Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt töltesz 1 éves...

Mennyi időt töltesz 1 éves gyerek tanítgatásával naponta?

Figyelt kérdés
Mikre és hogyan tanítod?
2010. nov. 23. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan nem tanítom, hanem csak mondom neki, hogy mikor mit csinálunk. próbálom megmutatni, hogy mivel hogy kell játszani (ami általában nem érdekli :))

Ja és a képeskönyvben mutatom hogy mi micsoda és kérem hogy mutassa meg saját magán is (pl itt a maci szája, neked hol van a szád? anyának hol az orra? ilyesmiket)

2010. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! című opusza az alap, bár néha fenntartásokkal, helyenként igencsak elavult (pl. 8 hónapos baba játsszon kimosott májkrémes dobozzal meg stoppolófával).

Az én 11 hónapos fiam de. 8-13-ig, du. 15:30-20:30-ig van fent. Ebből a 'tisztán' rá szánt idő (tehát semmi házimunka, telefonálás stb.) kb. napi 1-1,5 óra, változó. Ezalatt sokat mesélünk, nagyon szereti a leporellókat, valamint sok játék: labázás, formabeillesztő, fogócska-kukucsolás, toronyépítés, franciaágyon dögönyözés, ilyesmi.

2010. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, elfelejtettem az új kedvencet: a bábozást. Egyszerűen imádja, még azt is, ha 300 Ft-os kínai múanyag állatkával játszom neki elváltoztatott hangon.
2010. nov. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk is úgy van mint az első válaszoló írta. konkrétan nincs tanítás de egész nap mondom neki mi micsoda, mutatom, beszélek hozzá, építünk, stb :)
2010. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát ha nem is konkrétan tanítgatással, de vele foglalkozom egész nap, amíg apa meg nem jön, utána vagy ő, vagy mindketten foglalkozunk vele

kedves 2. válaszoló! nem kötekedni akarok, ne érts félre, csak nekem fura amit írsz, 10 órát van fent a babád egy nap, és ebből 1-1,5 órát foglalkozol csak vele, akkor ő mit csinál a maradék 8,5-9 órában? mert nálunk ilyet el sem lehetne képzelni, én egyáltalán nem tudok házimunkát csinálni napközben, mert ő nem engedi, nincs el magában, és vele kell lenni, megfogja a kezem és húz (16 hónapos)

2010. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Nem veszem kötekedésnek. Nekem az a fura, hogy nem tudsz házimunkát végezni mellette.

Mi együtt teregetünk (kidobálja a lavórból a vizes ruhát, de néha már odaadja ha kérem), együtt húzunk tiszta ágyneműt (ő addig hempereg az ágyon és kacag), együtt főzünk (ő addig az etetőszékben ül és 'főz', vagyis fakanállal, műanyag edényekkel játszik), együtt megyünk vásárolni, piacra stb. A 1,5 órát úgy értettem, hogy a fentiek közül semmit sem csinálok, CSAK rá figyelek. Nyilván az alvásidőn kívül 3 méteres körzetemben van az én fiam is, nem várom el tőle, hogy órákig játsszon egyedül.

2010. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is mindig magyarázom neki, éppen mit csinálok, miért és hogyan. Nagyon figyel ilyenkor. Sokat játszunk, megmutatom, mivel hogyan kell játszani. Megmutatom neki az állatokat a mesekönyvben és hogy milyen hangot adnak, ez a kedvence. Tanuljuk, hol vannak a testrészeink, már egész sok dolgot meg tud mutatni. Megtanult villanyt kapcsolni, ez már az ő feladata. Tanuljuk, minek mi a neve a lakásban (pl hűtő, mikro, hinta, szék, stb.) Már ezeket is megmutatja. Hirtelen ezek jutottak eszembe. Te hogyan tanítod?
2010. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. De irigylem azt, aki tud a gyerekétől házimunkát is végezni! Az én babám is olyan, hogy ha fent van, akkor nekem folyamatosan vele kell foglalkoznom (vagyis semmivel sem tudok haladni) mert abszolúte nincs el egyedül. Az etetőszékből kimászik, ha egy pillantra kimegyek a szobából, már a kanapéról ugrál, a sütőt piszkálja, nyitogatja, közben vigyorog, szóval rosszalkodik!! :) Vagy sír, hogy unatkozik.. baromi nehéz lekötni.. teregetés, ágyhúzás, főzés...áááá ezek közül semmi sem köti le! ilyenkor csak nyafog, vagy elrohan...
2010. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!