Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipp baba keksz adható 5...

Hipp baba keksz adható 5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
6 hónaptól ajánlják,de itt olvastam,hogy 4 hónapos kortól ellehet kezdeni a glutén bevezetését.Jó ez a babakeksz vagy mással kell?
2010. nov. 16. 16:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom, hogy ki írta, hogy négy hónapos gyereknek már lehet gluténos kajákat adni, de tuti, hogy nem volt észnél. Semmilyen gluténtartalmú élelmiszert nem adtam egyik gyerekemnek sem 9 hónapos korukig. Van, aki egy éves korig sem ad...
2010. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a védőnő,hogy most már tanulmányok bizonyítják,hogy az anyatejes babáknál korábban el lehet kezdeni a glutén bevezetését mint 1 éves kor.Ha jól emlékszem akkor6-8 hósan lehet.de szerintem az 5 hós még korai.

Úgy emlékszem,hogy a Heim Pál honlapján is olvastam erről.

2010. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2010. nov. 17. 08:10
 4/21 A kérdező kommentje:
2010. nov. 17. 08:11
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

nyugodtan adhatod neki, semmi baja nem lesz.

nekem a férjem lisztérzékeny, ezért beszéltem a Heim Pál kórház dietetikusával. Azt mondta hogy úgy adjam a kekszet hogy 2 hétig napi negyed darab, majd 2 hétig napi fél db, 2 hétig 3/4, majd utánna már mehet amennyit akar. Majd ezt követheti a rántás, majd a kiflivég.

Ekkor olyan 5,5 hónapos volt a lányom.

2010. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a válaszodat.:)
2010. nov. 18. 09:35
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Azt nem értem hogyan lehet az hogy 4 hósan kellene bevezetni a glutént, amikor a kismama magazin aki ezt állítja a linkedben azt is állítja hogy anyatejes babának 6 hónapig elég CSAK az anyatej. Akkor most mi van? Hozzátápláláshoz amúgy sem érett még a baba, ha nem tud ülni meg a kis nyelvével még kilöki a kaját.


Hála Istennek, nem olvasok kismama magazint, józan észre alapozom a döntéseimet. A józan ész szerint pedig a babakeksz cukros, tehát ha glutént akarsz neki adni, akkor javaslom a dm-es babylove három gabona pelyhet, amiből tejpéphez hasonló kása készíthető. Én hat hónaposan kezdtem óvatosan bevezetni a glutént. Nem érdekelnek a "szakemberek" mert mindegyik mást mond, de a babának nagyrészt anyatejre van szüksége, nem gluténre meg cukorra.

2010. nov. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

nem adnék.

Nem érsz rá várni még 1 hónapot?

2010. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Már adtam neki.:)Semmi baja nincs tőle.Imádta.:)
2010. nov. 18. 12:40
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Imádom az ilyean "semmi baja tőle" anyukákat.


Lehet, hogy később lesz.


Tesómról is 8 hónaposan derült ki, hogy lisztérzékeny.


Szerintem miért írják rá, hogy 6 hónapos kortól???

2010. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!