Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek nehurrogjatok le!...

Kérlek nehurrogjatok le! Szeretnék tejet adni kisfiamnak, tudom hogy csak 9 hónapos, de eléggé rossz lett az anyagi helyzetünk és az a 1800ft másfél hetente, "kellene"másra! Evett már natur joghurtot! Minden oké volt vele! Adhatok tejet?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érzem magam és remélem egy kicsit majd jobb lesz!Szeretnénk mindent megadni kisfiunknak!Hozzátáplált baba!
2010. nov. 16. 20:36
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
78%

20:48

Senki sem akarja leszólni a kérdezőt. Előfordul, hogy valakinek anyagi gondjai vannak, de beleszólni a gyerekvállalásba senkinek sincs joga. Mi csak segíteni szeretnénk.

2010. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
19%
Jah és az, hogy valami külföldi még nem feltétlen követendő példa! Igenis sok esetben (és pl a gyermekek táplálásban - hozzátáplálás, szoptatás stb - is) rengeteg fejlettebb ország le van maradva Magyarországtól! Nézd meg a WHO adatait és meglátod.
2010. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam holnap tölti az 1 évet.

Segítene valaki hogy hogyan kell a tejet bevezetni?Mindenképp tehéntejjel érdemes kezdeni vagy lehet boltival?

2010. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Utolsó: ugyanúgy mint a hozzátáplálásnál. Mindig csak egy kicsit és fokozatosan emelni az adagot. Kezdheted kakaóval is, úgy könnyebben elfogadja.
2010. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszem hogy Svajc akarmiben is le lenne maradva Magyarorszagtol, hidd el nemcsak a WHO adatait nezve, de tapasztalatbol is beszelek. Elegge faj is ez nekem, hisz kettos allampolgar vagyok, felig meg mindig magyar.

De en egyedul a kerdezonek szanom a valaszom, szerintem nyugodtan add neki a tejet. De a hutoset, ne a tartosat, mert a tartos az hokezelt, kevesebb vitamin marad igy benne.

2010. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk maradt pár bébiételünk és a kislányom már nem fogadja el. Ha segíthetünk vele írd meg privátban a címedet és elküldöm neked:-)

2010. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
37%

Nyugodtan adhatsz neki...en is adtam neki, es ma mar ket eves nagyfiu!

Ha nagyon aggodsz, akkor higitsd neki. Ne felj nem fogsz artani neki.

2010. nov. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
60%
A nővéremnek 3 fia van. Mindháromnál elég hamar elapadt a teje, és NEM VOLT pénze tápszerre. Felesben ittak a fiúk tejet kb fél éves koruktól. A legnagyobb már 20 éves és orvosnál akkor vannak ha sportorvoshoz kell menni. Mind a 3 makk egészséges, semmire nem allergiásak, nem betegesek, élsportoló mindhárom. Nem lesz semmi baja a fiadnak, csak óvatosan kell bevezetni a tejet is, mint minden mást. Túl van már itt minden parázva! Méghogy 3 éves korig!!!!pfff Persze hiszen kell a pénz a tápszer, tejital gyártóknak!
2010. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
50%

Szia.

Én is azt adom 10 hónapos kisfiamnak kb 2 hónapja nincs semmi baja.

Én is azon nőttem fel és kutya bajom.

2010. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem adhatsz neki, bár ne teljes tejet. Felezd vagy 2/3 tej, 1/3 víz. Régen is ezt itatták velünk és mégis felnőttünk.

Van egy 13 éves fiam, őt 5 hónapos koráig szoptattam, azután egyik napról a másikra (szó szerint) elment a tejem. Onnantól felezett tejet és tejbegrízt adtam neki. Mivel mindenhol szajkózták, hogy nem szabad, elmentem a gyerekorvoshoz, felírta neki a tápszert (Robébi) de egy az egyben elutasította és kihányta a gyerek. Maradtunk tehát a tejnél. Jelenleg sem allergiás, sportol, jól tanul, nem beteges. Lehet, hogy nekünk szerencsénk volt, nem tudom. A pici fiamnak (aki jelenleg egyéves) nem merném ugyanezt megtenni. Lehet, hogy komolyabb lettem az évek során. Szerencsére őt a mai napig szoptatom, Mindig is azt kérdezem (nem tudom kitől, költői kérdés) hogy a nagyobbik fiamat miért nem tudtam legalább fele ennyi ideig szoptatni. Jó egészséget nektek és ne félj, nem lesz semmi baj.

2010. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!