Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » D-vitamin matekozásban kérhete...

D-vitamin matekozásban kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Kisfiam babatejet kap és ezáltal napi 2.4 mikrogramm D-vitamin jut a szervezetébe (ez hány milligramm???). A Vigantolos címkénk letépődött, ezáltal nem tudom, hogy abban a napi 1 cseppben hány mikrogramm van (de lehet, hogy ott milligrammban tüntetik fel).

Az ajánlott napi mennyiség 0.01 milligramm (400 NE).

Tehát: hány milli (vagy mikro)gramm D-vitamint adok a fiamnak, ha a Vigantolt is adom neki és a babatejet is? (A Vigantolból már nem sok van, kb. 1-2 heti adag, nem akartam fölöslegesen kidobni).


2010. nov. 10. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de én ezen sosem gondolkoztam, hogy osszak szorozzak. Nekünk a doki azt mondta akármit ezsik-iszik a gyerek, három éves koráig kell adni a vigantolt. Az én lányom tápszeres, gondolom abban is van D vitamin, mégis adom neki a vigantolt is, a doki nem mondta, hogy nem kéne. Vagy rosszul gondolom?
2010. nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen idős a kicsi?de szerintem ha már babatejet adsz neki semmi szüksége a cseppre.Mi 1éves koráig adtuk neki.
2010. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
0.5 milligramm fölött túladagolást szenved és tönkremegy a veséje. (Ezt úgy olvastam.)
2010. nov. 10. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:

2,4 mikrogramm = 0,002 milligramm. [link]

A Vigantolhoz nem tudok hozzászólni, mi tablettásat kapunk.


De nem mondta a dokitok, hogy meddig kell kapnia a gyerkőcödnek?

Szeptember végi lurkóm van, és jövő év májusig, amíg 19 hónapos nem lesz, addig folyamatosan kapnia kell, utána csak ősszel és télen, egészen 3 éves koráig.

2010. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na a 0,002 milligramm elég messze van a 0,5-től...
2010. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekünk is 1 éves korig kell, de azt a kis keveset az alján nem szeretném elpazarolni és kidobni. Ha pár héttel tovább kapja a Vigantolt, akkor sem dől össze a világ, de ha túladagolom, akkor abbahagyom a cseppet.
2010. nov. 10. 13:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Add a vigantolt is. A babatejben lévő, és a vigantol együtt sem éri el a 0,05mg-ot, ami tizede a veszélyes mennyiségnek.

Amúgy csak a tartósan 0,5mg feletti adagolás okozhat gondot.

2010. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem, hogy késő őszi, téli babáknak javasolt 2 éves korig a D-vitamint (Vigantolt) adni. Fogorvos, és háziorvos is ezt mondta.
2010. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én ezt találtam:

"Napi 2 cseppet (1000 NE) meghaladó adag..."

itt: [link]


vagyis egy csepp kb. 500 NE, ami eleve több, mint a 0.01 milligramm, ami 400 NE.


én úgy gondolom, adhatod neki nyugodtan, ettől nem hinném, hogy károsodna bármilye is. ha evőkanállal adnád neki napi szinten, az már lehet, hogy veszélyes volna.

vagy ha aggódsz emiatt, add neki 2 naponta 1 cseppenként.

2010. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!