Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mennyi idő alatt...

Hogyan és mennyi idő alatt alszik el este 1,5 év körüli gyereked?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mesélsz-e neki (mit)?, verseket mondasz-e, énekelsz-e (miket) és mennyi ideig, ?stb.stb. Vagy a jóéjtpuszi után egyből alszik? Kíváncsi vagyok, kinél mi a szokás:)
2010. nov. 20. 23:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 23 hónapos. Este fürdés után olvasunk egy kicsit még a nappaliban a kanapén. Utána bemegyünk az ő szobájába, melléfekszem, és iszik cumisüvegből másfél dl tejet. Sötét van, és nem beszélgetünk ilyenkor már semmit. Ő ugyan sustorog magában, de én nem szólok semmit. Mire elfogy a tej, alszik :)


Mesét nem olvasok még neki a saját ágyában, mert állandóan mondja, hogy "még, még", és soha nem hagyná abba. Ezért van a nappaliban. Tudja, hogy egy rövid mese (abba is mindig beleszól, úgyhogy mégse olyan rövid), és utána a szobájában már csend és sötét van. :)

2010. nov. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kislányom 18 hónapos, én még fürdés közben szoktam neki énekelni, mondókázni (a mesét nem várja ki, nem is figyel rá) aztán már csak berakom a kiságyba, melléfekszek az ágyra, fogom a kezét kb.fél óra alatt elalszik.
2010. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia én most alakítottam ki az új rendet, hogy öltözés után beteszem a kiságyba, puszi, integetek és kijövök.

Sokáig én is lefeküdtem mellé és fogta a kezem, de a végére már másfél órát szórakozott így, mire elaludt.

Most elalszik 15 perc alatt, és én is haladok addig a dolgommal. Mesét most tervezek, hogy beszúrok vhová, de még nem tudom, hová.

2010. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fürdés, tej ivás után még játszunk a nagyágyban, aztán átrakom az övébe, tv. kikapcsolva, odaülök mellé, kicsit ringatni kell, közben énekelek neki Halász Judit dalokat, azt nagyon szereti. Csiribiri, bóbita, Itt a tél, kb. 5 per, és már kifordul a kezemből, le akar feküdni. Néha még forgolódik az ágyban, de ha nagyon álmos, akkor hamar elalszik.
2010. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

9 óra körül alszik el a babám!

Bekapcsolom a zene csillagot, ami 30 peren keresztül altató dalokat játszik, melléfekszem és 5 perc alatt elalszik!

2010. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
fiam 14,5 hónapos.Hétkor megfürdik, aztán játék hármasban 19.50-ig.Akkor ketten átmegyünk a szobájába,ahol már sötét van,csak a sólámpa ég.Leülök a kanapéra,az ölemben megiszik egy deci tejitalt,még egy pár percig az ölemben van,aztán berakom a kiságyba és kijövök.Ő pedig szépen elalszik egyedül.Az egész összesen tíz perc,nyolckor már alszik.
2010. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

16 hónapos a fiam. Este fürdés, utána be az ágyba, kakaó, puszi, megfogom a kezét, és 5-20 percen belül alszik. Ha nem nagyon fáradt, akkor dumál vagy 10 percet, amit meghallgatok, közben simogatom. Ha nagyon fáradt, nem is kell mellé ülnöm:)

Mese még nem köti le, csak ha mutogathatja közben a képeket, így azt lefekvéshez nem kap:)

2010. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 20 hónapos. Nálunk 8-kor van a fürdés, ami elég hosszú, mert imádja (fél óra), utána öltözés, mese a hintaszékben az Ő szobájában, aztán tápszer ugyanott, de már sötétben. Miután megitta beteszem az ágyába, puszi, szeretlek és kijövök. 10 percen belül alszik.
2010. nov. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú, akkor csak nálunk van még cici? Már le szeretném szoktatni, de most fogzik, és sajnálom, mert csak így tud megnyugodni. Ha ezen túl vagyunk, leszoktatom, de hogyan csináljam? Kérlek, adjatok tanácsot. Bocsánat az offért, de érdekelne a véleményetek. Köszönöm. Ja, és 15 hónapos pont.
2010. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 17,5 hónapos. Fürdés után már nincs semmi más program csak a szopizás. Miután szopizott,ott maradok mellette az ágyban, odabújik hozzám és pár perc múlva már alszik is. Próbáltam,hogy mesét olvasok neki lefekvés előtt, csak az a baj,hogy állandóan a képeket mutogatja és kommentálja,így teljesen kiverődik az álom a szeméből. Ezért a mese nálunk napközben van.
2010. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!