Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagalnatok az anyósom...

Hogyan reagalnatok az anyósom viselkedésére?

Figyelt kérdés
Lehet hogy en tulzom el a dolgokat, de nagyon idegesit anyosom olyankor, mikor pl ha furdetes utan az oltozkodest vegig orditja a kisfiam, olyankor o azzal "vigasztalja", hogy "ne sirj, megverem en az anyut"... Ti mit tennetek ilyenkor? Egyebkent meg allandoan beleszol minden dolgunkba...
2009. jan. 10. 14:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Hat nallunk is ez volt csak en a gonosz anyu voltam, mi egyutt lakunk ,en meg bevontam a a nagyit a furdetesbe o kicsit megmaszirozza mondokat mond neki es levetkozteti a picit ami mindig ordditassal vegozdik en meg mondom na akkor most te vagy a gonosz csuf nagyi kb 10 alakalom utan elmaradt a gonosz anyu,mert akarhanyszor sirt nalla a gyerek mindig a fejehez vagtam na akkor most te vagy a gonosz csuf nagyi ( a csufot meg en tettem hozza hogy kicsit szurkaljam de bevalt)

esetleg ha atveszi a picit es az sir akkor mond hogy megvered a rossz gonosz nagyit mert megrigatja a te szemed fenyet .es kozben a nezz a nagyira ha van egy csop esze felfogja hogy nem is olyan jo ezt mondogatni.

Nekem is soksozr az agyamra megy es biztos annak idejen anyukam is igy erzet az en nagymi irant de a gyereknek fontos a nagyi es sajnos oket is kcsit iranyitnai kell kulonben kesobb nem ertik miert nem adhantak csokit miert nem vehetnek meg mindet az unokank es miertnem lehet neki mindnet megengedni amit anyu tilt , vegul is en is imadtam a nagyim ,nem akaorm ezt az elemny elvenni a gyerketol .

inkabb nevelem a nagymamat is :o)

2009. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

az utolso valsz ado vagyok ne turd el forditsd ellene egybol nem fog neki tetszeni es inkabb vond be ugy konyebb mert ha van egy programja a babavalmint nallnk a mondka mondas es levetkoztets illetve kis maszir akkor maskepp allnak ok is a babhoz mert en kozltem hogy ez a zo feledata es tetszik vagy sem cisanlni kell mindne este nefelj kb 2 het utan mar lentebb ment a lelkesedes, de akkor meg raszoltam hogy tessek jonni egy gyerek nem jatekszer hogy csak amikor kedvunk van akkor , igy azert jobban megeti a dolgokat amiket csinalok illetve nemakarok majd megengedni.

nekunk ez bevalt.

de ne turtd hogy ilyeneket mondjon de ha a magas Cerol kezded mert mar anyira felhuz akkor veszett ugy . cisnald azt amit o .o a megverem a nagyit.

2009. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
bocsi a sok hibaert de pici fiam itt ul az olemben es loszeretettel veri a billentyut
2009. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom máshol is ez a helyzet.

Én azon tudok kiakadni, amikor sír a kislányom, odajön és megkérdezi, hogy mi ez a nagy baj? Én meg lereagálom, hogy nincs semmi baj, csak éhesek vagyunk, vagy kakisak vagyunk, stb.

Ennél rosszabbul esik, amikor sír és megjegyzi, hogy "milyen nagy düh van benne", pedig csak türelmetlen és egy pár hónapos baba még nem lehet dühös szerintem. Ezt viszont már nem tudom lereagálni.

Pedig az én babám tényleg nem sokat sír, ok nélkül meg soha.

2009. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk is ez volt,közel laknak így hát állandóan nállunk lebzselt,na amikor már végképp kiakadtam egyszerűen kizártam.A párom próbált hatni rá kisebb nagyobb sikerrel...
2009. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Sajnos az en ferjem tul anyas, nehogy merjek egy rossz szot se szolni anyukara...igy hat turok es hallgatok (amig egyszer csak ki nem robbanok)!
2009. jan. 10. 20:20
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Na, ebbe férfi létemre én is beleszólok. :D Szüleim elváltak és édesanyám előszeretettel emlegette, hogy amikor anyósa piszkálta, ő kitálalt apámnak de a válasz általában az volt, hogy igazad van de mit tehetnék hisz ő az anyám... Na eljött a mi időnk, édesanyám párszor beleütötte az orrát a mi dolgainkba. A feleségem nem szólt nekem de én észrevettem. Adott alkalommal elmondtam édesanyámnak, hogy köszönjük az igyekezetet de boldogulunk mi is. Ekkor elkezdett megsértődni, hogy én hogy beszélek vele meg minden mikor ő csak segíteni akar. Erre megkérdeztem tőle, hogy el kellen ezt tűrnünk és én is azzal kellene befognom a feleségem száját, hogy igazad van drágám de hát csak az anyám...? Na ekkor következett 5 perc néma csend utána pedig nyugalom, mert csak akkor segít és ad tanácsot, HA MI KÉRJÜK.
2009. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

hát igen. A férjednek kellene legelőször is kiállni melletted és ezt a "megverem az anyut" nagyon egyértelműen "kiverni" a mamiból. De szerintem is az a legjobb, amit itt írt valaki, hogy megverjük a nagyit mert... Egyből rájön, hogy ez mennyire rossz. Egyébként ezek a mondatok beivódnak a gyermekbe, hiába áltatjuk magunkat azzal,hogy még ügysem érti. Az én anyósom súrolja a babánk hátát és mondja: jaj hogy fáj a háta, jajjjjajjjaj, tiszta szeretetből, de a férjem "elő van készítve" és azonnal mondta, nem fáj semmi, nem kell a hülyeséget addig mondani, míg úgy lesz. Nem is hisszük el, hogy a gyakran ismételt mondatok mennyire tudnak hatni a tudatalattiból egész életünkben. Ezért kellene egy csomó szép, dicsérő dolgot mondani, sőt ránk, újdonsült, hiperérzékeny kismamákra is ránkférne a bíztatás. Anyósom mindig azt mondja, ha nyöszörög és cici a vigasz, hogy "anyád nem ad enned/éheztet". Tényleg viccből és szeretetből, de ki tudnék hajítani valamit az ablakon, annyira idegesít.

Szerintem állj a sarkadra minél elpbb, mert egy életre meggyűlölöd és lehet, hogy nem kellene. Nem biztos, hogy gonosz, csak nem érzi a súlyát. A baba viszont igen a feszültséget, főleg ha te szenvedsz. Sok sikert!!!

2009. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Hm.. Nálunk a náthás időszakban a porszívó volt a porondon. "csúnya anya bánt a porszívóval" 2-3 alkalom után lekapcsoltam a porszívót és a fülük (anya-anyós egyaránt) elkezdtem komolyan beszélni a babámhoz 4,5 hónapos. : Mondd meg a nagyinak, hogy ez neked nem fáj, csak anya azért csinálja hogy ne fájjon a fülecskéd, és kapjál levegőt, mert ha megfulladsz az nekik is nagyon rossz lenne. Azóta ők szólnak ha szörcsög a nózija, hogy ki kéne porszívózni.
2009. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Gondolj bele mi lesz később "az a csúnya anyu nem ad csokit ebéd előtt,na majd én adok stb." a tesómmal ugyan ez volt még anyukám nyelt-nyelt és egyszer csak robbant a bomba,és nagy veszekedés lett belőle,sztem jobb volna ezt megelőzni!!!A párodnak meg melletted kell,hogy álljon!!!
2009. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!