Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy ne...

Hogy csináljam, hogy ne veszítsem el a türelmem?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kicsim és mostanában az a szokása, hogy mindent kivesz a kezemből, hogy azt majd Ő csinálja. Példa: öltözéskor majd ő "befűzi" a cipőfűzőt, majd ő felhúzza a cipzárt, majd ő beköti a biztonsági övet a kocsiban, majd ő leveszi a zokniját.... Ez azt jelenti,hogy nem haladunk semerre sem, a kabát ráizzad, elkésünk...stb. Próbáltam olyankor a kezébe adni a cipőt, amikor nem megyünk sehova, de akkor nem kell, csak "élesben".

Ilyenkor úgy érzem szétpattan a fejem, nem tudom kezelni. Egy ideig hagyom, de a vérnyomásom megy fel érzem, aztán megpróbálom kivenni a kezéből. Nyilvánvalóan ez a részéről természetes, a zanulási folyamat része, de de de.... nagyon nehéz.


2010. nov. 5. 21:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
zanulási folyamar helyett tanulási
2010. nov. 5. 21:12
 2/11 A kérdező kommentje:
jajj és folyamat
2010. nov. 5. 21:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az bevált, hogy ha nem időre megyünk, akkor csinálhatja önmaga (pl játszótér, nagyik), de ha időre megyünk, akkor meg tudom vele beszélni ,hogy most sietnünk kell, majd legközelebb Te csinálhatod. bár lehet, hogy nem minden gyerekkel ilyen könnyű megbeszélni, a én lányommal nagyon könnyű egyezkedni.
2010. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Indulás előtt próbáld korábban oda állítani, hogy vegye fel most és amíg te készülsz addig elmatat.:)
2010. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Magneb6 csodákra képes! :)

2010. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meny át egy másik szobába hagy csinálja számolj el tízig aztán lehet folytatni, ha emiatt késtek valahonan hát késetek nem nagy ügy nem ér anyit hogy kikészülj.
2010. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kezd önnállósodni.A lányom dettó.CSak most egyedül megy pisilni,kakilni,de ö is szeretné tisztára törölni.Pisi után még megy is,de.....

2,5 éves.Nem is baj,tanuljon csak.Kicsit korábban kezdjetek öltözni,és próbálj kompromisszumot kötni vele.Nálunk bevállt.Most nehezebb,hogy öcsit is öltöztetni kell.Ettöl rosszabb lesz ha hisztizni fog.....

2010. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 22 hónapos, hasonló cipőben járunk. Nálunk az jött be, hogy beleegyezek, hogy segítsen: "Rendben, csináljuk együtt, segíts anyának!" Erre ő teljesen úgy gondolja, hogy ő csinálja. A cipőhúzást egyedül akarja ő is, de mióta elkezdtünk cipőkanalazni, azóta azt is hagyja, hogy ketten csináljuk. Lényeg, hogy ne mondj nemet, mert annál inkább szeretné csinálni.
2010. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a jó ötleteket! A magneB6-ot nagy dózisban szedem. A korábbi indulást, kopromisszum kötést ki fogom próbálni. Ha van még írjatok.
2010. nov. 5. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Húú, DETTÓ, az én 2 és fél éves lányom ugyanez, csak, ő mindig mindent ő akar csinálni, de tényleg, folyamatosan ő akar csinálni mindent. Amit én mondok, hogy ő csináljon semmit sem akar megtenni, mindenre "nem" a válasz. Hát tudod ha nem érünk rá én nem cicozóm, ÉN csinálom és kész.

De úgy képzeljétek, hogy az ég világon semmit sem lehet nélküle csinálni. Mindig jön és mondja, hogy mjad "ÉN" csinálom ezt vay azt. Mosogatás, mosás, porszívozás, felmosás, amit akarsz.Egyedül vizet önteni a pohárba, bilit kiönteni a wc-be stb. Néha annyira lefáraszt, hogy "öngyilkos tudnék lenni", ilyenkor elszámolok 5-ig és lenyugszom. nagyon nagy türelem kell hozzá. És tudom, hogy ez jó dolog, mert ő fejlődik stb. Húú, de soha nem gondoltam volna , hogy ilyen nehéz lesz.

Ja, és megbeszélni vele semmit sem lehet, dafke nem csinálja, mindenre nem a válasz.

Anyukám szerint el van kényeztetve... lehet, hogy igaza van.

Tanácsot sajna nem tudok adni, így csak sok kitartást kívánok neked.

2010. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!