Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. mennyi ido utan kezd...

Kb. mennyi ido utan kezd magabiztosan jarni ugy hogy nem kell fogni a kezet es allandoan felni hogy hazra esik a kuszobon?

Figyelt kérdés
Kislanyom egy hete jar persze ugy mint aki be van rugva.
2010. nov. 11. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogod a kezét,akkor hamarabb,mert megtanul egyensúlyozni. Ha elesik az nem baj,mert azt is megkell tanulnia. Ne ott gyakoroljon,ahol nagyon közel van a küszöb. Általában 3-4 nap alatt belejönnek az önálló járásba.

A küszöbről pedig tanítsd meg hátrafelé lemászni.

2010. nov. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én nem járogattam vele soha görnyedve, max 1-2x . Amúgy teljesen magától csinált és tanult meg mindent. A bútoroknál kapaszkodva indult el, később magától és a küszöbről is magától tanult meg óvatosan lelépni. Eleinte inkább átlépte, néha rálépett, aztán fel le róla. De amúgy hátra nem esett rajta, max néha előre de nem volt jellemző. esetleg amikor fogod a kezét közben akkor mindg mondjad neki hogy nagyot kell lépni mert ott a küszöb. Megtanulja hamar. De jobb szerintem ha magától megy, könnyebben megtanul egyensúlyozni.
2010. nov. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
adjál a kezébe valamit és akkor bisztosaban fog lépkedni
2010. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eleg hamar, mar nem emlekszem pontosan.

De en sem fogtam, nem jarattam, amig el nem indult, addig azert nem, a jarassegitovel, vagy szektologatassal kozlekedett, ha akart a fiam, kereken 11 honaposan indult el.

Nem volt teljesen stabil, bar tul bizonytalan sem, egybol 8 onallo lepese volt az elso elindulaskor.

En annyit tettem, hogy kiiktattam a jatszo-setaloterbol mindent, ami veszelyes lehet, ha nekiesik, vagy raesik, csak padlo, vagy vastag, nem csuszos szonyeg lehetett a foldon, hogy ne akadjon meg semmiben a laba, ne csusszon meg, puhatalpu cipot adtam ra. Es neztem, ahogy kozlekedik, nem szaladtam utana, hanem szurkoltam neki nagyon, neha osszeszoritott fogakkal neztem, hogy nehogy nagyot essen, vagy megusse magat.

Azutan rajottem, hogy meg kell biznom benne. Az elso nehany eses utan megtanulta, hogy vagy fenekre kell huppanni, ha elvesziti az egyensulyat, vagy szettart karokkal, felemelt fejjel hasra esni.

Szerintem te is bizzal benne jobban, neki kell megtanulnia banni az egyensulyaval, ha segitesz neki, akkor lehet, hogy tenyleg tovabb tart.

2010. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!