Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mennyi idő alatt...

Hogyan és mennyi idő alatt alszik el este 1,5 év körüli gyereked?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mesélsz-e neki (mit)?, verseket mondasz-e, énekelsz-e (miket) és mennyi ideig, ?stb.stb. Vagy a jóéjtpuszi után egyből alszik? Kíváncsi vagyok, kinél mi a szokás:)
2010. nov. 20. 23:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi, írhattok még!!! Holnap majd kommentálok /vagy kommentelek vagy mifene :D
2010. nov. 23. 22:20
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

16 hónapos.

Cumival és egy plüss majommal alszik, azt fel lehet húzni, és zenél, és odateszi a fülére :))

De mindig ott kell lenni mellette amíg elalszik, ha ki akarok menni, ordítás van.

Általában hamar elalszik, mint pl ma, letettem, oldalra fordult és már aludt is :)

Ha nem megy ilyen gyorsan, akkor zenél a majom, én meg simogatom az arcát. Ezt nagyon szereti, odahúzza a kezem.

Könyvből nem tudok neki mesélni, mert el akarja venni a könyvet és nézegetni.

Szóval nekünk nem az elalvás a gond, hanem az hogy kb éjfél körül felkel, és átjön hozzám :)

2010. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a fiam nemsokára 15 hós. Egy héttel ezelőttig az volt a rend, hogy fürdés fél 8-kor (kb fél óra vagy több, mert imádja, itt énekelek, mesélek neki), utána bementünk a szobájába, ahol ég egy pici lámpa, 3 dl tejitalt becumizott, beraktam az ágyba, villany lekapcs és kijöttem, ez 7 hós kora óta így ment. Aztán 1 hete valami megváltozott, nem engedte, hogy betegyem az ágyába, ordított, mintha félne (soha korábban nem hallottam ezt a fajta kiabálást), pár nap kitartó munkájával (nappal is ugyan ez volt, csak akkor aludt, ha én is aludtam mellette) elértem a következő altatási menetrendet: fürdés, 3 dl tejital, majd 5-6 percig tartom a karomban, ringatom, beteszem az ágyába és ottmaradok vele, simogatom (de nem beszélek, énekelek), aztán ha elaludt, lekapcsolom a villanyt és kijövök. Reggelig alszik. Valószínűleg megijedt valamitől, ettől alakult át.
2010. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

14 honapos koraig ugy aludt el a kisfiam, hogy mellette fekudtem. Semmi zaj, semmi beszed, csak fekves, o neha kuncogott, de nem reagaltam, mert akkor az osszes alom kiment a szemebolt.

Azutan megszuletett a teso, ot is vittem be magunkhoz, egyaltalan nem akart igy elaludni,jatszott volna, a picit meg csak akkor tudtam csendben tartani, ha epp szopott.

Igy bevezettem az egyedul elalvast. Bevittem az agyba, betakartam, elkoszontem, puszit adtam, kijottem.

Nagyon hamar megtanulta, nappal is, este is igy aludt el.

Egeszen addig, amig a ferjem munka miatt kulfoldre nem koltozott, akkor annyira anyas lett a nagyobbik fiam, hogy nem volt mar hajlando elaludni. Igy 21 honapos kora ota ismet az van, hogy be kell mennem hozza, viszem az occset is, ha epp nem alszik. Ez igy nekem nem jo, nelkulem nem alszik el, ha mellette vagyok, akkor pedig gyakran masfel oran at tart az alomba zuhanas.

:-(

2010. nov. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 1,5 éves a kisfiam este 8 után van a pancsi amit nagyon élvez, közben én is szoktam neki énekelni meg mondókázunk! Aztán beviszem a szobájába és ő szépen megissza a 2 dl tejet vagy kakaót! Beteszem a kiságyába és simogatom a kis fejét.

Ő persze még beszél meg énekel de nem foglalkozok vele!

10-15 perc és alszik szépen!

2010. nov. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 21 hónapos.Este fél7-7 körül van fürcsi,utána a szobájukban-van még egy 3 éves fiam-megtörölközünk,felöltöztetem,aztán megy be a kiságyába.Ő minden este kakaózik,úgyhogy ezután kapja a kakaóját,szépen megissza,utána nézi még a tévébe a mesét-könyvet mi se szoktunk este már nézegetni éppen azért,amit már irták előttem is,akkor elmegy az álom a szeméből-aztán kb.10-20 perc múlva alszik.Általában fél9 körül már szundit,ritkán alszik el később,ha a fogacska nagyon kinozza és nehezen tud elaludni,akkor később alszik el.Kakaó után jó éjt puszi,betakarom és kijövök tőle.Nem kell ringatnom,ölben altatni vagy ilyesmi,kezdettől fogva igy szoktattam,hogy leteszem az ágyikójába és magától aludjon el.A fiam is elalszik magától szerencsére,ez egykönnyebbség,ha nem kell a gyerkőc mellett órákig ücsörögni,igy én is tudom rendezni a dolgaimat és minél hamarabb bebújni az ágyba apa mellé. :)
2010. nov. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ, mindenkit felpontoztam:)

Úgy látszik, ahány ház, annyi szokás! :))

Nálunk fürdés előtt vacsora, utána tej, aztán fogmosás - van, hogy 10 percig, mert szopogtaja a fogkeféből a vizet, aztán beteszem az ágyba, de ott még néhányszor feláll (büfizni), közben mikor-mit olvasgatok neki, vagy fejből a kedvenceit (versek kicsiknek pl. a Cini cini muzsikából), ez olyan 20 perc ált, aztán kimegyek, ő még dumálgat magában egy kicsit, aztán alszik.

Köszi mégegyszer mindenkinek! :)

2010. nov. 24. 23:20
 18/18 anonim ***** válasza:
22:08-asnak üzenem,hogy örülj neki,hogy még mindig szopik a babád! Azért,mert a többség nem szoptat (sajnos) az nem azt jelenti,hogy az a jó! Az anyatej a babának való táblálék! Nehogy leszoktasd szegényt! Majd elhagyja magától,rá kell bizni! Legalább 2 éves korig ajánlott szoptatni,de tovább is lehet simán,amig a baba akar. Nyugi,20 évesen már nem a te ciciden fog lógni :D
2010. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!