Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babának megfázásra...

Fél éves babának megfázásra milyen (NEM HOMEÓS! ) gyógyszereket szoktak adni?

Figyelt kérdés
Kérlek hogy aki tud, az a kérdésre válaszoljon, egyéb vélemények kíméljenek.
2010. nov. 17. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Megfázásra nem kell gyógyszer!

C- vitamin csepp, anyatej

Ha lázas lázcsillapító.

2010. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nurofen, Cebion és Baby Luuf balzsam éjszakára, ha taknyos is.
2010. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi Rinathiol köptetőt kaptunk, Cebion cseppeket, láz esetén Nurofen szuszpenzió, ha magas, akkor Germicid kúp... + orrszívás ezerrel... Jobbulást!
2010. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A cebiont szoktam adni neki minden nap (8 cseppet), megelőzésképpen is. Szerintetek most adjak többet? Vagy többször?

Sajnos nem anyetejes a babám, így az anyatejre nincs lehetőség :( :(

Már kapott egy noraminophenazoni kúpot, van nurofen szirup is, azt éjszakára tartogatom, ha jobban belázasodna (most 38 fenékben).

A drnő sajnos egy hétre elutazott, így nem tudom megmutatni neki most a gyereket, és azt mondta, h a helyettesét csak vészhelyzetben hívjam.

Nagyon félek, hogy nehogy tüdőgyulladása legyen, de lehet, hogy csak túlaggódom az egészet :( :(

Egész éjjel sírt szegénykém, pedig soha nem szokott :(

2010. nov. 17. 12:31
 5/15 anonim ***** válasza:

Mi az hogy a helyettesét csak vészhelyzetben hívd??

Eldobom az agyam.


Nálunk múltkor szabin volt mi dokink, levittem ahhoz, aki helyettesítette.


első

2010. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A lazcsillapitas kohogescsillapitas stb melle hazipraktikanak nagyon jo, ha a furdovizebe kamillteat onesz.Parasitod a levegot es surun szelloztetsz.

Ne a hatan aludjon vagy akkor ne viszintesen, hogy ne a tudejebe folyjon a valadek.

Ha oldalt vagy hason alszik akkor kifele tud urulni.

Meg egy tipp ami nagyon jo: amikor furdik keszits oda egy talba forro vizet (olyan forrot amibe bele tudsz nyulni) es meleg vizes kezzel (lehet ksmilla tea is) probald kiszedni a valadekot az orrabol.Tudom, hogy nem guszta, de ha beteg a gyerek en ilyennel nem foglalkozom.

Jobbulast kivanok.

2010. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát hogy két köhintés miatt ne hívjam, mert a helyettese ugye folymaatosan a saját rendes gyerekeit is ellátja, ezen felül a mi dokinkét, és még a sűrgőseket... És azt sem tudom, hogy hogy rendel, stb :(
2010. nov. 17. 12:41
 8/15 A kérdező kommentje:
12:39, ezt hogy kell? Mert én mindentovábbi nélkül benyúlnék kézzel, mindgey h guszta vagy nem, de olyan kis pici az orrocskája, h nem fér be az ujjam! Vagy nem erre gondoltál?
2010. nov. 17. 12:42
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is orvos, vidd be, aki ott van helyette, megnézi.

A Panadol szuszpenzió csillapítja a tüneteket (ha fáj a torka vagy enyhe láza van), a Baby Luuf segíti éjszaka a lélegzésben, a Nasivin legenyhébb változata, mi direkt újszülötteknek van (éjszakára, hogy ne duguljon be az orra), Cebion cseppek (szerintem nem kell többet adni). De azért orvos is.

2010. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezt apukam csinalta Nekunk mindig igy es most en is a lanyomnak.Nem kell belenyulni!!Fentrol lefele huzod le az ujjaid az orran ugy hogy picit osszenyomod.Ez furdes kozben szoktam leginkabb mert olyankor a goztol konnyebben urul a valadek.Kislanyom most eloszor beteg (eddig csak a fogzas miatt csinaltam Neki) es nagyon valadekozik az orra.Az orrszivozastol uvolt ennel, meg szepen eljatszik a kadban, eszre sem veszi szinte, hogy az orrat tisztitom.
2010. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!