Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipp baba keksz adható 5...

Hipp baba keksz adható 5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
6 hónaptól ajánlják,de itt olvastam,hogy 4 hónapos kortól ellehet kezdeni a glutén bevezetését.Jó ez a babakeksz vagy mással kell?
2010. nov. 16. 16:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Már van 1 nagylányom.Semmire nem allergiás és 3 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és 2,5 éves koráig szoptattam.Nem oktatást kértem hanem véleményt.Ha vitatkozni akarsz keress más oldalt.
2010. nov. 18. 14:13
 12/21 anonim ***** válasza:

"Azt nem értem hogyan lehet az hogy 4 hósan kellene bevezetni a glutént, amikor a kismama magazin aki ezt állítja a linkedben azt is állítja hogy anyatejes babának 6 hónapig elég CSAK az anyatej. Akkor most mi van?"


Elore szolok, hogy NEM KOTEKEDNI AKAROK.

Ezt csak azert irom le, mert nagyon paprikas a hangulat ezen az oldalon az elmult ket napban, felek, hogy a vegen meg belem kot valaki akkor is, amikor nem kell.


A lenyeg: kulfoldon szuletett az elso babam. En nem mentem vissza dolgozni egybol, amikor lejart a fizetett szulesi szabi (hat honap), de sokan olyankor visszamennek. Sokan igy 6 honapos korig szoptatjak a babakat, mert nem mindenhol megoldott a fejesi szunet es a tej tarolasa.

Viszont egy kutatas szerint ha a gluten akkor van bevezetve, amikor meg anyatejet is kap a baba, akkor a ket dolog egyuttes hatasa miatt nehany betegseg kialakulasanak eselye minimalis lesz.

Szoval nekem ott valoban javasolta a doki, hogyha munkaba visszamenes miatt csak hat honapos korig all szandekomban szoptatni, akkor kezdjem el bevezetni a glutent az 5. honap korul, igy lesz olyan idoszak, amikor a kettot egyutt kapja a baba.

Nalunk ugye ennek nem volt jelentosege.

Tobb tanacsadokonyvben olvastam ott ezt leirva.

Van egy olyan erzesem, hogy talan hazai ujsagokba is at lett ez igy veve szorol szora kulonosebb magyarazat nelkul, de itt ugye nincs jelentosege a dolognak, mert nem szokas olyan koran visszamenni dolgozni, szoval van ido anyatejet glutennel adni hat honap utan is.

2010. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nah, es az meg lemaradt, hogy ott nagyon ragaszkodnak ahhoz, hogy 6 honapos kor elott ne kezdjunk hozzataplalni, de ez a gluten-anyatej dolog kivetelnek szamit.
2010. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy ráérsz még... fog enni elég szart az a gyerek, add neki mindig azt, ami kell neki!

A keksz nem létszükséglet...

(nagylányom pl nem is kapott soha...)

2010. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%

14:06-os

De minek írod kia kérdést, ha tuduod, hogy úgyis adni fogsz??


Én fiamat-SAJNOS ÉS HA LHEHTNE VISSZACSINÁLNÁM -10 éve 3 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni, 1 éves kora óta ekcámás:-((((



Ahol meg vissza kell menni nagyon hamar dolgozni, ott gondolom a szoptatás nem fontos, akkor glutén már csak valami hatodrendű dolog.

Ez az állam ottani szégyene.


A lepontozást külön köszönöm, a kérdést azért belinkeltem ide:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2010. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod, hogy itt azert van a hosszu gyed-gyes rendszer, hogy sokaig tudjanak az anyukak szoptatni, tehat allambacsi a szoptatast tartja fontosnak??? :-D


Mondjuk eleg szomoru, hogy a fel oldalnyi iromanyombol ennyit lehet leszurni, hogy ott a szoptatas nem fontos...

2010. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem lehet annyira fontos, legalábbis ebből azt szürtem le:

(15:17-es válaszoló)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..



Németországban élek, és itt nem anyatej fanatikus az ország.

Itt is azt mondják a legjobb az anyatej a babának de 4 hónapos kortol ellehet kezdeni mást is adni neki, féléves kortól pedig ellehet kezdeni a leszoktatást hogy egyéves korára már ne igyon anyatejet.

2010. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

sztem hülyeség hogy attól lett ekcémás vagy lisztérzékeny a gyerek, mert hamar kapott olyan allergén ételt.

ha valakiben a hajlam megvan, akkor kialakulhat, ha kap olyan ételt, ha nem.

2010. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, részben igazad van, de ha az emésztő rendszer még gyenge, akkor nem gondolod, hogy egy allergén étel megterhelheti? Te például adnál marhahúst, hurkát, bablevest egy 5 hós babának mondjuk? Nem kötekedni akarok, csak érdekelne, hogy hol húzod meg a vonalat.
2010. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerösőm babája 8 hónaposan hurkát evett.:)
2010. nov. 19. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!