Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babák anyukái leírnát...

Refluxos babák anyukái leírnátok mik voltak a tünetek, hány hónapos korban kezdődtek és hogyan vizsgálta meg az orvos a babát? Főleg anyatejesekre vagyok kíváncsi. Mit kaptak rá?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, miből gondolod hogy a babád refluxos? Ezt a doki mondta, vagy azért mert felbukja néha az anyatejet, azért gondolod? Anyatejes babák nem szoktak refluxosok lenni.
2010. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kisbabáknál a leglátványosabb tünet, ha feltűnően sokat és sokszor bukik (a bukás amúgy normális, mert nekik még függőleges a gyomruk és a gyomorszáj sem zár még rendesen így idő kell, hogy ez kialakuljon)

Illetve előfordulhat, hogy esetleg sokat köhög a gyerek. Bár ez inkább idősebb korban van.

2010. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azonnal bukott,a születése után rögtön.Szinte mindig ott volt a kis feje mellett a pelenkán a sárgás plecsni.Anyatejes volt,és semmiféle kivizsgálás nem történt,egyszerűen mondták h hát ő bukós baba,és h majd lmúlik,most 1 éves,de még mindig bukik,igaz már nem sűrűn..Kaptunk Ar tápszert,mivel csak 4 hós koráig szopott,azt nem olyan könnyű kibukni neki.Hasfájós is volt.Állítólag van egy por,a milumil gyártja,amit ha szopi előtt adsz neki,akkor megköti a gyomrában az anyatejet.Persze mi erről sem tudunk,senki nem mondta..csak most hallottam itt kb. 1 hónapja..Elég sokat kinlódtunk a problémával:-S
2010. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szinte minden szopi után bukik pár hete, és ordít szopi közben, hol 5 perc múlva, hol már fél perc után, és a szájában van a tej, mintha nem tudná lenyelni, olyan furán nyel, mintha fuldokolna. Katasztrófa minden evés. (5 hónapos)
2010. nov. 17. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy kisebb mennyiséget a szoptatás előtt lefejni, hátha csak nagy slunggal jön belőle, és ezért neki az tul sok egyszerre. Ha egy keveset lefejsz, akkor csökken a nyomás, és talán ez segithet.
2010. nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg még az jutott eszembe, hogy mikor én voltam szoptatós anyuka, bizony elég ideges voltam a rokonok látogatásai miatt, és azt figyeltem meg, hogy a babám teljesen átvette valahogy az én idegállapotomat, és ha én idegesebb voltam, vagy nem rá figyeltem 100 %osan, akkor ő is nyügös lett.
2010. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

"Anyatejes babák nem szoktak refluxosok lenni."


Ez mekkora marhaság, már ne is haragudj! Az anyatejnek nincs köze ahhoz, hogy a gyomor hogy zár...

2010. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De bizony hogy mindenhez van köze, közvetve. Olvasd el Ferencsik Istvántól a Gyermekeink táplálása c. könyvet, és megtudod nagyokos!Én nem hiszek a tápszergyártóknak, sokkal inkább hiszek a természetnek. Miért nem bukik minden baba? Ennek is megvan az oka. Persze nem tudunk mndent tökéletesen csinálni, főleg egy pici baba mellett, de törekedni kell arra.
2010. nov. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia,nekem a fiam egyáltalán nem bukott,eszembe sem jutott volna,hogy refluxos,szoptattam.2 hosan volt légzésmegállása,vizsgálták,és refluxot találtak nála.a légzésmegállás meg azért volt,mert visszajott a tej neki és valahogy felszívta tudore,ami egy blokkot okozott,így magyarázta a doki,de nem kapott rá semmit,tovább kellett tartogatni a szopi után,a kiságyat alátámasztottuk.5-6 hosan elkezdtem hozzátáplálni,és elmult neki,bár mondom,o egyáltalán nem bukott.
2010. nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!