Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen friss gyümölcsöt adtok...

Milyen friss gyümölcsöt adtok most a babátoknak? Télen mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Leginkább az alma és a banán elérhető, úgy látom. Egyéb dolgok már külföldről érkeznek és többnyire ízetlenek, úgy tapasztalom, pl. barack, körte, szilva. Van esetleg valami, ami még kapható és elkerülte a figyelmemet?(Sajnos nyáron nem volt alkalmam befőzni, fagyasztani...)

Az alma, banán mellett most üveges gyümölcsöket adok a babának és a fagyasztotton gondolkodom, pl. meggyet láttam. Csak jobb ez talán, mint a befőtt, hiszen nincs benne tartósító.

Mi a véleményetek? Esetleg más ötlet a fentieken túl?


2010. nov. 8. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Korte,az is van most.

szolo is van,annak a levet facsarom ki.

igaz nem gyumolcs de nalunk ami most nagyon meno,sutotok,cekla.

2010. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős babának?

Ilyenkor van szezonja a szőlőnek, körtének!

Isteni finomak! Vettem már hazai a piacon, az is finom, de vettem külföldit multiban, az is nagyon finom volt. Én inkább ezeket adom 16 hónapos babámnak, mint az üvegest. Abban sok a cukor, a fagyasztottnak meg már nincs olyan íze.

1 éves kor felett már mehet a narancs,. mandarin is!

2010. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a banán is külföldről érkezik. ;o)


Mi rengeteg nyers répát eszünk, igaz, azt már nem a babával, hanem a nagyobbacskákkal. Pl. vacsorára majonézbe, vagy majonézes tormába mártogatjuk. De sláger az olíva bogyó (minden korosztálynak, foggal, vagy anélkül), a csemegeuborka.

Gyümölcsjoghurt, meggybefőtt nálunk is menő, de még veszek szilvát és szőlőt is, igaz, hogy drága, de nem fogyasztanak még olyan sokat belőle.


Lehet hogy rosszul tudom, de a befőtt, amit veszek, szerintem nem tartósítószeres, "csak" cukros. Igaz, én a cukrot nem tartom olyan "nagy rossznak", ha nem szintetikus.

2010. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szőlő, körte, alma, banán


igaz az enyém már 20 hónapos, de ezeket eszi

illetve szoktam neki üvegeset adni, mert imádja


de vannak mirelite gyümölcsök is

meggy, eper, barack, erdei mix

2010. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

előz

tényleg narancs, mandarin

2010. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi, a körte jó ötlet, megnézem valamerre, a kispiacon már nem volt nálunk.

Igen, valóban külföldi a banán :-) persze, de valahogy bátrabban adom, mint a nagy szemű afrikai szőlőt.

Aki az üveges gyümiről írtál, gondolod, hogy cukrot mernek hozzátenni és ráírják, hogy hozzáadott cukor nélkül?

Talán megpróbálok valami import gyümölcsöt, hátha bejön. A fagyasztottra azért gondoltam, mert hozzáértő okosok a rádióban ajánlották, mivel jobban megmarad a vitamintartalma, mint a hosszú ideig szállított, raktározott (leginkább külföldi) gyömölcsöknek, zöldségeknek. Sajnos bele nem látunk semmibe...

2010. nov. 8. 15:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Sszia én mindenap 1 vagy 2 almát adok nekik nagyon finom és egészséges gyümölcc vagy a banánt ha még megeszik körtével már brobálkoztam de mind2 elutasitja talán majd később azt is megszeretik.Mondjuk szerintem vhogy ezzek a bolti beföttek nem lehetnek olyan egészségesek mint ha mi tennétenénk el mert biztos teli van tartositóval de lehet van olyan is ami csak természetes alapanyagokbol készült. Esetleg még a szilva ?
2010. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Elméletileg rá kell írniuk, hogy mi van benne, ezt nagyon szigorúan nézik az EU-ban is és mindenhol.

Én pl. a meggybefőttre gondoltam. A legegyszerűbb SPARosat veszem, ennek összetevői (most direkt megnéztem): meggy, ivóvíz, cukor. Szerintem ez nem "gáz". A fagyasztott egyébként jó ötlet, csak ha kiolvasztod a fagyasztóból a gyümölcsöket, löttyedtek lesznek nagyon. Persze sütibe az is jó, csak magában nem szeretik az enyémek.

2010. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi, a Sparos meggyet megnézem, lehet, hogy jobb lenne, mint a fagyos. Bár turmixolva banánnal az sem rossz.

Nem írtam, de a "cukros kérdést" a 2. hozzászólónak szántam. Én sem gondolom, hogy babakajával ilyet lehetne tenni. És szerintem néhanapján egy üveges gyümölccsel változatosabb lehet az étrend. (Más üveges kaját úgysem kap, néha ennyi azért belefér...)

2010. nov. 8. 16:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok

Bocsi, én az üvegest automatikusan a befőttre értettem, nekem már eszembe sem jutott a bébiétel:-) Olyan régen nem eszik a kisfiam üveges bébiételt, hogy már el is felejtettem az az opciót:-) Míg kisebb volt Én is azt választottam néha hogy változatosan egyen, viszont már 14 fogacskával nem eszi meg a pépes dolgokat, csak amit rágni lehet:-)

Bocsi a félreértésért!!

2010. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!