bár sokszor jobb lenne sétálni, de ez az ő akarata, ha akarja az óriási lábost cipeli, ledobja, zörög vele, de hagyom, még ha marha hangos is, ha őt nem zavarja...csak a veszélyes dolgokat nem tudja még felfogni és próbálom megóvni, de neki meg külön tetszik, ha én mérges vagyok...
2010. nov. 4. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!