Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha öt napos...

Mit csináljak, ha öt napos babám nem akar szopizni? A kórházban még ment, de most egyszerűen nem akarja elfogadni, csak nyűglődik rajta.

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve, segítsetek kérlek. És félek ettől nem is indul be rendesen a tejem.
2009. jan. 9. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A legfontosabb, hogy ne stresszelj! Azt a baba is megérzi, meg tej sem lesz rendesen. Igaz nekünk már 5 hónapos a baba, de akkor nem akar rendesen enni, ha büfizni, vagy kakilni kell. Ilyenkor fel kell venni, és addig "rázogatni" míg kijön a dolog. Van, hogy egy evés közben hatszor is meg kell állni büfizni. Próbáld ki, hogy kicsit büfizteted előtte, vagy egy picit hasra teszed, bár én eleinte nagyon utáltam hasra tenni. Vagy simogasd körkörösen a pocijá, lehet hogy fáj neki. Ha sikerül enni, és befejeztétek, akkor mindig fejd ki, az segíti a tejtertmelést!!

Nyugi és sok sikert!

2009. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy van elég tejed???Nekem pont ekkor volt az,hogy azt hittem van,közben meg majdnem elapadt.Ittam a tejszaporítókat,ettem a homeós bogyókat,csak nem hagytam abba mikor beindult.A baba eleludt a cicin és már csak azt szleltük,hogy állandóan riaszt a légzésfigyelő.Gyengült le,mert nem evett eleget.Én meg hülye voltam,mert nem mértem.Te is fejjél mindig 3óránként,igyad a hipp teát,és ne add neki cumisüvegből,mert nem fogja elfogadni a cicit!!!Ez tuti.Addig tartsd a melleden még meg nem eszi az adagot.Nekünk is,volt,hogy 1-1.5óra volt mire beindult újra,de nem egedtem,hogy hagyja.HA végképp nincs annyi benne,akkor te le a babát és próbáld meg 1-1.5óra múlva.te egyél rendesen mindent,egyél kömény levest,igyál alkohol mentes sört és egyél madártejet.Ezek mind segítenek.HA nem szereted?NE érdekeljen.Gondolj bele,hogy a babádért teszed és meg kell küzdeni érte.Éjjel is 3óránként fejj!Nehéz?tudom.nekem is ha anyám nem áll mellettem,most nem szoptatnék,pedig már 6hós elmult a babám és még mindig van tejem.És ezt a kitartásnak köszönhetem.Fájdalmas,fárasztó,de megéri.Ha tudok segítek,írj privit nyugodtan.Sok sikert!És tényleg ne adj neki mást,mert nem fogja elfogadni a melled akkor!!Üdvy:6ós kisfiú mamája
2009. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!