Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hét hónapos kisfiam nem...

Hét hónapos kisfiam nem "kanalaz" többet 20ml-nél, ezért mivel nem hajlandó még mindig nem tudom kiváltani az uzsit.6hós korától sok mindent megkóstolt már, de ritka, hogy 30ml-t megszik valamiből. Volt ilyen helyzetben a babájácal? Valami jó tanács?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Végy a te kezedbe is egy kanalat,és abból etesd te,ő pedig "egyen" az övével.
2011. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
már próbáltam,sajna nem jött be,amúgy anyatejes
2011. szept. 19. 11:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Nemrég volt itt egy anyuka kétségbe esve, hogy egy éves gyermeke csak tápszert hajlandó elfogadni, és még mindig nem sikerült kiváltaniuk egy étkezést sem. Ilyen is van.


Én fiammal kiváltottunk 3 étkezést kanalasra, kijött közben egy foga, és most jön a második, és a felső kettő egyszerre, és most napok óta nem hajlandó kanalasat enni. Főzöm neki, és ehetem meg, mert csak meglátja a kanalat, sír. Nem is erőltetem, akkor kap tápit, az is elég tápláló még ebben a korban.

2011. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nálunk az alsó 2 már 5 hósan kijött,igaz,most a felső 2vel kinlódik már 1-2 hete

lehet a foga zavarja,mert mostanában sokszor felkel éjszaka is

próbálkozok tovább,hátha 1szer rákap

2011. szept. 19. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam a kisfiammal. Csak akkor javult a helyzet, amikor már darabosat evett. Tehát amikor más semmit nem pürésítettem neki. Nagyjából 9-10 hónaposan már szépen rágcsálta a kaját, onnantól változott meg, onnantól tudtunk lejjebb adni a szopizásból.
2011. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azért fura Nekem ez az egész,mert van 1 4éves tesója és vele a 3. héten mát kiváltottam az uzsiját,hát igen,ezért nem szabad őket összehasonlítgatni,mert mki más
2011. szept. 19. 11:40
 7/8 anonim ***** válasza:

az hogy eszik és kotolgat, az teljesen jó. minden gyerek más. van olyan ismerősöm, ahol 8 hóig semmit nem volt hajlandó enni.

szeritnem jó ez így, addig kostolgatja, amíg nincs kedve többet enni, aztán majd rákap.

étkezést kiváltani ráérsz még, ha a gyereked így diktálja a tempót.

2011. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
csakhogy szerintem kezd kevés lenni neki a tejem,ezért inkább hozzá táplálnék,mint tápszert adjak,bár ezzel sincs promlémám,csak az 1. gyereknél hirtelen,mivel nagyon beteg lettem ,abba kellett hagynom a szoptatást,mivel olyan erős gyógyszert kaptam
2011. szept. 19. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!