Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy próbáljam meg átszoktatni...

Hogy próbáljam meg átszoktatni 15 hetes babámat, hogy este előbb elaludjon?

Figyelt kérdés
Minden este fent van éjfélig - fél 1-ig, totál ki vagyok már merülve.Persze eddig kézben kell tartani és szórakoztatni, egyedül nem marad el. Van valami jó ötletetek? Nagyon köszönöm!
2010. nov. 17. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogyan alakult ki ez nálatok.Mi az első estétől kezdve 18:30kor fürdünk,vacsi és már 19:30 ra már általában alszik.+- félóra.Napközben sokat alszik?
2010. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15 hetes baba éjfélig???Te jó isten...Az utolsó alvásból mikor kel fel??Mert ha mondjuk este 8-kor akkor ne csodálkozz!Az enyémnél is már a legelejétől be van állva,hogy 7óra fele fürdünk majd szopcsi és fél 8-kor már alszik mint a bunda!A délutáni alvásából fél4-4 óra fele kel fel!Most 6 hós!Szerintem próbálj meg a napirenden egy kicsit változtatni mert ha beáll a biológiai órája erre a késői időpontra SOHA nem fogod tudni leszoktatni róla!Sok sikert!
2010. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazság szerint, napközben is nagyon keveset alszik. Általában fél 6 körül kell fel az utolsó alvásból (ami kb. 20 perces), és utána már nem is alszik. Nem értem mi ez nála. Fél 8-8 körül van fürdés, utána szopi, és mégsem alszik... :(
2010. nov. 17. 20:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Én két dologra gondolnék. Első - ne vedd zokon, ha nem így van - a tejed mennyisége.

Nagyon pici még, nappal kb. 3*1 órát, éjjel pedig 9-10 órát kéne aludnia 1-2 ébredéssel. Ha nem lakik jól, nem tud elaludni. Írod, hogy igény szerint szoptatod, lehet hogy azért kel ilyen hamar, mert nincs tele a pocija.

1-2 napig a nappali szopásoknál mérd mennit eszik. Mi is így jöttünk rá, hogy a fiam miért fogy olyan vészesen: 20 perc alatt SEMMIT nem szívott, pedig nekem úgy tűnt.

A másik, hogy az amúgy is fáradt, kimerült babát még kézben is tartani és szórakoztatni szerintem hiba (anyósom is énekel az ájulásig fáradt unokának, meg zötyögteti a lábán, amitől még jobban kimerül). Ha látod hogy álmosodik, biztosíts neki nyugodt körülményeket az alváshoz, takard be, olyan kuckósan, simogasd a pociját, hátát, segítsd őt elaludni. Ha túljutnak a holtponton, utána irtó nehéz őket lenyugtatni és elaltani.

Ezek csak az én tippjeim látatlanban. Sok sikert!

2010. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó vagyok. Nem tudom, honnan vettem az igény szerinti szoptatást...... Na mindegy, ami még eszembe jutott, hogy nem iszol esetleg kávét, sok kakaót? Mert az átmegy a tejbe, és nem tud tőle aludni (tapasztalat).
2010. nov. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

19:42-es vagyok!

Utolsónak teljesen igaza van,szerintem már addigra túlpörög,átesik a holtponton,főleg azért mert napközbe sem sokat alszik és akkor már estére hulla fáradt és már nemtudja magától kizárni az ingereket!Ja és az is igaz sok babánál,hogy mondjuk pl a ringatással,popórázogatással az ellenkezőjét váltod ki:nem ellazul hanem még jobban felpörög(én is ezt tapasztalatból írom)teremts neki nyugodt,csöndes,sötét környezetet(nállunk pl altatásnál márcsak egy lávalámpa ég)tedd be a kiságyába simogasd a hátát,halkan dúdolj neki stb!Lehet,hogy egy pár napba beletellik mire rááll ő is az új alvási módszerre de meglátod sokkal jobb lesz!Ja és a nappali altatásnál is így tegyél!Én még olyankor is leengedem félig a redőnyt neki,az enyém pl világosba semmit nemtudott aludni és soha nem keverte össze a nappalt az éjszakával!esetleg ajánlom a Suttogó könyvet,vagy Vida Ági:Álomba ringató praktikákat,tök jó dolgok vannak benne,én ezekből vettem egy csomó mindent és az én 6 hósom nappal 4 órát(2 részletben)éjjel pedig 12-13 órát alszik és soha nincs gond az altatással!Bocs nem akartam okoskodó lenni,remélem tudtam segíteni!

2010. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azért majd jelentkezz, hogy haladtok!

2010. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm, hogy írtatok, sokat segítettetek!!! Kislányom tegnap este már fél 10-kor aludt, reggel 9-ig! Egyszer kelt fél 5-kor szopizni. :))) Az esti szopi után láttam, hogy fáradt, megkapta a cumiját, becsukta a szemét, és már raktam is be a kiságyba, még kicsit dúdoltam neki. Szopi előtt mindent lekapcsoltam, tévé, villany, ezzel is nyomatékosítva, hogy alvás idő van. :)

Remélem most már minden este így lesz! :)

Egyébként tejcsivel nincs gond, 20-25 dkg-ot hízik hetente. :) (De nem vettem zokon!:) )

NAGYON NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!!

2010. nov. 19. 10:13
 9/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni: nem kávézom, nem iszom kakaót, csak egy-két pohát teát szoktam.
2010. nov. 19. 10:15
 10/12 anonim ***** válasza:

11:14-es vagyok!

Nagyon örülök,hogy így alakult csak így tovább!Ugye,hogy neked is meg neki is sokkal jobb így???Így már rögtön más színben látja az ember a világot!!!

2010. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!