Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek el a babátok...

Mikor kezdtétek el a babátok haját hajszárítóval szárítani?

Figyelt kérdés
Kislányomnak már olyan sok haja van, hogy mire ágyba kerül addigra nem szárad meg. Használjak már hajszárítót, vagy nem baj hogy nedves hajjal megy aludni? Nem fog ártani a kis vékony hajszálainak a hajszárító? Azt olvastam itt egy régi kérdésben hogy jobb ha magától szárad meg a haj, miért? 16 hónapos.
2010. nov. 6. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi születése óta használunk hajszárítót, ugyanis hatalmas hajjal született,téli baba, és ha hagyom magától száradni, biztosan megfázik. Szerintem nyugodtan szárítsd meg neki, nem kell a legmelegebb fokozaton, de nem lesz baja. Vizes hajjal soha ne feküdjön le, mert ha megfázik a fejbőre korpásodni fog, sőt elkezdhet hullani is.

2010. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
16 honapos babanak semmi szuksege hajszaritora. Eloszor is felhet a zajtol, megeghet fejbore, fule is. Jol dorzsold meg a torolkozovel, ha engedi csinalj neki turbant. Ha igy sem jo, furdetsd korabban. Most ugyis tel van, a melegitett szobaban hamarabb szarad majd a haja.
2010. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 8-9 hónaposan kezdtem el hajszárítóval szárítani a haját, idén szeptember elején, amikor olyan hűvös lett, és még nem volt fűtés a lakásban. 6-8 centis haja van a kislányomnak, nem túl dús, de már nem tudtam szárazra törölni. Én féltem, hogy megfázik a feje, ha vizesen hagyom.
2010. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat a kérdésért, de milyen az, ha megfázik valakinek a feje? Nekem még ilyen sosem volt. Agyhártyagyulladást pedig nem ettől kap valaki. Max. a gyerek fázik meg, de 23-24 fokban ez kizárt.

Én sem használtam még soha hajszárítót, de egy 16 hónapos gyereknél már simán lehet.

2010. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Harcsus, te hol olvastad a válaszomban, hogy agyhártyagyulladástól féltem a gyerekem? Próbáld ki, milyen "kellemes" vizes hajjal üldögélni egy 18-20 fokos szobában, amikor még nincs fűtés. A megfázik pedig azt jelenti, ahogy előttem írták, hogy hullani kezd a haja, korpásodik, ahogy nálunk felnőtteknél is előfordul.
2010. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, akkor talán nézz utána, de a haj egy bizonyos gombafaj elszaporodása miatt korpásodik és nem azért, mert nem szárítod meg. A hajhullás szintén nem attól van, hogy 'megfázik a fej'.

Valóban én sem ültetném 18 fokban a gyerekem vizes fejjel, ebben igazad van teljesen, de ha nem feltétlen szükséges, akkor felesleges szárítgani.

2010. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már a legelső hajmosás után azzal szárítottam. Nem a legmelegebb fokozaton és nem a haja tövéhez tettem a hajszárítót. Születésekor is dús haja volt mindkét gyereknek, és a törölközővel való dörzsölést nem viselték el.
2010. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok. Én is hozzászólnék. Fodrász vagyok, 2 gyerekes anyuka. Mindkét gyermekem dús hajjal született. Kezdetektől szárítom nekik fürdés után. A nagyobbik 8 éves a kicsi most 1. És egyiknek sincs semmi baja. Aki az első választ adta jól mondta, igenis korpásodhat a baba fejbőre, illetve elkezdhet hullani a haja, ha megfázik a fejbőre. Nem kell valóban a legmagasabb fokozaton szárítani, és nem is kell közel tartani, de vizesen hagyni sem szabad. A pici babák sokkal előbb megfáznak mint mi felnőttek. Nyugodtan szárítsd a haját, nem lesz semmi baja. További szép napot.
2010. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!