Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a kisfiam és szinte...

3 hónapos a kisfiam és szinte csak kézben van el! Hogy fog így megtanulni pl. forogni? A másik gondom még, hogy még mindig sokat alszik napközben! "Normális" ez?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 13:51
 1/8 Manió ***** válasza:
100%

Nálunk is volt probléma a kézben tartással, de leszoktattuk róla a babánkat. Játszőnyegen nagyon jó elfoglaltság egy 3hónapos babának, az én gyerekem is ilyen idős, és nagyon szereti. Ösztönzi őt a nyújtozkodásra, fogásra, forgásra.

Annyit alszanak a babák, amennyire szükségük van. Ha éhes, úgy is felébred, szólni fog neked, ne aggódj. Az én babum van úgy, hogy 5órát alszik egy húzóra. :) Én nem vagyok híve a felébresztéses dolognak, hisz ha nem éhes még, akkor csak nyűgösködik majd, és nem is fog rendesen enni.

2009. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!:)
2009. ápr. 28. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az enyém is sokat alszik. 2 órát van ébren és minimum 2 órát alszik, de van amikor többet. Szerencsére ő el van egyedül, de inkább csak a pihenőszékében. A járóka nem tetszik neki, mert ott feküdni kell. Nekem is az a bajom, hogy így hogyan fog megtanulni forogni. Még ráérnek ezzel, biztosan eljön az idő, amikor maguktól átállnak. Én nem sürgetem. Nagyon édi, ahogy ütögeti és rugdalja a felakasztott játékokat. Nekem el kell bújnom, hogy ne lásson, akkor játszik inkább egyedül. Jó babázást!
2009. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia! A pihenőszékben néha ő is elvan,de csak kb. 10 percig!:D Mennyi idős a babád?
2009. ápr. 28. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:
15 hetes ma a babám. Én ott szoktam hagyni a nappaliban, kimegyek a konyhába és onnan lesem mit csinál. Ha megunja akkor odamegyek hozzá, énekelek neki vagy csak beszélek hozzá aztán megint ott hagyom. Így félórát is simán elvan.
2009. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom ugyanilyen volt, 3 hónapos koráig folyamatosan kézben volt, különben sírt. Aztán 4 hónapos korában kezdett ellenni a játszószőnyegen, de ott is csak úgy ha ott ültünk mellette. Most lassan 9 hónapos és még mindig igényli, hogy mellette legyünk. DE mindezek ellenére érdekes módon megtanult forogni, kúszni, ülni, és lassan már fel is fog állni, mert már nagyon húzza magát felfelé a bútorokon. Én is izgultam, hogy hogyan lesz ez, hogy fog megtanulni járni, de ezek szerint nem ezen múlik, mondjuk lehet, hogy már rég állna, ha többet van egyedül, de hát ő ilyen, én meg nem bírom ki, ha sír, és inkább ülök mellette lelkesen egész nap :) Amúgy szerintem emiatt nagyon sok mindent tud már, a sok foglalkozás meghozta a gyümölcsét.


Szóval ne izgulj!

2009. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, úgy értem, hogy szellemileg sokkal fejlettebb, mint környezetünkben lévő vele egykorúak. Ezt nem úgy értem, hogy okosabb lesz, hanem, hogy most többet tud a világról, mert egyfolytában magyarázunk neki :)
2009. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Boldog babázást nektek!:)
2009. ápr. 28. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!