Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg normális dolog, hogy...

Tényleg normális dolog, hogy egész nap kézben legyen!?

Figyelt kérdés
4 hetes babánk tegnap óta nem alszik nap közben, max. 20 perceket szundÍt. Folyamatosan enne, ill. ha bealszik evés közben 20 perc múlva bömbölve ébred. Kézben nézeget, ha letesszük(kiságy, pihenőszék, hordozó, mindegy) ébren akkor is egy darabig de aztán üvölt. Baja nincs(eü.) mert kézben teljesen csöndben van, láthatólag semmi baja. Mi ilyenkor a helyes viselkedés? Tényleg az az egyetlen megoldás ha magamra vagy apukájára kötöm?!
2010. nov. 6. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Hú, remélem csak átmeneti állapot a babónál :(


Nem lehet, hogy nem lakik jól?

Mit eszik? Anyatejet vagy tápszert?



/könnyen hozzászoknak a kézhez már ebben a korban

2010. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Anyatejes. 4kilóval született, 3800- zal jött haza, most 4800. Szóval azt hiszem jóllakik:). Meghát ha nem Így lenne, kézben is kérné az ennivalót.
2010. nov. 6. 17:40
 3/17 anonim ***** válasza:
Kezd jobban èrdeklödni a környezete irànt ès ezt kèzböl jobban làtja. Pròbàld valahogy szòrakoztatni ès mind kevesebbet kèzben hurcolàszni, mert nagyon-nagyon hamar ràjön,h milyen jò neki a karotokban ès akkor "kèszek vagytok". Aztàn jön majd csak a kiabàlàs!:( pròbàljàtok meg intenziven szòrakoztatni, ènekelni neki, bohòckodni ès valahogy elkerülni a sètàt...
2010. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ilyen hamar? Hát, jó. Énekelni,, zenét hallgatni szoktunk esténként, amÍg az alap kényeskedős másfél óra volt szokásban. Gondolod/ játok, "megtanulja", hogy a pihiszékből is lehet szórakozni? hogyan csináljuk sÍrni hagyás nélkül?
2010. nov. 6. 17:53
 5/17 anonim ***** válasza:

Ènekeljetek (esetleg ügyetlen hangom-az èn lànyom szerette), tapsoljatok, amit kiad a fantàziàtok. Ha nagyon nem akar megnyugodni ès sír, fölveszed, h megnyugodjom ès amikor ismèt bèkès visszarakod a pihenöszèkèbe. Ha ismèt sir, akkor elölröl az egèszet. Nekünk ez a fölvevös-megnyugtatòs-visszatevös dolog bejött, mert a lànyom este produkàlta u.ezt.

2.voltam

2010. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem a lányaim voltak ilyenek. Csak anya (esetleg apa) ölében érezték jól magukat. A kendő jó ötlet, ha tudod használni, akkor a házimunka is haladhat mellette. Nekünk nem volt kendőnk, de első a baba, a házimunka megvárt, csak tűzoltó jelleggel végeztem az elején.

A fiam pl. egész jól elvolt a kiságyában, onnan nézegetett, egész kis korától inkább 4, semmint 3 óránként kért enni. A lányok után nekem ez tűnt nem normálisnak.

Kinek mit dob a gép.

2010. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Holnaptól akkor új rendszer. Ezek a kislányok...:)! Remélem tudunk még időben változtatni.
2010. nov. 6. 18:09
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is ettől féltem,nekeünk hasfájós volt és nagyon sokat volt kézben,de nem szokta meg.Persze szereti ha felvesszük de nem függő.Szerintem nem lehet elrontani az ilyen pindurikat,csak veled szeretne lenni,te vagy a biztonság.
2010. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

hogy helyes-e vagy nem, azt mindenkinek magának kell eldönteni.

nyilván ha leteszed és hagyod sírni, vagy valami kevésbé drasztikus módszert alkalmazol, pl. suttogó vagy aludj jól-módszerek, előbb-utóbb megtanulja, hogy ez van és kész, nem fogja halálra sírni magát.

de én úgy gondoltam, hogy mivel pár hete még bennem volt, nem érezheti magát túl biztonságosan a kiságyban, vagy legalábbis nyilván nálam akar lenni, ha az az egyetlen hely, ahol nem sír. én bizony magamra kötöttem, így nem volt sírás, altatgatás, stb.

amint elmúlt 3 hónapos, kinőtte ezt az igényét, egyre többet elvolt magában is. most 9 hónapos múlt, 2-3 órát is eljátszik úgy, hogy közben körülötte teszek-veszek, vagy mászik utánam, ha eltörik a mécses, megvigasztalom és megy tovább.

2010. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

3hónapos koráig felvettem, elringattam, ha egész nap, akkor egész nap, most 16hónapos, és nem szokott a kezemhez, sőt... Ha anyahiányos, akkor 5percre leültet, és bújik, játszik velem, aztán faképnél hagy. 3hónapos kora körül már gond nélkül elvolt a hordozóban, lehetett tőle, takarítani, mosogatni, közben dumáltunk, mondókáztunk, ha meg nyűgös volt, akkor anya csak az övé volt.w

Én nem hagytam sírni, nem aggattam magamra. Rám volt szüksége, boldogabb gyerekkora van, ha nem a rohanást látja velem.

2010. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!