Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babának megfázásra...

Fél éves babának megfázásra milyen (NEM HOMEÓS! ) gyógyszereket szoktak adni?

Figyelt kérdés
Kérlek hogy aki tud, az a kérdésre válaszoljon, egyéb vélemények kíméljenek.
2010. nov. 17. 12:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Gyógyszer nem kell neki szerintem sem.

Tengervizes orrspray orrszívás előtt és ha nagyon folyik az orra, akkor a babáknak való Nasivin, de azt csak pár napig szabad adni.

Amúgy az Euphorbium orrspray nagyon jó, bár homeós és elég drága.

Orrszívás naponta 10-15x is akár!!!

Éjszakára kend be a hátát Baby Luuf balzsammal, az nagyon sokat segít.

Sokat kell szellőztetni és mindenképpen vidd ki sétálni, ha nem lázas, a friss levegőn ált. kidugul az orr.

Ja és ha 38 fokot mértél a fenekében, az nem láz!!! Abból 0,5-öt le kell vonni, tehát 37,5 fok a testhőmérséklete, ami éppenhogycsak egy kis hőemelkedés.

38 fokig nem kell csillapítani, tehát 38,5-öt mérsz a fenekében, csak akkor adj neki lázcsillapítót!

2010. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat! Most először beteg, és nagyon megijedtem. Egyedül vagyok vele, így még rosszabb a dolog. Megvettem a loofot, meg a nasivint, remélem minden ok lesz, és nincs semmi komolyabb baja. Az ebédet megette jóízűen, velem ellentétben, mert én mindjárt hányok az idegtől.

Köszi még egyszer mindenkinek!

2010. nov. 17. 16:02
 13/15 anonim ***** válasza:

nurofen, panadol baby (panadolt jobban megeszi)

nekem azt mondta a doki, h 3 napig akkor is adjam, ha nincs láza

2010. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Jobban van már a babád?

Amúgy folyik az orra nagyon? Az orrszívás nagyon fontos, mert ha nem tud kiürülni a váladék, akkor sokkal betegebb is lehet :( Orrszívás előtt pedig tengervizes orrspray-el lehet fellazítani a váladékot, attól könnyeben kijön.


Bocsi, nem az észt akarom osztani, hanem sajnos már 3. éve csinálom végig így az őszi-téli időszakot a 2 kisfiammal, így már van némi tapasztalatom :)

Bár hogy miért kapnak el mindig mindent, az rejtély :)

2010. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, jobban van sokkal. Láza is lement, és nem is szörcsög annyira. Minden reggel ki szoktam szívni az orrát, és ahogy írtátok, előtte fellazítom tengervizes orrspray-vel, és mosolyogva tűri, de most minden orrszívásnál üvöltött. Nem tudom, miért. Szerebcsére fehér vizes váladék jön az orrából, nem sárga, szóval megúsztuk, úgy tűnik. Este alaposan kipucoltam, és utána cseppentettem baba nasivint, hogy éjjelre ne duguljon be. Most már kifele megy a megfázásból, azt hiszem.

Köszi még egyszer a segítőkész válaszokat és tanácsokat!

2010. nov. 18. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!