Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogy lehet hatékonyan...

Anyukák! Hogy lehet hatékonyan babát (7hós) "átszoktatni" kicsit későbbi ébredésre?

Figyelt kérdés
Kislányom már 1/4 7 körül fürdik (muszáj, mert már nem bír magával), és utána általában legkésőbb 7kor már alszik. Reggel viszont 1/4 6 - 1/2 6 felé felébred. Volt már nem egyszer, hogy csak később aludt el (1/2 9 körül), de reggel ugyanúgy ébredt. Jó volna, ha csak 6 körül kelne, jönnek a "sötétebb" reggelek... (Az éjszakát egyébként átalussza, nappal is nagyon nyugodt, jókedvű, nem sírós kislány)
2011. szept. 5. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg 10 percekkel eltolni a fürdetést és altatást, és fokozatosan átszoktatni a későbbi fektetésre, hátha ezáltal később is ébred majd.

Nálunk ez tavaly bevált, mert októberben az óraátállítás miatt már este 6-kor álmos volt a lányom...muszáj volt eltolnunk egy kicsit az időt, mert különben reggel 4-kor már kelhettünk volna...

Amúgy nem könnyű, mert ha álmos, és később fektettem, volt hogy reggel ugyanúgy korán kelt.

Egy kis türelem és kitartás kell, hátha alakul ez még magától is, és reggel is tovább alszik majd.

Most 11 hónapos és teljesen magától átszokott arra, hogy reggel egyre később és később ébred, most már este 8-tól, reggel 9-ig nyomja a drágám szerencsére. :)

2011. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyire van sötét nála? Nálunk is volt egy ilyen időszak, kb ennyi idősen. Vagy az idő segített, vagy az hogy teljesen leengedem a redőnyt, és az ajtajára (tejüveg) tettem öntapadós tapétát, hogy ne világítson be az előszoba fénye, mikor a férjem készülődik. És ha nem sír, csak gagyarászik, sikongat, nem szoktam bemenni. Nyugodtan elkészítem a nagyobb kakaóját, a kávét és a kicsi tápszerét, és csak utána megyek be. Ez nálunk 7 körül van.

Vagy próbálhatod azt is, hogy esténként 10 perccel kezdessz később mindent, ha már nyügi valamivel le kell foglalni, akár kimehettek sétálni fürdés előtt egy félórát, vagy zenét hallgatni. És kb. 1-2 hét alatt ki tudod tolni kb. 7-re a fürdés kezdetét, a fürdést is naponta 2-3 perccel hosszabban csinálni, hogy kb. fél 8 körül legyen az öltözés, utána szopi/tápszer, vagy ahogy szoktátok és mehet aludni. Így kb. 3/4 8 kor kerül ágyba, és ha másnap ugyanúgy ébred, akkor is tartani a későbbi fektetést (akár a nappali alvásokat is tolhatod 10 percekel), szerintem néhány nap és megszokja.

2011. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Le van engedve a redőny, tök sötét van, de ez nem zavarja. Négykézlábra áll, és magyaráz magának. Kicsit hagyom, de aztán nyüsszög, mert nem tud hátra fordulni. Ha megfordítom, 5 perc , visszafordul, és kezdenénk előlről. Próbáltam már azt is, hogy tolom a fürdést, de nem igazán sikerült, mert ha soha nem is, de akkor tuti hisztizik :o( De azért majd próbálkozom.
2011. szept. 5. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem is told ki a fürdetést. most még jó idő van, esetleg vidd ki este is sétálni. reggel meg egy darabig mégha később is feküdt le a megszokott időben kel majd fel de 2-3 nap és átáll. a lányom anno 3/4 6-kor kelt, aztán kitoltuk az esti dolgokat. most oylan 7,15-8,15 körül kel.
2011. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egyáltalán nem a hozzászokás még. Hisz csak 7hós! Az én fiam is úgy kezdte átaludni az éjszakákat, h eleinte este 9től hajnal 4ig aludt csak, aztán ez az idő múlásával fokozatosan tolódott neki 5re, 6ra, 7re, végül úgy 1éves kora óta már 8előtt ritka ha ébred. De ehhez én is kellettem. Nem szabad játszópartnernek lenni hajnalban. Amíg csak bírja a gyerek, addig mindig vissza kell altatni, vagy legalábbis próbálni. Így lehet húzni az időt. És előbb-utóbb érteni fogja, h pl. most még sötét van, anya bejön, de nem játszunk, így aludni kell még.

Az esti fürdést meg tényleg húzzátok el, mert nagyon korán van. Nyűgös vagy sem, ilyen esetben neked kell kibírni ha eredményt akarsz. Érdemes délután 4-6között beiktatni egy alvást, és akkor jobban bírja 7ig.

2011. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát átszoktatni nem tudom, hogyan lehet, de nekünk még fél 6-6 körül alszik fél órát, néha 1 órát, aztán 7-kor vacsi, büfi után egy kis játék, utána fürdés háromnegyed 8-8 körül. Utána kis tápszer még, egy büfi, és fél 9-kor, legkésőbb 9-kor alszik.

Így szokott kelni fél 8-kor, néha 8-kor.

2011. szept. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az esti eltolás sem segit ezen. Legalább is nálunk igy van, ha korábban ha későn alszik el akkor is 7 körül kel.

Nővérem fiának volt egy korszaka amikor 4-fél5-kor már felugrott az ágyból és már be kellett vetni az ágyat, 6-kor elsők voltak mindig az üzletben. :)

2011. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

AZ én fiam is ilyen! negyed6- fél6 között kel, csak ő már elmúlt 13 hónapos. Nálunk a fürdés fél8kor van, utána tápszer, majd altatás, negyed 9kor már alszim általában. És még így is korán kel. :(

Szóval, nálunk nem jött be, hogy később fürdetjük.

2011. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, hiába hogy nem játszok vele mikor felébred, ő szórakoztatja magát azzal, hogy próbál mászni, matat. Azt nem tehetem meg, hogy nem megyek be hozzá ha nyüsszög, mert beszorul valamije a kiságy rácsába... vagy ha nagyon nem foglalkozom vele, azt érem el, hgoy egy nem sírós kislányból sírósat "csinálok" - amit a legkevésbé nem akarok. Az éjszaka átalvásáról meg annyit, hogy ha este 7 kor már alszik, és reggel 5 körül kel, akkor folyamatosan alszik 10 órát, ami azért nem kevés, ezért kéne később aludni. Alvást beiktatni nem tudok, abban nincs rendszer. Akkor alszik, ha álmos. Elaltatni nem lehet, fekszik csendben, vagy matat, de nem alszik. úgy látszik beéri napi 10-12óra alvással. Úgyhogy annyira nem egyszerű, de tényleg megpróbálom húzni az esti időt, mert ha jön az óra-átállítás, nem szeretnék 4kor kelni :o(


Ha még van, várom a többi 5letet is!

2011. szept. 5. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!