Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az autósüléseket az első...

Az autósüléseket az első ülésre is be lehet kötni menetiránnyal szemben?

Figyelt kérdés
Egy rokonoméknál elöl van az ülés, de az dobozautó, nincs hátsó ülés. Valamelyik nap láttam, hogy egy normál személyautóban elöl és hátul is volt gyerekülés a menetiránnyal szemben. Én is szívesebben raknám előre, mint ahogy a hordozó volt, mert 2 ajtós az autóm, könnyebb lenne a ki-be szállás, és vezetés közben könnyebb lenne oldalra néznem, mint esetleg hátra forogni. És légzsákom sincs, tehát az nem lenne probléma.
2010. nov. 9. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szabályos, ha nincsen légzsák az autóban v ha van, ki van kapcsolva.
2010. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nemrég tettem fel ezt a kérdést, egyértelműen nem volt a válasz. Sajnos az én autóm is két ajtós, elég nehéz ki és be pakolni a gyerkőcöt!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt, amelyikre rá van rajzolva, írva, hogy az első ülésre is beköthető, ha kikapcsolható a légzsák. Én nem kötném be oda, mert nem olyan biztonságos, mint a vezető mögötti ülés (nekünk van egy görbe tükrünk, amiből láttam a babát, amikor vezettem, a hátsó fejtámlára szerelhető). Sokak szerint el is vonja a figyelmedet a vezetésről.
2010. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak a hordozó köthető be, gyereülés nem. Nekünk 20.000 Ft-unk bánta
2010. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2010. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, elolvastam a kérdésedet, nem dobta ki találatként, amikor én írtam ki az enyémet. Megdöbbentett az utolsó válaszoló, aki nem kapcsolja ki a légzsákot, mert az akár egy kis koccanásnál is felfújódhat, és lehet, hogy amúgy nem sérülne a baba, de a légzsáktól biztosan meg fog sérülni.

Köszönöm a belinkelt cikket, néztem, az 2008-as, rémlik, hogy azóta több dolog változott. Ha majd látok egy rendőrt, akkor majd megkérdezem tőle :)))))

2010. nov. 9. 16:29
 7/7 anonim ***** válasza:
A KRESZ szerint szabálytalan, de nekem 3 év alatt még egy rendőr sem szólt érte. Egyébként EU-n belül csak Magyarországon nem szabályos első ülésre kötni a biztonsági gyerekülést...
2010. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!