Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának vennétek...

7 hónapos babának vennétek még járókát?

Figyelt kérdés
Az ágyat már teljesen leengedtük neki, mert folyton feláll benne ha ülve hagyom ott. Így még nem jött rá, hogy hogyan húzza fel magát, de gondolom idő kérdése. Még egyedül felülni nem tud. Szeret ülni, akár órákat, kúszik, forog, sokat van szabadon a szőnyegen. Nem tudom, hogy az állás és a járás gyakorlásában van e jelentősége? Kompunk van, abban gyakorolja a felállást:), ha járni tud már nem szeretném beletenni, egyenlőre most elvann benne. Nem engedhetünk meg magunknak felesleges kiadást, ti vennétek még karácsonyra neki?
2010. nov. 23. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi vettünk járókát,mert szerintem ha már kezd járogatni,akkor is nagy segítség.És ha dolgod van,csak beleteszed és elvan benne magába.Nyugodt lehetsz hogy nem ránt semmit magára.Ja 6 és fél hónapos a kisfiunk.Csak segítség a fa járóka olcsóbb mint a hálós.És jobb is mert jobban tud kapaszkodni a rácsba.
2010. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem, nem hiszem, hogy beleszokna ennyi idősen. Az én fiam 11 hónapos, de 5 napos kora óta tölt valamennyi időt a járókában. Nekünk kompunk nincs.
2010. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az abaj, hogy az olcsóbb járóka csak akkora mint az ágya.

Ami nekem gond, hogy feláll a rácsokba kapaszkodva, majd gondol egyet és elengedi, nem győzök párnázni mindent, ezért gondolom hogy nálunk a fa nem jó ötlet. Félek, hogy kicsi lesz neki a hely, mert eddig az egész szobába cirkált, ha mennem kellett belettem az ágyába. Szóval tanácsatalan vagyok. Inkább azt nem tudo, hogy mennyire előnyös a járás tanulás szempontjából.

2010. nov. 23. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi 6 hónapos korában vettünk, igaz nem járókát, hanem egy jobb (mármint hogy stabilabb felületű) utazóágyat és ezt használtunk járóka gyanánt.

Én biztos vennék, mert tényleg elvolt benne még ő is jó darabig és mivel az oldala cipzáros, még mindig belemászik és játszik benne, pedig már 1 éves.

2010. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze a járás tanulásához a járókának. Azt úgyis a bútorok közt lavírozva fogja megtenni. _Ha pici a lakás és nem sokmindent csinálsz olyankor ha fent van, vagy viszed mindenhová magaddal akkor szerintem felesleges a járóka, mert mikor muszáj akkor beteszed az ágyába. Amúgy felesleges párnázni mindent, mert sosem tanulja meg hogyha elesik az fáj, és nem jó dolog. Inkább próbáld tanítani hogy hogy üljön le.
2010. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

OFF:Ha nem tud még felülni, akkor hogy ül egyedül órákat??? Addig nem szabad ültetni, míg maga nem ül fel/le egyedül, tönkre vágod a kis gerincét és annál később fog felállni.


ON: nem vennék már ennyi idősen járókát, mert minél előbb fedezi fel a lakás tartozékait kúszva-mászva, annál hamarabb tudod neki megtanítani a tilos dolgokat (pl. polcok lepakolása, konnektorok, vezetékek). Én a kompot sem erőltetném, mert hátráltatja az állás és járás tanulásában, az izmok erősödésében.

Én is az ágyába tettem bele napközben a fiamat, ha valami dolgom volt, amúgy meg szabadon jár-kel a lakásban, egy éves múlt és a tiltott dolgokat mindet tudja és elkerüli.

2010. nov. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, úgy döntöttem nem lesz járóka!

Utolsó válaszolónak mondanám, hogy ülhet a baba!!

Most voltunk gyerekorvosnál és ő is megnézte, hogy mennyire tud ülni, milyen stabilan ül megdícsérte érte, hogy ez milyen jó. Ha nem elég fejlet a baba hozzá, úgysem ül meg egyedül - gondolom én - ilyenkor egyetértek vele, hogy nem szabad erőltetni. Sőt már 6 hónaposan volt egy olyan fejlődésre irányuló kérdőív -nálunk ilyet is kell tölteni -, ahol az kérdezték, hogy ültetett helyzetben mennyi ideig tartja meg a baba az egyensúlyát, és hogy ülve nyúl e játékokért. Amúgy adok neki 2 hetet és rájön, hogy kell oldalt-fordulásból felhúzni magát ülő helyzetbe. Semmi bajom nincs azzal amit írtál, csak lehet, nem tilos ülni a babának, mindenki másként tanítja a babáját :)

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

2010. nov. 24. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!