Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babánál még működhet...

7 hónapos babánál még működhet a Suttogó titkaiban leírt módszer?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van aki szerint nagy hülyeség a könyv, de olyanok válaszát várom elsősorban akiknek bevált. Nagyon-nagyon nehéz a kislányommal, nagyon sírós, rossz alvó baba (mindig is az volt), éjjel 20 percenként ébred. Akárhogy erőlködök egy napirenden nem sikerül, ezért most megvettem a "suttogót". Tudom, h előbb kellett volna, de már nagyon elkéstem vele?
2009. jan. 13. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Egyik ismerősöm babája is óránként ébredt éjszaka 7 hósan, többször szoptatta anyukája (teje volt bőven) , aztán végül kiderült, hogy mégiscsak éhes, hiába a sok tej (mennyiségre elég volt, de tartalmilag már nem) . Esti szopi után adnak neki tejpépet, azóta csak 1x kel éjszaka.

Bocs az off-ért, ez nem suttogó téma, de hátha segít :)

2009. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6hósak vagyunk,hát nem 20percenkjént de kb 4-10ig valahányszor felkelünk,hajnalban meg már velem alszik,mert nem bírom.az én fiam is rossz alvó.Nekünk nem segített a suttogó-vagy csak nekem nem volt szívem át szokatni-siratni.az enyém képes 3órán át visítani ha nem kap cicit.
2009. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

4,5 hósak vagyunk, nálunk sem használt.A kislányom 10kor alszik el, hamarabb sajnos nem lehet letenni, utána 2 óránként kel s eszik, nem nagy mennyiséget de eszik.

Nem tudom leszoktatni róla.Az éjjel 4kor hagytam bőgni 40 percet de csak cicin nyugszik meg.

Ez van :(

2009. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is 7 hónapos és ő is elég rossz alvó volt sokáig! A suttogó könyv nekünk sem jött be.Én magam próbáltam napirendet csinálni,hogy 1 pár napig megfigyeltem a kis csajszi viselkedését és lassan összehoztuk a saját napirendünket.Most is van,hogy tolódik de nem vészes(20-30perc csúszás belefér).Az éjjeli ébredésnek sok oka lehet,valami csikarja a pocakját(olyat ettél ami bántja,ha adsz neki pépeket(gyümi,zöldség,tejpép...azok is csinálhatnak szelet).Vagy maradt 1 kósza levegő buborék amit nem büfizett ki.Vagy a fogzás ami nálunk is sok álmatlan,sírós éjszakát szerzett.(7 fogunk van már és volt,hogy egyszerre 3 fogacska jött!)

Ne csüggedj,kitartás! Próbáld te alakítani a napirendeteket,hogy minden nap ugyanabban az időben keltek,játszotok,napközbeni alszik,a séta és a fürdés legyenek fix időben és közéjük próbáld beiktatni a kajcsikat. Hidd el ha kitartó és határozott vagy akkor sikerülni fog,mert te irányítasz és a baba követni fog.

Remélem tudtam segíteni!

Boldog babázást kívánok:7 hónapos kislány anyukája

2009. jan. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint nem csak mi vagyunk ilyen szörnyű helyzetben... Sajnos mi is már ott tartunk, h velem alszik, mert nincs erőm 10-20 percenként rohanni, szoptatni és még nappal is talpon lenni. Az is nagy bajunk, hogy napközben is nagyon keveset alszik. 3-4szer 20 percet és mikor felébred még nyűgös és látom, hogy nem pihente ki magát, DE sehogy nem tudom visszaaltatni. És kb hétről hétre változik, hogy mikor ébred reggel (van mikor fél 5kor, van mikor fél 8kor), pedig mindig ugyan akkor rakom le este aludni. Nem is tudom, mit tehetnék, ez a könyv volt egy reménysugár....
2009. jan. 13. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:

szia

bár te azt kérdezted,kinek vált be-úgy látom,főleg azok irtak,akiknek nem.mindkét véleményt meg kell hallgatnod.én a támogatók pártján vagyok-de úgy gondolom,h ezt neked kell eldöntened.ha úgy gondolod tetszik,amit olvasol-egyetértesz-és vagy elég kitartó,akkor nem késő.3 könyv is van-csak az első ir a pici babákról,ha jól tudom.én 2t olvastam el.pedagógusként nagyon sok egyezett az én nevelési elveimmel.persze nem kell mindent betartani,megfogadni.és pl.nekem is az alvással voltak problémáim-és 3 nap alatt túljutottunk rajta.minél hamarabb elkezded,annál könnyebb.minden gyerek más-más.lehet,h akiknek nem vált be-azoknak kicsit esetleg nehezebb volt-úgy gondolták,nem jó,és vissza tértek a könnyebb megoldáshoz,vagy megszoptatták.mindenki úgy csinálja,ahogy neki jó.ha 6évesen is velük alszik-és nem zavarja a szülőket!!-akkor nem baj.de én szeretném önállóságra szoktatni a fiam-már csak azért is,mert én nem voltam az.sokáig pl.még a városban is eltévedtem,meg anyukámat biztam meg 1-1 ügy elintézésével.a kisfiam szépen elalszik magától-forgolódik-énekel egy kicsit,majd elalszik.persze voltak gondok,pl mikor rájött,h fel tud állni-de türelemmel,kitartással szerintem menni fog.úgy látom,te megerősitést vársz-hát hajrá-én csak azt sajnálom,h nem a terhesség alatt olvastam ki

2009. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk ugyan ez volt a helyzet mi most 9 hósak leszünk a kisfiam nagyon rossz alvó születése óta ráadásul cicifüggő is ő is ezt csinálta 7 hónaposan vettem egy könyvet hátha segít a címe minden gyerek megtanul aludni!de nem segített én annyit tettem hogy éjszakánként mikor fölkelt nekem is 15-20 percenként nem adtam neki minden alkalommal cicit csak mellé bújtam cumit adtam neki és ringattam volt mikor bevált volt mikor nem akkor odaadtam a cicimet!Ez ment kb 3 hétig most már csak 2x3x kel éjjelente!De közben kiderült hogy a foga miatt is lehetett adtam neki caomilla vulgaris ch 15 de csak éjszakára és az is jot tett neki szerintem próbáld ki mert lehet a fogacskája zavarja és ártani nem ártasz vele hiszen ez gyógynövényekből készült!Tudom milyen fárasztó és nehéz de kitartás remélem tudtam segíteni!Ja még annyit hogy nem tudom mit kap estére én jó éjszakát tejpépet szoktam adni plussz ha kéri akkor cicit is!
2009. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!