Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden egykorú ismerősünk már...

Minden egykorú ismerősünk már mászik és felállt! Mi meg csak kuszunk! Hogy segítsem? Mit tegyek? Nagyon meg vagyok ijedve nehogy baja legyen! 8 hónapos mulott

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 07:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%
Kislányom 1 évesen kezdett szabályosan mászni. Igaz, 10 hónaposan már nagy nehezen, de felállt kapaszkodva, aminek nem igazán örültem, 11 hónaposan vagy kapaszkodva, vagy a kezünket húzva járt, de ez abbamaradt, mikor 1 évesen felfedezte a mászást, és 15-16 hónapos koráig szinte csak mászott, irdatlan sebességgel, és tök egyedül, stabilan, önállóan járni 16 hónapos korában kezdett. Teljesen egészséges, semmi baja, persze, Én is elvittem fejlődásneurológushoz, meg gyógytornászhoz, akik megnyugtattak, hogy minden rendben van vele, ne aggódjak, és kaptam tippeket, hogy hogyan vezessem rá, milyen jó a mászás. Úgyhogy Te se aggódj, biztosan minden rendben veletek. És annak a válaszolónak, aki szerint nem rendhagyó, ha egy 8 hónapos gyermek feláll, és lépeget, ha csak kapaszkodva is, hát nem értek egyet. Nézz utána bármilyen általános mozgásfejlődési leírásban, hogy a statisztikai átlagra mi vonatkozik.
2010. nov. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
25%

a második válaszolónak :

az én gyereken 6 hósan felállt és 9 hósan egyedül kergette a gyikot kint az udvaron. Küldjek képet, hogy elhidd???? Most akkor nem vagyunk normálisak? 1 évesen szobatiszta lett. Nem vagyunk normálisak? 3 évesen olvasni tud. Megint csak nem vagyunk normálisak???


Hogy lehet ilyezt mondani, hogy ha egy gyerek fejlettebb mint a többi az nem normális??? Olyat nem illik mondani, hogy ha lassabb a gyerek akkor az rossz, de ha gyorsabban okosodik akkor azt le lehet hurrogni. Milyen anya vagy te?

2010. nov. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%
Na hát Én is megnézném, az 1 évesen szobatiszta, 3 évesen olvasni tudó gyermeket. Nem képzelsz kicsit többet bele, mint amit tényleg tud? Tudod, mit? Azt hogy 3 évesen olvas, még csak-csak elhinném, bár, kinek mit jelent az olvasás, ugye, de ám legyen, Én is 5 évesen folyékonyan olvastam, folyékonyan, hangsúlyozom, nem felismertem 3 betűt, és összeraktam belőle véletlenül egy szót stb., de hogy 1 évesen szobatiszta, az biztos, hogy nem igaz, legalábbis olyan értelemben, hogy maximum Te beidomítottad, hogy ne pelusba végezze a dolgát, de szerencsétlen gyereknek anno még akkor fogalma sem volt arról, hogy mit és miért is csinál. Ezt nem Én állítom, hanem fejlődéslélektani és gyermekpszichológiai tanulmányok. Ha szeretnéd, csatolok linkeket, ha nem szeretnéd, nem pazarlom erre az időm.
2010. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Én picurom is most 8 hónapos és forog meg kicsit próbál kúszni, de inkább a hátán. Ülni se ül egyedül. Nem aggódok. A tesója is ilyen volt.:) Kicsit lusti. 10,5 hónaposan kezdett el a nagyobb mászni és 16 hónaposan menni. Akkor egyáltalán nem zavart, hogy a többi már mit csinál az enyém meg nem. Most is csak az a bajom, hogy elképzeltem, hogy második gyerek biztos hamarabb kezd mindent, de nem. :) Szóval biztos nincs gond csak más a tempója.
2010. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elottem irok mondtak, ne aggodj, teljesen egeszsegesen fejlodik a babad. Az en picim 9 hos, mar regota kuszik, felkapaszkodik alacsonyabb dolgokra, szinte mondhatnam, hogy felallt, de azert meg nem az. A novere 8 hosan allt fel, viszont o meg nem nagyon kuszott-maszott, aminek nem orultem, mert az a jo, ha minden fejlodesi szakaszon amegy a baba.

a lenyeg, hogy jol van ez igy.

Azt hallottam a vedonomtol, hogy nem igazan tesz jot a gerincnek ha relative tul koran all fel a gyerkoc.

2010. nov. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 11 hóig kúszott, 14 hóig mászott, akkor indult el előszőr. 9 hósan állt fel. Semmi baja, már két éves, és szalad.
2010. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolso valaszolonak mondom, hogy nem a 8-9 honapos felallast gondolom korainak, hanem akik 4-5-6 honaposan allnak fel, mint ahogy az elso nehany hozzaszolas valamelyikeben olvastam. 8-9 honaposan egyaltalan nem korai, de ha megsem all fel, akkor sem baj, igy ertettem.
2010. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Miert kell az embert lepontozni, ha nem egyezik a velemenye? :-(
2010. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
a normális fejlődésbe még az is belefér, kapaszkodj meg, hogy 18-20 hónaposan kezdjen el járni. összegezve: egyáltalán nincs lemaradva. amúgy az enémy 8 hósan kezdett mászni, de kúszni nem kúszott egy szemet se, szóval mielőtt mászott volna, csak egyhelyben feküdt. most 22 hónapos, és kutya baja sincs.
2010. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
sokmindent lehetett itt olvasni, mi normális és mi nem. én Vida Ági (kismamablog.hu) véleményére és a gyerekorvosunk véleményére adok, miszerint 10 hónapos koráig kell tudnia mászni, a járás előtt mindegy, hogy mászik vagy kúszik, elképzelhető, hogy hamarabb feláll, mint mászni tanul, elég ha csak pár napig mászik,...stb. szóval nem kell aggódnod és írigykedned sem. minden rendben van a babáddal. a lányom 1 hét múlva lesz 10 hónapos. 6 hónapos korára fordult meg, négykézlábon állt, de csak a kiságyban. nem kúszott és már nem is fog, nemrég tanult meg mászni, de kifejezetten utál, két dolog érdekli: felállni és menni. senki nem eröltetett rá semmit, magától felhúzza magát, lépked kapaszkodva és csak akkor mászik, ha nincs egy stabil pont a közelébe, amibe felkapaszkodhat. ő ilyen. szerintem nem kell tenned semmit, mászásra ösztönözheted, de ha tud kúszni, az pont ugyanolyan jó. eröltetni nem kell semmit, ha bármi problémája lenne, azt észrevennéd.
2010. nov. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!