Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek nehurrogjatok le!...

Kérlek nehurrogjatok le! Szeretnék tejet adni kisfiamnak, tudom hogy csak 9 hónapos, de eléggé rossz lett az anyagi helyzetünk és az a 1800ft másfél hetente, "kellene"másra! Evett már natur joghurtot! Minden oké volt vele! Adhatok tejet?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érzem magam és remélem egy kicsit majd jobb lesz!Szeretnénk mindent megadni kisfiunknak!Hozzátáplált baba!
2010. nov. 16. 20:36
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
69%

Azok akik mindennap nyugodtan fekszenek, hogy van pénz tápszerre, mindent meg tudnak adni a gyerekeiknek is, mert persze mindenki a legjobbat szeretné nekik, a számlák is ki vannak fizetve el se tudják képzelni mennyit jelenthet plusz 800 ft is ha megmarad...


Nyugodtan add neki a tejet, a testvéreim és én is ezen nőttünk fel mi se voltunk gazdag család semmi bajunk mi is csak hallásból tudjuk ki a házi orvosunk. A kislányom is tehéntejet kap, jó kedvű, szépen fejlődik, semmi baja! És lehet jönni azzal hogy nem most jön ki majd később, de mi arra biztosíték hogy ha allergiás lesz akkor ha nem adtam volna akkor nem lett volna az! Hát SEMMI... És a babád nem soká el éri a bűvös kort... Azt meg hagyjuk már hogy Mo. mennyire fejlett és más országok mennyire le vannak maradva, ebbe nem folyok inkább bele ez nem a politikai rovat!


Ez saját vélemény senkinek nem kötelessége osztani a véleményem!!!!!

2010. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
46%

A tehéntejet a kisbocinak találták ki, nem pedig az ember gyerekének, aki nagy nehezen meg tudja emészteni. Ezért nem adnék neki. Ellenben még én sem tudom eldönteni ebben a nagy információdús világban, hogy kinek higgyek. Nyilván abban is van valami, hogy a 3 évet a tápszergyártók találták ki.

Ha anyagi gondok miatt adnád, lassan vezesd be, és reménykedj, hogy 20 év múlva nem fog kihozni valami nyavaját a gyerkőcből. Nem tudsz mit tenni, 2500 ft egy héten a tápszer vagy tejital elég húzós.

Én megtehetem, hogy húzom, halasztom, most lesz egy éves a gyerkőc, és nem adok még neki inni tehéntejet. Lehet, hogy tejbegrízt már csinálok neki, és inni majd később biotejet veszek, mert nincs lehetőségünk házi, ellenőrzött tejre. Mert azért ebből a szempontból a tehén sem más, mint az ember: a tejbe minden átmegy, amit akár az anya, akár a tehén eszik... a mostani tömöm a tehenet minden vegyszerrel, hogy több tejet adjon módi nem jön be nálam....

Másik érvem: pont a régen is tejet adtak már 3 hónapos korban korosztály aki most felnőtt ember, náluk jön ki mindenféle nyavalya. Hiába mondják, hogy mi is úgy ettünk, ezt ittuk, nálunk vannak a későn kijött alergiák stb. Ki tudja? Lehet nem a tej, lehet nem a korai hozzátáplálás, hanem a gyorséttermek, stresz, stb... de ha már egy tényezőt ki lehetne zárni....

Kicsit elkanyarodtam, hosszú lett, csak azt akartam, hogy nem biztos, hogy a tej miatt lesz bármi baja is a babádnak, de ha ki tudod spórolni, akkor inkább várd ki az egy évet, vagy több joghurt, sajt, túró. Pattogatott amarant is sok fehérjét, kalciumot tartalmaz, vagy nézz utána még mivel helyettesíthető a tej, kalcium.


Mondom ezeket úgy, hogy én sem vagyok meggyőzve, de az egy évet mi ki tudtuk várni, mert futja... sokan vannak, akiknek nem :o(

2010. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
79%

Én nem akarok okoskodni, hisz nehéz is, mindenki mást mond. Viszont csak annyi jegyeznék meg, hogy pl. én a lányaimnak a humana baby fit 1-es tápszert adom, az orvos kiírja, így receptre egy doboz 900 forint. Szerintem árban ugyanannyi, mint egy jobb minőségű tej (mármint amennyi kijön egy doboz tápszerből)

Épp ezért én inkább kivárom legalább a másfél-két éves kort, mire bevezetem nekik a tejet. Amúgy nem hinném, hogy nagy bajuk lenne tőle, de már nem tudni, kinek lehet hinni.

2010. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
22%

Hát nekem is az a véleményem, 150 forintos UHT szlovák tejet adhatni adhatsz, de minek? Tök felesleges.

Én mondjuk eleve laktózmentes bio tejjel kezdtem a bevezetést, és ennek literje 500 forint és két napig áll el.

Akkor ha nincs 1800 forint másfél hétre, hogyan telne erre?

Én nem gondolkodnék ezen, mert egy jó minőségű tej biztos nem jön ki olcsóbban, rosszat meg minek, hogy elmondhasd iszik tejet?

Szerintem vannak olcsón tejitalok és nem másfél hétig elegendőek. Azt vennék. DM-ben, Rossmann-ban. Intersparban gyakran vannak féláron tejpépek erre állnék rá.

2010. nov. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
72%

Hihetetlen, hogy vannak akik még mindig úgy gondolják, hogy az idő előtt bevezetett tejjel az a legnagyobb probléma, hogy allergiás lehet a gyerek. Ha csak ennyi lenne, nem lenne akkora probléma ebből. A probléma az, hogy nem elég fejlett egy ilyen idős gyermek bélrendszere ahhoz, hogy kiszűrje a káros anyagokat belőle (mivel fajidegen fehérjéről beszélünk) így olyan anyagokat is felszív amik egy életre kisüthetik az immunrendszerét.

Azok akik pedig azzal érvelnek, hogy ők is tehén tejen nőttek fel... gondolkodjanak el azon, hogy az a tej amit ők ittak mennyiben hasonlít arra a tejre amit most lehet kapni a boltokban... Elárulom: semennyire.

2010. nov. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Én egyetértek az előttem szólóval (is) - tegnap esti utolsó bejegyzést én írtam. Viszont nálunk lehet kapni igazi tehéntejet is, ami tényleg rögtön a "tehénből" jön és nem adnak hozzá semmit. Ráadásul az ára is jó, 160 forint literje (azért is hiszem el, mert boltban árulják, igaz kis fabodegában, de vannak papírjai, azért a mai ÁNTSZ mellett nem hizsem, hogy lehetne csak úgy) Szóval én csak kérdezni szeretném, ha ilyet adnék, az jobb lenne, mint bármelyik bolti tej? Mert azért valamikor csak be kell vezetni, 2-3 évesen (az enyémek már lassan annyik) és gondolkozom mire kellene lecserélni a tápszert.
2010. nov. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Én most beszéltem dietetikussal, mint már írtam én 1 éves kortól fokozatosan vezettem be laktózmentes tejjel kezdve a boltiig. Most két éves és azt mondta nyugodtan lehet neki már házi tejet adni. Úgyhogy áttértünk mi is arra.
2010. nov. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem csak magyar orszagon van ez a tejes hiszteria.Jol keresnek a tapszergyarto cegek. mi kulfoldon elunk es itt mar 7 honapos kortol javasoljak a tehentej bevezeteset, aradonkent. Vedonom szerint a tapszer is tehentejbol keszul, nagy kulonbseg nincs koztuk, csak az joval dragabb. Szerintem nyugodtan adjal tejet, de elobb fokozatosan vezesd be. Es lehet nyugodtan pontozni.
2010. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom 11 hónapos, és most mondta el a védőnő, hogyan kezdjem el bevezetni a tejet. A tejet előbb fel kell forralni, ha házi tej, akkor egy kicsit tovább forralni. Előszőr a reggelente kell megpróbálni, fele tej, fele tápszer. Pár napig figyelni, hogy nincs-e gond. Aztán este ugyanígy adni. Ha minden rendben van, akkor már kaphat tiszta tejet először reggel, aztán este is.

Én is gondolkodom hetek óta, hogy adjak-e a kislányomnak tejet. Eléggé felhúztam magam a Babavilág műsorán, ahol azt mondták, hogy 3 éves korig semmiképp se kapjon, helyette adjunk méregdrága baba tejitalt. Pár hónapja még 1 éves kor volt a határ. Ez most már tényleg kezd "hogyan-húzzunk-ki-minél-több-pénzt-a-családok-zsebéből" szagú lenni.

Nálunk is elég kevés a pénz, horror összeg minden hónapban a tápszer. Így én biztosan nem fogok 3 éves koráig várni a tejjel, hamarosan bevezetem. Próbáltam a Humana Babyfit-et én is, ami tényleg olcsó, de egyszerűen nem jött átt a cumin, annyira sűrű volt, bárhogy is készítettem el. Így nálunk is marad az olcsóbb megoldás.

Attól, ha most adsz neki tejet, nem károsítod a szervezetét. Statisztikák mutatják, hogy azoknak nagyobb a tejérzékenységre való hajlama, akik korábban kapnak tejet. De ez nem azt jelenti, hogy tutira tejérzékeny lesz, ez azért nem olyan mindennapos dolog.

2010. nov. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%
Menjetek már ezzel a "méregdrága tápszer" kifogással...! Semmivel nem drágább a tejital, mint a tej!
2010. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!