Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ, hogy egy gyerek...

Mitől függ, hogy egy gyerek mikor kezd el beszélni? Kisfiam 1,5 éves és még szavakat sem mondd! Nem beszél semmit csak mutogat és megért mindent amit mondok neki!

Figyelt kérdés

Pedig nagyon sokat beszélek neki meg mondókázunk és énekelek neki és egyszerűen nem akar megszólalni!

Viszont mindent megért elmutogatja az összes testrészét, ha mondom neki hogy hozza be pl. a cipőjét akkor behozza meg a kabátot stb.


2010. nov. 10. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, ráértek még. Kisfiam 13 hónapos korában mondta, hogy apa, nana-ez én vagyok. Ez ment 16-17 hónapos koráig. Most 21 hónapos kb. 15-20 szót mond, ebbe benne az állathangok utánzása, és sok szónak csak az elejét mondja, az első 2 betűt. Kisfiam is így volt mint a tiéd, megértett mindent. Bátyám 2,5 évesen kezdett el beszélni, párom 3 évesen. Addig egyszerűen nem akartak.
2010. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kisfiuk állítolag későn kezdenek el beszélni.Nekem is van a környezetemben két 19hónapos kisfiu,egy szót sem tudnak.Kislányom 19hónapos és folyékonyan beszél.A ragozzással vannak problámák.Ugyhogy lehet benne valami.Még azt is hallottam a közösség jót tesz nekik.
2010. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mindegy a megszólalás szempontjából, mennyit beszélsz neki.

Az én nagyfiam másfél évesen tökéletesen mondatokban, ragozva beszélt, több száz szavas szókinccsel. És olyan szavakat hibátlanul kimondott, mint szódabikarbóna, plankton..)

A kicsi most kezdett beszélni 27 hónaposan. Eddig valami érthetetlen babanyelven dumált, talán az apa, anya- amit érthetően mondott. (és a nagyobbik 22 hónaposan egy állatenciklopédiából az összes állat nevét tudta, hol laknak, mit esznek stb a kicsi meg annyit a kutyára, hogy vau)

Na igen és most elkezdett a kicsi is beszélni, egyből mondatokban, ragozva és félelmetes szókinccsel, néha csak nézünk, hogy ő volt az, aki 2 hónapja még azt mondta vau?


Úgyhogy ne hagyd abba a verselgetést, dalolást, mert a megszólalás szempontjából ennek nincs jelentősége, hanem abban, hogy ha elkezd beszélni,hogyan és mekkora szókinccsel. Le fogsz döbbenni. Pláne ha majd hirtelen elkezdi mondani a verseket,mert tudja ám.

2010. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokmindentől főgg, hogy mikor kezd beszélni. A fiúk eleve később, öröklés is közrejátszik és tegnap hallottam egy újat: amelyik gyerek nem mászott az állítólag később kezd el dumálni. Ehez nem tudok mit hozzáfűzni, nekem mindkét gyerekem mászott (a kicsi még mindig, ő még nem beszél, 11 hónapos). A nagylányom 1 éves korától folyamatosan bővítette a szókincsét. De az unokatesóm gyereke 2 éves és elvitték pszichológushoz, mert nem beszél. És azt mondta, hogy azért mert nem mászott. Lehet van összefüggés, de nem hinném, hogy csak ez az oka. Egyébként kistestvére is született 1,5 évesen, szerintem ez is közrejátszhat.
2010. nov. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!