Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tul laza izomzat? Akkor nagy...

Tul laza izomzat? Akkor nagy a baj? Hogy segítsem? Nagyon megijedtem! 8,5hós

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 13:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
csak magyarországon ajánlanak tornát, ha egy baba még nem ül és mászik....bla bla bla. Németország elég fejlett, nincs szüksége a gyógytornászoknak kamu hablatyolásra, hogy pénzt csikrajanak ki az emberekből. cipő egy ilyen babának??? minek? nem értem a magyar orvosokat. ...
2010. nov. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
En nagyvaradi vagyok de a fiammal megjartuk Magyarorszagot es Ausztriat is...a cipot mindharom orszagban javasoljak azert hogy a gyerek bokaja es labfeje ne deformalodjon. Az en fiamnak tul feszes az izomzata es ezert jartunk vele eloszor Devenyre ami nem hozott nagy valtozasokat. Most kinetozunk vele es meg ennek sincs sok latszata. Nagyon sok gyereknek van izomtonuszavara de nem kell megijedni mert ha sulyos lenne a te babadnak akkor komoly terapiat kapna nem csak cipot. A laza izomzat nagyon konnyen kezelheto nem ugy mint a feszes. Max 3 eves korara utol fogja erni a tobbi gyereket mozgas szinten addig viszont nagyon nehez. Kitartas!
2010. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

09:52 es vagyok

Kedves nemetorszagi anyuka ... ott is van tornaztatas es sokkal komolyabban veszik a gyerekek mozgasfejlodeset mint magyarba. Szivbol remelem hogy azert nem tudsz semmit az ottani gyogytornakrol mert meg nem volt ra szukseged. ha egy gyerek kihagy valamilyen mozgast az igenis baj persze lehet hogy kinovi ugy ahogy nekunk mondtak 6 hosan de ez nem valoszinu (mi most vagyunk 21 hosak es nem ulunk nem jarunk). ok nem csinaljak a devenyit meg a peto modszert ok a hagyomanyos kinetot csinaljak ami abbol all hogy a gyereket "kenyszerited" a mozgasra...huzod nyuzod szegenyt addig amig meg nem szokja azt a mozgasformat es gyedul is csinalni fogja.

2010. nov. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
nálunk pl. sopronban ingyen van a dévény, nem azért kellett járni, hogy tejeljünk (zárójeles megjegyzés). és én igenis indokolt dolognak tartom.
2010. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 11-12 16:57 vagyok


Nálunk is laza volt az izomzat, úgy mondta a tornász, hogy szinte még izmai sincsenek...

Ha nem jutunk tornára (ami mint írtam, ingyenes), nem tudom hol tartanánk, de tuti nem itt. Ő mondta, hogy már elég korán vannak jelei, ha egy baba tónustalan, de sok doki nem foglalkozik vele. Vigyétek el tornára, hidd el, rengeteget tudnak segíteni neki!

És a cipőhasználatot még mindig nem értem:) Ha még nem áll fel, nem jár, nem értem miért cipőbe nyomorítani a lábát. De tényleg, a doki biztos tudja.

2 gy

2010. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a gyerek talpan 5 ponton oszlik el a suly, ha neki nagyon csunyan all a bokaja akkor ebbol az 5 pontbol nem hasznal csak 2 vagy 3-at, tehat a suly nem oszlik el aranyosan. ha nem kap cipot akkor sokkal kesobb fog elindulni hiszen a cipo segitsegevel a talp ujra 5 pontot tud hasznalni. a gyerek a cipotol sokkal magabiztosabb es varhato hogy hamarabb fog elindulni mint nelkule.
2010. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!