Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot kérnék! 1,5 éves...

Tanácsot kérnék! 1,5 éves múlt a fiam és nem akar a mi ételeinkből enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már majdnem minden foga kint van, de egyszerűen nem hajlandó rágni. Már teljesen apróra darálom az ennivalót, akkor sem hajlandó . Csakis a babykaját (üvegeset) hajlandó enni. Pedig az is darabos. Mit tegyek?
2010. nov. 9. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet az ízlik nek, semmi baja nem lesz tőle, ha még egy ideig azt eszi.

Az én lányom 20 hónapos, gaző eszi ami kajánkat de az üvegeseket (főzelék, gyümölcs) is imádja.

2010. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztosan a foga jön...az én kisfiam is nagyon keveset eszik..ő 22 hónapos,és szinte csak tejen él,alig tudok mást a szájába adni.Szerintem a Te kisfiadnál is a fogzás lehet a gond,és ezért nem akar rágni!
2010. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lányom ugyanezt csinálta. Másfél évesen be kellett adni bölcsibe, na az megoldotta ezt a problémát. Megkérdeztem, hogy csinálták? Nem volt más amit kaphatott volna. Ennyi. Ha elég éhes megeszi még tányért is hidd el.
2010. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egész pici korától erre szoktattam: 10 hónapos korától napi három normál étkezése volt. Természetesen fokozatosan adtam neki abból, amit magunknak is főztem és, ha megette az ebédet uzsonnára pudingot, joghurtot, tejbetésztát, stb.-t kapott, ha nem ette meg ebédkor a levest, másodikat, akkor azt kapta meg uzsonnára. Olyan finom volt a leves vagy főzelék mikor éhes volt. Eredmény? Kétéves kisfiam nem válogat, bármit eléje teszek megeszi, édességért nem hisztizik, mikor én jónak látom és adok neki elfogadja, de nem kéri.
2010. nov. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor hagy egye a bébiételt, nem baj az, még jó hogy eszik valamit. Olyan hullámzó az ízlésük, egyszer úgy is elfogadja, kínálgasd sűrűn és egyszer majd megeszi.
2010. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az üvegeset szokta meg, ennyi. Sok ilyet lehet látni. Szépen fokozatosan szoktasd a házi kajához. Bár már elég nagyocska, de fokozatosság csodát művel. De azt is megteheted ha megbírod, hogy "éhezteted", ha éhes megeszi, hidd el. Ha délbe nem fogadja el a tieteket, hát akkor nincs más. Egy kis sírás rívás , és biztos megfogja enni következőleg. Mienk is másfél éves, mondjuk ő utálta mindig az üvegeset, úgyhogy először külön főztem neki, de amikor bővülhetett a repertoár, már direkt fűszerek nélkül főztem, és mindent megesz azóta is. Egyébként mi a vízzel voltunk így. Eygszercsak úgy döntött nem kell neki. Hát mást meg nem kapott, drasztikus módot választottam, etettem vele a sós pukit. Viszont inni más nem volt. És képzeld 2 nap múlva mint a kisangyal úgy itta a vizet. :) Nem fognak éhenhalni meg szomjanhalni se, tudják ők, hogy mikor mi kell, csak bepróbálkoznak. Bár neked most a kajával az izlésén kell változtatnod, de menni fog csak akarni kell :) Sok sikert!
2010. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj. annyira gyorsan valtozik az izlesuk, hogy en szerintem ha most nem erolteted a valtast hamarosan kivancsi lesz, mi van a ti tanyerotokban, es azt akarja majd enni. nekem a lanyom 1 eves koraig egyaltalan semmit nem volt hajalando megenni, amit en keszitettem neki(persze kulon, nem a mienkbol), csak uvegeset. most 23 honapos es azt eszi, amit mi...egyszercsak azt akarta enni.
2010. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, próbálkozom és sok jó tanácsot megfogadok :)
2010. nov. 10. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!